• Ēriks,
  • Inese,
  • Inesis
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Šonedēļ prognozē ap 9070 jaunu Covid-19 inficēšanās gadījumu dienā

Teksta izmērs Aa Aa
COVID-19
LETA 12:49, 24.01.2022 2

Pagājušajā nedēļā Covid-19 gadījumu skaits Latvijā pieaudzis par 99,1%, teju divas reizes pārsniedzot saslimstības apmēru, kāds bija rudens perioda saslimstības pieauguma augstākajā punktā, žurnālistiem pavēstīja Slimību profilakses un kontroles centra Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs.


Avots: LETA

Pagājušajā nedēļā arī sasniegts līdz šim augstākais pozitīvo Covid-19 testu īpatsvars. Aptuveni katram piektajam jeb 21,9% testēto rezultāts bijis pozitīvs, kas ir ievērojami vairāk nekā rudens saslimstības viļņa laikā, kad augstākais pozitīvo testu īpatsvars bija 13,8%. Saslimstība augusi visās vecuma grupās, taču visvairāk tieši 10-19 gadus veco iedzīvotāju vidū. Ievērojams saslimstības pieaugums esot novērots arī bērnu vecumā līdz deviņiem gadiem vidū.

Perevoščikovs faktu, ka bērni šobrīd slimo visvairāk no visām vecuma grupām, skaidroja ar to, ka šajās vecuma grupās tiek veikta skrīninga testēšana. Tāpat eksperts uzsvēra, ka omikrona paveids izplatās labāk nekā līdzšinējie paveidi, ātri inficējot personas slēgtos kolektīvos.

"Ja mums iepriekšējo septiņu dienu laikā gadījumu skaits ir dubultojies, un pagaidām nav pazīmju, ka slimības izplatība varētu mazināties, tas nozīmē, ka šobrīd dienā tie varētu dubultoties līdz aptuveni 9000 gadījumu," pieļāva epidemiologs.

Pagājušajā nedēļā saslimstība pietiekami intensīvi esot augusi arī personu vecumā virs 20 gadiem vidū. Saslimstības rādītājs palielinājies arī personu vecumā virs 60 gadiem vidū, taču šo pieaugumu epidemiologs pagaidām raksturo kā lēnu. Pēc viņa paustā, riska grupu saslimstība pagaidām nerada pārāk lielu pārslodzi slimnīcām, taču eksperts aicināja ņemt vērā, ka arī iepriekšējos viļņos Covid-19 sākumā izplatījās sociāli aktīvo grupu vidū.

Kopumā 4824 jeb 15% no pagājušajā nedēļā atklātajiem Covid-19 gadījumiem tika atklāti izglītības iestāžu skrīningā, kamēr 26 923, proti, atlikušie 85% - pārējos izmeklējumos. Līdz ar to aizvadītajā nedēļā pieaudzis klašu īpatsvars, kurās atklāj Covid-19. Ja gada otrajā nedēļā tika ziņots par aptuveni četrām no 100 klasēm, kur konstatēta inficēšanās, tad nedēļu vēlāk Covid-19 atklāts jau aptuveni deviņās klasēs no 100 pārbaudītajām.

Balstoties novērojumā, ka šobrīd saslimšanas gadījumu skaits dubultojas ik pēc septiņām dienām, epidemiologs izteica prognozi, ka šonedēļ, iespējams, tiks atklāti kopumā vairāk nekā 63 400 Covid-19 gadījumu jeb aptuveni 9070 gadījumi dienā.

Taču situācija stacionāros nepasliktinās tikpat strauji, cik gadījumu skaits. Pēc epidemiologa paustā, pagājušās nedēļas laikā gadījumu skaits stacionāros pieauga par 22%, slimnīcās nonākot 5% no visiem jaunatklātajiem gadījumiem, kamēr nāves gadījumu skaits samazinājās par 9%.

Perevoščikovs skaidroja, ka pacientu ar Covid-19 kā pamatdiagnozi slimnīcās ir mazāk, taču eksperts pieļāva, ka situācija var mainīties, līdzko infekcija sāks vairāk cirkulēt riska grupās.

Pagājušajā nedēļā, pēc eksperta paustā, turpināja pieaugt arī atkārtotas inficēšanās ar Covid-19 gadījumu skaits.

Jau ziņots, ka šodien koalīcijas sadarbības padomes sēdē tiks rosināta diskusija par turpmākajiem soļiem saistībā ar sociālo distancēšanos Covid-19 ierobežošanai, Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta Panorāma" sacīja veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP).

Viņš atzina, ka situācija ar Covid-19 izplatību Latvijā ir atbilstoša iepriekš izteiktajām prognozēm.

"Tas, kas šobrīd ir būtiskākā atšķirība no gaidāmā, ir, ka situācija slimnīcās nav mainījusies vēl tik būtiski, kā tika gaidīts. Tam, droši vien, ir virkne iemesli, tostarp tas, ka pastiprināti slimo bērni un jaunieši, tā ir ļoti liela daļa no inficētajiem, līdz ar ko mēs slimnīcās efektu neieraugām," skaidroja politiķis.

Lasīt visus komentārus (2)

Lasiet arīARĪ KATEGORIJĀ

COVID-19 Covid-19: vēl 291 saslimušais un ziņas par diviem mirušajiem (+INFOGRAFIKA)

Aizvadītajā diennaktī Latvijā konstatēts 291 jauns Covid-19 gadījums un saņemtas ziņas par divu pacientu nāvi, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotie dati.

COVID-19 Covid-19 pacientu skaits slimnīcās samazinājies līdz 219 (+INFOGRAFIKA)

Pirmdien Covid-19 pacientu skaits Latvijas slimnīcās samazinājās no 241 līdz 219, liecina Nacionālā veselības dienesta apkopotā informācija.

COVID-19 Šī gada pirmajos 4 mēnešos kopumā miruši 1195 ar Covid-19 inficētie pacienti

Šī gada pirmajos četros mēnešos kopumā miruši 1195 ar Covid-19 inficētie pacienti, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) provizoriskie dati par iedzīvotāju nāves cēloņiem.

COVID-19 Brīvdienās Covid pacientu skaits slimnīcās samazinājies līdz 241 (+INFOGRAFIKA)

Brīvdienās Covid-19 pacientu skaits Latvijas slimnīcās samazinājās no 245 līdz 241, liecina Nacionālā veselības dienesta apkopotā informācija.

Lasiet arī

COVID-19 Trešdien Latvijā konstatēti 527 jauni Covid-19 gadījumi

Latvijā pagājušajā diennaktī reģistrēti 527 jauni Covid-19 gadījumi un saņemtas ziņas par astoņiem mirušiem pacientiem, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotie dati.

COVID-19 Sestdien Latvijā konstatēti 322 jauni Covid-19 gadījumi

Latvijā pagājušajā diennaktī reģistrēti 322 jauni Covid-19 gadījumi, bet ziņas par mirušiem pacientiem nav saņemtas, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotie dati.

COVID-19 Latvijā trešdien konstatēti 1133 jauni Covid-19 gadījumi

Latvijā aizvadītajā diennaktī reģistrēti 1133 jauni Covid-19 gadījumi un saņemtas ziņas par 11 mirušiem pacientiem, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotie dati.