• Dzelde,
  • Zelda,
  • Zenta
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Facebook Facebook


Pavļuts jau tagad grib naudu iespējamā Covid-19 uzliesmojuma apkarošanai

Teksta izmērs Aa Aa
COVID-19
LETA 10:35, 04.07.2022

Veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP) cer, ka valdība kādā no tuvākajām sēdēm lems par līdzekļu piešķiršanu iespējamā Covid-19 uzliesmojuma apkarošanai rudenī.


Avots: twitter

Pirmdien Latvijas Radio raidījumā "Labrīt" politiķis atzina, ka Veselības ministrija (VM) ir izstrādājusi vairākus Covid-19 izplatības scenārijus un rīcības plānus rudenim. Dokuments jau vairākas nedēļas atrodoties saskaņošanā Finanšu ministrijā (FM).

"Pagaidām mums nav izdevies saskaņot to finansējuma apjomu, kas rudenī būs nepieciešams," apgalvoja ministrs.

Pēc viņa paustā, FM neesot piešķirts politiskais mandāts piekrist Covid-19 izdevumiem rudenī. "Acīmredzot, mums būs jārunā ar [Ministru prezidenta Krišjāņa] Kariņa (JV) kungu un koalīciju par to atkal politiski," sacīja amatpersona.

Viņš atkārtoti uzsvēra, ka VM ir sagatavojusi plānus, kurus ir gatava iedarbināt. Turklāt plāni esot izdiskutēti "ar dažādām iesaistītajām pusēm".

"Pēdējais solis, kas ir jāsper, ir jāsaņem finansējums un jāapstiprina valdībā. Es ceru, ka tas notiks jau tuvākajās, atlikušajās divās valdības sēdēs pirms vasaras pārtraukuma," uzsvēra Pavļuts.

Lēmums esot svarīgs, lai jau trešo vasaru nebūtu tā, ka, pienākot rudenim un Covid-19 uzliesmojumam, valdība un valsts kopumā tam nebūtu gatav.

Jau ziņots, ka, lai sagatavotos prognozējamajam Covid-19 uzliesmojumam rudenī, bāzes scenārijā iekļauto pasākumu īstenošanai no šī gada 1.jūlija līdz 31.decembrim nepieciešami 1,33 miljoni eiro, paredz VM izstrādātais un saskaņošanai iesniegtais rīkojuma projekts.

Patlaban VM ir sagatavojusi informatīvā ziņojuma "Par veselības aprūpes nozares iziešanu no Covid-19 izraisītās krīzes 2021./22.gada rudens/ziemas periodā un gatavošanos 2022./23.gada rudens/ziemas scenārijiem" projektu, kurš ir saskaņošanas procesā.

Projektā iezīmēts veselības nozarei nepieciešamais finansējums, lai sagatavotos atkārtotam Covid-19 infekcijas uzliesmojumam un iedzīvotājiem tiktu nodrošināti primāri nepieciešamie veselības aprūpes pakalpojumi, kā arī tiktu īstenoti infekcijas izplatīšanās ierobežošanas pasākumi, kas veicami neatkarīgi no Covid-19 celma, kas varētu izplatīties minētajā laika posmā.

VM norāda, ka, ņemot vērā jau līdzšinējo pieredzi, iespējama dažādu vīrusa celmu izplatīšanās ar atšķirīgu ietekmi uz veselības aprūpes sistēmu, līdz ar to nepieciešamais finansējums atbilstošu, izmaksu efektīvu infekcijas ierobežošanas pasākumu un Covid-19 pacientu ārstēšanas īstenošanai tiks pieprasīts atsevišķi, situācijā kad būs skaidrāka vai zināma epidemioloģiskās situācijas attīstība un scenārijs.

Līdz ar to no 1,33 miljoniem eiro 1,25 miljoni nepieciešami Nacionālajam veselības dienestam, lai uzturētu digitālos Covid-19 sertifikātus un vakcinācijas informācijas tehnoloģijas sistēmu.

Vēl 80 345 eiro paredzēti Slimību profilakses un kontroles centram, lai nodrošinātu Covid-19 datu analīzes.

