• Lita,
  • Sibilla,
  • Teika
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Jauni ierobežojumi Covid-19 apkarošanai patlaban nav nepieciešami

Teksta izmērs Aa Aa
COVID-19
LETA 15:11, 26.01.2022

Jauni ierobežojumi Covid-19 apkarošanai patlaban nav nepieciešami, pēc tikšanās ar Ministru prezidentu Krišjāni Kariņu (JV) žurnālistiem norādīja Valsts prezidents Egils Levits.


Avots: LETA

Viņš atzīmēja, ka situāciju būtiski ir mainījis Covid-19 omikrona paveids, kas ir lipīgs un ātri izplatās, tomēr tas nenoved pie tik smagas saslimšanas kā delta paveids.

Valsts pirmā amatpersona atzīmēja, ka valstij vienmēr ir jāseko līdzi reālajai vīrusa attīstībai. Prezidenta ieskatā, tā rīcība, kas bija pareiza delta paveida izplatības laikā, varbūt nav pareiza omikrona paveida izplatības laikā. Levits atzina, ka valdība ir elastīgi reaģējusi uz jauno situāciju.

Prezidents norādīja, ka februāra otrajā pusē vai beigās tiks sasniegts saslimstības pīķis, kas pēc tam samazināsies. Levits uzsvēra, ka galvenā rūpe ir slimnīcu kapacitāte, kas būtu jāstiprina.

Tāpat valsts pirmā persona norādīja, ka katram iedzīvotājam ir dota iespēja sevi pasargāt, pilnībā vakcinējoties un saņemot arī trešo devu.

Levits uzsvēra, ka iedzīvotājiem jālieto FFP2 respiratori vai medicīniskās maskas un jāievēro vispārējie piesardzības pasākumi. Prezidents skaidroja, ka tādā veidā ir iespējams sevi pasargāt no smagas saslimšanas un nonākšanas slimnīcā. Pasargājot sevi, tiekot dots pienesums visas sabiedrības veselībai.

Valsts prezidents uzsvēra, ka vakcinācija joprojām ir ārkārtīgi svarīga un tā ir jāturpina. Patlaban 80% no pieaugušajiem ir vakcinējušies. Pēc Levita paustā, tas ir līdzīgi kā vidējais līmenis Eiropā, tomēr joprojām ir cilvēki, kas ideoloģisku iemeslu dēļ nevēlas vakcinēties. Viņš akcentēja, ka tā ir problēma, tomēr vakcinācija ir jāturpina un jāievēro visi piesardzības pasākumi.

Ministru prezidents aicināja iedzīvotājus vakcinēties un saņemt arī balstvakcīnu, publiskās vietās un darba kolektīvos lietot FFP2 respiratorus vai medicīniskās maskas un testēties pēc iespējas biežāk, ja cilvēkam ir aizdomas par to, ka viņš ir Covid-19 pozitīvs. Tādā gadījumā Kariņš aicināja neiet uz darbu, lai neaplipinātu citus.

Premjers atzīmēja, ka šī stratēģija ir balstīta uz katra individuālo atbildību. Arī viņš norādīja, ka tālāki ierobežojumi patlaban nav tas virziens, kurā iet. Kariņš uzsvēra, ka ikviens var sevi pasargāt vakcinējoties. Pasaules pieredze rādot, ka vakcinācija palīdz nesaslimt ļoti smagi un samazina iespēju nonākt slimnīcā.

"Mēs varam pasargāt sevi un līdz ar to palīdzēt visai sabiedrībai un veselības aprūpes sistēmai kopumā, uzņemoties individuālu atbildību par sevi. Valsts nodrošina iespēju vakcinēties. Lūdzu, izmantojot šo iespēju. Ja neesat vēl saņēmis balstvakcīnu, ziniet, ka nav par vēlu. Ja nav saņemta pat pirmā pote, arī tad nav par vēlu. Ir jēga un vajadzība to izdarīt," aicināja Kariņš.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arīARĪ KATEGORIJĀ

COVID-19 Covid-19: vēl 291 saslimušais un ziņas par diviem mirušajiem (+INFOGRAFIKA)

Aizvadītajā diennaktī Latvijā konstatēts 291 jauns Covid-19 gadījums un saņemtas ziņas par divu pacientu nāvi, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotie dati.

COVID-19 Covid-19 pacientu skaits slimnīcās samazinājies līdz 219 (+INFOGRAFIKA)

Pirmdien Covid-19 pacientu skaits Latvijas slimnīcās samazinājās no 241 līdz 219, liecina Nacionālā veselības dienesta apkopotā informācija.

COVID-19 Šī gada pirmajos 4 mēnešos kopumā miruši 1195 ar Covid-19 inficētie pacienti

Šī gada pirmajos četros mēnešos kopumā miruši 1195 ar Covid-19 inficētie pacienti, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) provizoriskie dati par iedzīvotāju nāves cēloņiem.

COVID-19 Brīvdienās Covid pacientu skaits slimnīcās samazinājies līdz 241 (+INFOGRAFIKA)

Brīvdienās Covid-19 pacientu skaits Latvijas slimnīcās samazinājās no 245 līdz 241, liecina Nacionālā veselības dienesta apkopotā informācija.

Lasiet arī

Sabiedrība Daugavpilī par automašīnas dedzināšanu apcietina recidīvistu

Pagājušajā nedēļā Daugavpilī pēc automašīnas stikla izsišanas un degoša šķidruma iemešanas tajā apcietināts kāds vīrietis, kas jau iepriekš tiesāts par dažādiem likumpārkāpumiem, aģentūru LETA informēja Valsts policijas (VP) Latgales reģiona pārvaldes pārstāve Lāsma Kursīte.

Sports Vītoliņš: Čehus jau pētījām; ko mēs labu un sliktu darījām pret norvēģiem

Latvijas valstsvienībai, stājoties pretī jebkuram pretiniekiem, pirmkārt, vajadzētu koncentrēties uz veiksmīgu spēli aizsardzībā, sarunā ar žurnālistiem norādīja valstsvienības galvenais treneris Harijs Vītoliņš.

Sabiedrība Represēto apvienība aicina Latviju atbrīvot no iekarotāju pieminekļiem

Latvijas Politiski represēto apvienība (LPRA) aicina Latviju atbrīvot "no iekarotāju pieminekļiem jeb varmāku pielūgsmes un mūsu pazemojuma simboliem", teikts šodien LPRA konferencē pieņemtajā rezolūcijā.