• Elma,
  • Elna,
  • Menarda
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Facebook Facebook


Grūti prognozēt nākamo Covid-19 uzliesmojumu laiku un smagumu - VM

Teksta izmērs Aa Aa
COVID-19
LETA 09:26, 17.08.2022

Nākamo Covid-19 uzliesmojumu laiku un smagumu ir grūti prognozēt, jo arvien pastāv liela nenoteiktība, - teikts Veselības ministrijas (VM) sagatavotajā ziņojumā, ar kuru otrdien iepazinās valdība un kas tiks nosūtīts parlamentam.Ziņojumā tiek pieļauts, ka Covid-19 izplatības prognožu stabilizācijai būs nepieciešami vēl vairāki gadi, lai izveidotos stabils infekcijas izplatības cikliskums ar regulāriem un paredzamiem sezonāliem infekcijas uzliesmojuma viļņiem.

Kā informē VM, lai sagatavotos Covid-19 rudens sezonas vilnim, ir izstrādāti vairāki epidemioloģiskās drošības scenāriji. VM plāno epidemioloģiskās situācijas monitorēšanu un epidemioloģiskās drošības pasākumu noteikšanu dažādos Covid-19 izplatības scenārijos.

Kopumā ir apskatīti četri dažādi scenāriji, kuros katrā ir iezīmētas obligāti īstenojamās aktivitātes slimības izplatības mazināšanai, tai skaitā testēšana un veselības stāvokļa uzraudzība.

Kā viens no epidemioloģiskās drošības pasākumiem ziņojumā ir apskatīta vakcinācija pret Covid-19.

VM norāda, ka ir jāturpina drošības un kontroles pasākumi, kas uzsākti Covid-19 pandēmijas laikā - situācijas monitorings un gatavošanās pasākumi rudens un ziemas periodam, epidemioloģisko prasību ievērošana, testēšana uz Covid-19, pozitīvo testu paraugu sekvenēšana, notekūdeņu monitorings, Covid-19 pacientu ārstēšana, tai skaitā pēc pārslimošanas, ārstniecības personu apmācība, jaunu epidemioloģisko pasākumu ieviešana jauna uzliesmojuma gadījumā, tostarp operatīvi, efektīvi epidemioloģiskās drošības pasākumi ieceļošanai, piemēram, ieceļotāju testēšana, senioru, riska grupu vakcinēšana pret Covid-19 no septembra.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arīARĪ KATEGORIJĀ

COVID-19 Reģistrēti 1793 jauni Covid-19 gadījumi

Latvijā aizvadītajā diennaktī reģistrēti 1793 jauni inficēšanās ar Covid-19 gadījumi, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotie dati.

COVID-19 Pirmdien par 31 Covid-19 pacientu slimnīcās vairāk

Aizvadītajā diennaktī Latvijas slimnīcās ievietoto ar Covid-19 inficēto pacientu skaits ir palielinājies no 435 līdz 466, liecina Nacionālā veselības dienesta apkopotā informācija.

COVID-19 Covid-19 inficēto iedzīvotāju skaits samazinājies četrās pašvaldībās

Aizvadītās nedēļas laikā lielākajā daļā Latvijas turpināja augt ar Covid-19 inficēto iedzīvotāju skaits, un nedēļas laikā tas samazinājies vien četrās pašvaldībās, liecina aģentūras LETA aprēķini pēc Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) datiem.

COVID-19 Ar pielāgotajām Covid-19 vakcīnām potēti 4368 cilvēki

Laika posmā no 9. līdz 19. septembrim ar pielāgotajām Covid-19 vakcīnām vakcinēti 4368 cilvēki, informēja Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Komunikācijas nodaļas vadītāja Ilze Arāja.

Lasiet arī

Sabiedrība Mūžībā devusies mākslas kolekcionāre, uzņēmēja Dina Zuzāne

Piektdien mūžībā devusies Andreja Žagara kultūras attīstības fonda valdes locekle, mākslas un mūzikas mecenāte Dina Zuzāne, aģentūru LETA informēja Andreja Žagara kultūras attīstības fondā.

Pasaule Ukrainas armija likvidējusi kārtējo iebrucēju ielikteni

Ukrainas armija likvidējusi kārtējo krievu okupācijas administrācijas amatpersonu - Hersonas apgabala okupācijas iestāžu vadītāja vietnieku Alekseju Kateriņičevu, piektdiena ziņo krievu mediji.

Sabiedrība Krievijas vēstniekam Latvijā izteikts protests

Krievijas vēstniekam Latvijā Mihailam Vaņinam Ārlietu ministrija iesniegusi protesta notu saistībā ar Krievijas īstenoto okupēto Ukrainas teritoriju prettiesisko aneksiju, aģentūru LETA informēja ministrijā.