Līdzekļus plānots piešķirt no valsts budžeta programmas "Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem".

LETA jau rakstīja, ka, gatavojoties nākamajam Covid-19 vilnim, Latvijā ir paredzēti vairāki scenāriji.

Viens no scenārijiem paredz, ka Covid-19 būs kā sezonāla infekcija, kā rezultātā gaidāma zema sabiedrība imunitāte un atkārtota inficēšanās. Šajā gadījumā ir būtisks smagu saslimstības gadījumu un nāvju pieaugums riska grupās, taču kopumā veselības aprūpes kapacitāte nav pārsniegta un tā var strādāt ikdienas režīmā.

Otrs scenārijs paredz, ka otrajā pusgadā Covid-19 infekcija varētu kļūt grūti kontrolējama, kā rezultātā sabiedrībai nav imunitātes un pieaug gan smagi hospitalizēto pacientu skaits, gan nāvju skaits, ieskicēja VM Veselības aprūpes departamenta direktore Sanita Janka. Arī šajā gadījumā nav pārsniegta veselības aprūpes kapacitāte, taču nepieciešamības gadījumā būtu nedaudz jāsamazina stacionāro pakalpojumu skaits, sacīja VM speciāliste.

Savukārt trešajā scenārijā Covid-19 var izvērsties par nekontrolējamu infekciju, tādēļ ir nozīmīgs stacionēšanas gadījumu skaits. Janka norādīja, ka pie šī scenārija varētu būt pārsniegta veselības aprūpes sistēmu kapacitāte, tādēļ būtu nepieciešams ierobežot stacionāros veselības pakalpojumus, jo slimnīcās paredzēto gultu skaits nevar pārsniegt 3300.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arīARĪ KATEGORIJĀ

COVID-19 Nedēļas nogalē būtiski audzis Covid-19 pacientu skaits slimnīcās (+INFOGRAFIKA)

Aizvadītajā nedēļas nogalē visai ievērojami ir audzis Covid-19 pacientu skaits Latvijas slimnīcās, liecina Nacionālā veselības dienesta apkopotā informācija.

COVID-19 Pēdējo 3 dienu laikā Latvijā reģistrēti 2909 jauni Covid-19 gadījumi
Pēdējo trīs dienu laikā Latvijā reģistrēti 2909 jauni inficēšanās ar Covid-19 gadījumi, bet nav saņemti ziņojumi par mirušajiem, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotie dati.
COVID-19 Zavadska: Rudenī jāvakcinējas visiem, neatkarīgi no saņemto pošu skaita
Rudenī visiem Latvijas iedzīvotājiem ir jāsaņem jauna Covid-19 vakcīnas deva, un prioritāri ar vīrusa dabai pielāgotajām vakcīnām ir jāvakcinē riska grupas, secinājuši Imunizācijas valsts padomes eksperti, vēsta "Neatkarīgā".
COVID-19 Nebūtiski samazinājies slimnīcās esošo Covid-19 pacientu skaits (+INFOGRAFIKA)

Aizvadītajā diennaktī Latvijas slimnīcās esošo Covid-19 pacientu skaits samazinājies nebūtiski - no 189 līdz 187, liecina Nacionālā veselības dienesta apkopotā informācija.

Lasiet arī

Sabiedrība Valsts aizsardzības dienestā plānots iesaukt arī dubultpilsoņus, taču katru gadījumu rūpīgi vērtēšot
Rīga, 14.aug., LETA. Valsts aizsardzības dienestā (VAD) plānots iesaukt arī Latvijas dubultpilsoņus, aģentūrai LETA atzina Aizsardzības ministrijā (AM).
Sabiedrība Aglonā norisināsies Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svētki
Rīga, 14.aug., LETA. Šodien un rītdien Aglonā norisināsies Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svētki.
Sabiedrība LNOB sāks jauno sezonu ar koncertu "Inga Kalna. Verdi"
Rīga, 14.aug., LETA. Latvijas Nacionālā opera un balets (LNOB) šodien plkst.19 sāks jauno sezonu ar koncertu "Inga Kalna. Verdi", aģentūru LETA informēja LNOB pārstāve Irbe Treile.