• Oļegs,
  • Vineta
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Facebook Facebook


Rozentāle pastāsta, kam šobrīd esot īstais laiks potēties ar otro balstvakcīnu

Teksta izmērs Aa Aa
COVID-19
LETA 18:12, 04.08.2022

Lai imunitāte būtu augstāka strauji pieaugošu Covid-19 rādītāju gadījumā, šobrīd ir īstais laiks imūnkompromitētiem pacientiem vakcinēties ar otro balstvakcīnu pret šo infekciju, aģentūrai LETA sacīja Latvijas Infektoloģijas centra (LIC) galvenā ārste Baiba Rozentāle.


Avots: LETA

Viņa skaidroja, ka tas attiecas uz tiem cilvēkiem, kuriem ir veikta, piemēram, orgānu transplantācija, kā arī AIDS slimniekiem un tiem, kuriem ir, piemēram, limfoproliferatīvas slimības vai audzējs.

Rozentāle informēja, ka patlaban Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā (RAKUS) ārstējas 62 ar Covid-19 inficēti pacienti. No visiem slimnīcā esošajiem Covid-19 pacientiem 18 cilvēkiem Covid-19 ir pamatdiagnoze, bet 44 - blakusdiagnoze. Savukārt LIC, kur pamatā ārstē tos pacientus, kuriem Covid-19 ir pamatdiagnoze, šorīt bija kopumā 24 pacienti - 15 personas ar Covid-19 kā pamatdiagnozi, bet deviņas - blakusdiagnozi.

"Varētu teikt, ka Covid-19 kā blakusdiagnoze ir nejauša atradne, jo katram cilvēkam pirms iestāšanās klīnikā obligāti ir jāveic Covid-19 tests neatkarīgi no diagnozes, ar kādu viņš stājas iekšā. Nav jau noslēpums, ka cilvēki slimo ar cukura diabētu, metabolo sindromu, kas ir vieni no riska faktoriem, lai Covid-19 infekcija noritētu vidēji smagi. Bet kopumā pacientu ir maz," stāstīja Rozentāle.

Pēc viņas paustā, pamatā slimnīcā atrodas pacienti, kuriem ir virs 60 gadiem, taču ir arī pāris jaunāki pacienti, kuriem ir blakusslimības. Pēdējo divu diennakšu laikā neviens pacients nav miris no Covid-19.

Rozentāle norādīja, ka pašreizējā situācija, kad slimnīcā nav lieli Covid-19 saslimstības rādītāji, ir normāla, tomēr viņa aicina ņemt vērā, ka šī infekcija tāpat kā gripa, adenovīruss, lipīgas iesnas ir sezonālas rudens/ziemas infekcijas. Turklāt daļa cilvēku nav imunitātes pret to, savukārt vīruss mēģina atrast neimūnu, uzņēmīgu organismu, kur sevi saglabāt.

"Būtiski ir tas, ka šobrīd samazinās to pacientu skaits, kuriem ir plaušu bojājumi. Nevar teikt, ka to nav pavisam, bet tie nav ne divas trešdaļas, ne arī pilni bojājumi, kā tas ir pie vīrusa pneimonijām. Tāpat mums nav no skābekļa padeves atkarīgo pacientu, kā tas bija pie deltas varianta. Principā Covid-19 ir mainījies, jo parādījās omikrons - novājinātais variants, un tā ir sezonāla infekcija," uzsvēra ārste.

Viņa ir pārliecināta, ka līdz ar rudens sākumu paaugstināsies ar Covid-19 saslimšanas gadījumu skaits, bet attiecīgi tad tiks gaidītas arī rekomendācijas no Pasaules Veselības organizācijas un Eiropas Slimību profilakses un kontroles centra (ECDC) par otro balstvakcināciju, kas jau šobrīd tiek ieteiktas imūnkomprominētiem pacientiem.

Rozentāle skaidroja, ka jebkura infekcija neatkarīgi no tā, vai tā ir gripas infekcija, ir pneimoniju ierosinātāju baktērijas, kas pieliek punktu hroniski slimiem pacientiem, līdz ar to, ja cilvēki vēlas dzīvot kvalitatīvu dzīvi, viņiem ir jāvakcinējas.

Savukārt, runājot par epidemioloģiskajiem ierobežojumiem slimnīcā, viņa uzsvēra, ka tie galvenokārt jāattiecina uz pacientu apmeklējumiem, jo mikrobi, neskatoties uz higiēnu, pretepidēmiskiem pasākumiem un sterilizāciju, atrod dzīvesvietu novājinātos organismos. Proti, ja ģimenes locekļi vēlas satikties ar pacientu, tad tas ir jāsaskaņo ar ārstējošo ārstu, jo slimnīcās notiek ļoti daudz dažādu procedūru, un tikai viņš var pateikt, kurā laikā un vietā vislabāk nākt, sacīja Rozentāle.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arīARĪ KATEGORIJĀ

COVID-19 Trešdien reģistrēti 1779 jauni Covid-19 inficēšanās gadījumi (+INFOGRAFIKA)

Aizvadītajā diennaktī Latvijā reģistrēti 1779 jauni Covid-19 inficēšanās gadījumi, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotie dati.

COVID-19 EZA plāno rudenī apstiprināt "Pfizer"/"BioNTech" pielāgoto vakcīnu

Eiropas Zāļu aģentūra (EZA) plāno rudenī apstiprināt uzņēmumu "Pfizer" un "BioNTech" izstrādāto Covid-19 vakcīnu, kura pielāgota diviem omikrona paveidiem, kas strauji izplatās.

COVID-19 Turpina palielināties Covid-19 pacientu skaits Latvijas slimnīcās (+INFOGRAFIKA)

Aizvadītajā diennaktī ir turpinājies palielināties Covid-19 pacientu skaits Latvijas slimnīcās, liecina Nacionālā veselības dienesta apkopotā informācija.

COVID-19 Pirmdien reģistrēts 1731 jauns Covid-19 inficēšanās gadījums (+INFOGRAFIKA)

Aizvadītajā diennaktī Latvijā reģistrēts 1731 jauns Covid-19 inficēšanās gadījums un saņemta informācija par četru ar šo vīrusu inficēto pacienta nāvi, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotie dati.

Lasiet arī

Sabiedrība Valdība vienojusies par Tieslietu akadēmijas izveidi. Kas tā būs?

Valdība otrdien vienojās par Tieslietu akadēmijas izveidei nepieciešamo investīciju īstenošanu ar Eiropas Savienības Atveseļošanas fonda līdzekļu atbalstu.

Sports Di Marija pēc iespaidīgās debijas Juventus iedzīvojies savainojumā (+VIDEO)

Argentīniešu uzbrucējs Anhels di Marija pēc debijas Itālijas A sērijas futbola kluba Turīnas "Juventus" rindās iedzīvojies savainojumā, otrdien paziņoja viņa pārstāvētais klubs.

Sabiedrība Ar demokrātiju Latvijā ir apmierināti aptuveni trešdaļa iedzīvotāju

Ar demokrātiju Latvijā pilnībā apmierināti vai drīzāk apmierināti ir 36% Latvijas iedzīvotāju, liecina pētījumu kompānijas SKDS direktora Arņa Kaktiņa publiskotie aptaujas dati.