• Ilvija,
  • Marlēna,
  • Ziedone
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Lielajā vakcinācijas centrā pilotprojektā pret Covid-19 sapotēti 113 bērni

Teksta izmērs Aa Aa
COVID-19
LETA 22:53, 22.01.2022 1

Lielajā vakcinācijas centrā Rīgā, "Atta Centre", šodien pilotprojekta ietvaros pret Covid-19 vakcinēti 113 bērni, informē Nacionālā veselības dienesta Vakcinācijas projekta nodaļā.


Avots: AFP / LETA

Atsaucoties vecāku ierosinājumiem, "Atta Centre" šodien notika bērnu vecumā no 5 līdz 11 gadiem vakcinācija, kas būs pieejama arī pirmdien. "Sirsnīgs paldies vecākiem un bērniem par lielo atsaucību," vēsta Vakcinācijas projekta nodaļa.

Bērnu vecumā no pieciem līdz 11 gadiem vakcinācija pret Covid-19 Latvijā tika sākta 15.decembrī. Kā noskaidroja aģentūra LETA, līdz 21.janvārim (ieskaitot) pirmās potes pret Covid-19 bija saņēmuši vismaz 6118 bērni šajā vecuma grupā, vakcinācijas procesu bija pabeiguši 489 bērni, bet 20 bērniem veikta arī revakcinācija.

Šī pilotprojekta ietvaros vakcinācija bērniem no pieciem līdz 11 gadiem notiek, gan iepriekš piesakoties pa telefonu 8828, gan bez iepriekšējās reģistrācijas. Līdzīgu praksi tuvākajā laikā plānots ieviest arī novadu vakcinācijas centros, iepriekš informēja Vakcinācijas projekta vadītāja Eva Juhņēviča.

Saskaņā ar Imunizācijas Valsts padomes rekomendācijām, vakcinācija īpaši ieteicama bērniem ar dažādām hroniskām saslimšanām, piemēram, ar virssvaru, cukura diabētu, smagiem imūnsistēmas traucējumiem, hroniskām kardiovaskulārajām un nieru slimībām, kā arī onkoloģiskām saslimšanām.

Bērnu vakcinācija notiek vecāka vai cita likumiskā pārstāvja klātbūtnē. Līdzi jāņem vairāki dokumenti - bērnam līdzi jābūt pasei vai personas apliecībai (ja ir), vecākiem vai likumiskajam pārstāvim - pasei vai personas apliecībai, kā arī apliecinošam dokumentam par bērnu - ieraksts par bērnu pasē vai dzimšanas apliecība, vai nepieciešamības gadījumā notariāli apstiprināta pilnvara.

Vakcinācijas sertifikāts bērniem vecumā no pieciem līdz 11 gadiem būs izmantojams 15.dienā pēc vakcīnas otrās devas saņemšanas.

Pieteikt bērnu vakcīnai var vecāki vai likumiskie pārstāvji pie sava ģimenes ārsta, ārstniecības iestādē, kā arī zvanot 8989. Pirms tam Vakcinācijas projekta nodaļa aicina pārliecināties, vai ģimenes ārsta praksē vai ārstniecības iestādē ir pieejama "Pfizer"/"BioNTech" bērnu vakcīna.

Kā jebkuriem citiem medikamentiem, arī katrai Covid-19 vakcīnai, tostarp arī bērniem paredzētajai, pirms izmantošanas Eiropas Savienībā jāatbilst stingrām kvalitātes, drošuma un efektivitātes pierādījumu prasībām.

Lasīt visus komentārus (1)

Lasiet arīARĪ KATEGORIJĀ

COVID-19 Aprīlī Latvija saņēmusi 198 000 vakcīnu pret Covid-19 devas. Kādas?

Aprīļa laikā Latvijā piegādātas 198 000 vakcīnu pret Covid-19 devas, aģentūra LETA noskaidroja Nacionālajā veselības dienestā (NVD).

COVID-19 Perevoščikovs: Rudenī noteikti sagaidāms Covid-19 pacēlums - jāgatavojas

Lai arī pašlaik Covid-19 izplatība arvien samazinās, rudenī noteikti būs sagaidāms slimības "pacēlums", intervijā TV3 vērtēja Slimību profilakses un kontroles centra Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs.

COVID-19 Covid-19: vēl 291 saslimušais un ziņas par diviem mirušajiem (+INFOGRAFIKA)

Aizvadītajā diennaktī Latvijā konstatēts 291 jauns Covid-19 gadījums un saņemtas ziņas par divu pacientu nāvi, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotie dati.

COVID-19 Covid-19 pacientu skaits slimnīcās samazinājies līdz 219 (+INFOGRAFIKA)

Pirmdien Covid-19 pacientu skaits Latvijas slimnīcās samazinājās no 241 līdz 219, liecina Nacionālā veselības dienesta apkopotā informācija.

Lasiet arī

Sabiedrība Rosina apsūdzēt vīrieti par trīs personu saduršanu Ķengaragā

Valsts policija rosinājusi prokuratūrai uzrādīt apsūdzību kādam vīrietim par trīs personu saduršanu pērn Rīgā, Ķengaragā, informēja Valsts policija.

Sabiedrība Pabriks ASV kongresmeņus aicina palielināt militāro atbalstu Latvijai

Pirmdien Latvijas aizsardzības ministrs Artis Pabriks (AP) tikās ar ASV Kongresa pārstāvjiem Donu Beikonu, Rubenu Gajego un Sāru Džeikobsu un aicināja palielināt ASV militāro atbalstu Latvijai.

Pasaule Time ietekmīgāko personu simtniekā iekļauts gan Zelenskis, gan Putins

Gan Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis, gan Krievijas prezidents Vladimirs Putins iekļauti ASV izdevuma "Time" katru gadu veidotajā pasaules ietekmīgāko cilvēku simtniekā.