• Ildze,
  • Ilze,
  • Izolde
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Nedēļas laikā Covid-19 izplatība Latvijā atkal nedaudz pieaug

Teksta izmērs Aa Aa
COVID-19
LETA 16:37, 29.11.2021

Aizvadītajā nedēļā, no 22.novembra līdz 28.novembrim, jaunatklāto Covid-19 gadījumu skaits pieaudzis par 9%, savukārt stacionēto pacientu skaits samazinājies par 16%, aģentūru LETA informēja Slimību profilakses un kontroles centrā (SPKC).


Avots: LETA

Pirms tam trīs nedēļu periodā saslimstības līmenim bija tendence samazināties, taču aizvadītajā nedēļā tas atkal nedaudz pieaudzis.

Aizvadītās nedēļas dati liecina, ka vidēji dienā slimnīcās nonāk 76 cilvēki. Arī pacientu ar smagu slimības gaitu skaits pēdējās septiņās dienās samazinājās par 10%.

Par teju 1500 pieaudzis vidēji dienā veikto testu skaits - no 8465 līdz 9864, kā arī pieaudzis vidēji dienā atklātos inficēšanās gadījumu skaits no 825 līdz 900 jauniem gadījumiem.

No visiem veiktajiem testiem 22% jeb 14 849 testi bija saistīti ar izglītības iestāžu skrīningu, bet 78% jeb 54 199 testi - pārējiem iedzīvotājiem. No pozitīvajiem Covid-19 gadījumiem 7% jeb 471 inficētie bija saistīti ar izglītības iestāžu skrīningu, bet 93% jeb 6297 inficētie - pārējā sabiedrības daļā.

Covid-19 infekcijas reproduktivitātes koeficients (R) aizvadītājā nedēļā pieaudzis līdz 1,05. Nedēļu iepriekš tas bija 0,71, kas parāda infekcijas slimības izplatīšanos sabiedrībā, pauda SPKC.

Pieaugums vērojams skolēnu vecuma grupā līdz 19 gadiem. Vienlaikus samazinājums saslimstības rādītājos vērojams visos Latvijas reģionos, tomēr augstāki saslimstības rādītāji saglabājas Vidzemē.

Vērtējot pagājušajā nedēļā atklātos Covid-19 gadījumus un izvērtējot inficēto cilvēku vakcinācijas statusu, 3762 cilvēki nebija vakcinēti pret Covid-19 vai vakcinācijas kursu vēl nebija pabeiguši, kas kopumā ir 59,7% no visiem aizvadītajā nedēļā saslimušajiem, savukārt 2535 cilvēki bija vakcinēti, kas ir 40,3% no visiem aizvadītajā nedēļā saslimušajiem.

Salīdzinot infekcijas izplatības intensitāti uz 100 000 iedzīvotāju vakcinēto un nevakcinēto vai daļēji vakcinēto cilvēku vidū, nevakcinētiem un daļēji vakcinētiem cilvēkiem Latvijā Covid-19 infekcija konstatēta divas reizes biežāk, nekā pilnībā vakcinētiem.

SPKC atgādina, ka, pieaugot vakcinēto skaitam un Covid-19 infekcijas izplatībai turpinoties pārsvarā nevakcinēto cilvēku vidū, kopējā saslimstībā pieaugs vakcinēto cilvēku infekcijas gadījumu īpatsvars. Taču vakcinēto cilvēku vidū saslimšana visbiežāk norit vieglākā formā un ar retāku stacionēšanas nepieciešamību, tāpēc vakcinēto un saslimušo cilvēku īpatsvara rādītājs vienmēr jāvērtē kontekstā ar vakcinācijas novērsto Covid-19 gadījumu skaitu sabiedrībā kopumā.

Tikmēr Eiropas Savienības un Eiropas Ekonomikas zonas vidējais rādītājs nedēļas laikā pieaudzis no 471,5 līdz 612,2. Covid-19 saslimstības 14 dienu kumulatīvais rādītājs uz 100 000 iedzīvotāju Latvijā šobrīd ir 749,2. Pirms nedēļas tas bija 1111,4. Igaunijā rādītājs samazinājies un aizvadītās nedēļas laikā nokritis no 1067,1 līdz 895,5, savukārt Lietuvas rādītājs no 1213,8 samazinājies līdz 1008,9.

SPKC aicina iedzīvotājus vakcinēties pret Covid-19, jo vakcinācija ir drošākais un efektīvākais veids, kā pasargāt sevi no smagām slimības formām un kopīgiem spēkiem mazināt Covid-19 infekcijas izplatību sabiedrībā.

Vienlaikus centrā uzsvēra, ka joprojām jāievēro spēkā esošie drošības noteikumi un Covid-19 profilakses pasākumi, piemēram, nedoties uz sabiedriskām vietām pat ar mazākajiem elpceļu saslimšanas simptomiem, jārūpējas par roku higiēnu, jāievēro pareiza sejas maskas lietošana, regulāra telpu vēdināšana , kā arī iespēju robežās darba pienākumus jāveic no mājām.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arī

Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu
Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu
Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

COVID-19 Uga Dumpis: Sagaidāms stacionēto Covid-19 pacientu skaita pieaugums

Latvijā atklāto Covid-19 gadījumu skaits šobrīd atbilst iepriekš prognozētajam un tam, kas ir novērojams citās valstīs, epidemioloģisko situāciju Latvijā aģentūrai LETA vērtēja Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas infektologs un Latvijas Universitātes profesors Uga Dumpis, atzīstot, ka tagad noteikti ir sagaidāms stacionēto Covid-19 pacientu pieaugums.

COVID-19 Jauno Covid-19 gadījumu skaits Latvijā pirmo reizi pārsniedz 9000 (+INFOGRAFIKA)

Otrdien Latvijā konstatēti 9143 jauni Covid-19 gadījumi un saņemtas ziņas par 14 inficētu personu nāvi, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotā informācija.

COVID-19 Jauni ierobežojumi Covid-19 apkarošanai patlaban nav nepieciešami

Jauni ierobežojumi Covid-19 apkarošanai patlaban nav nepieciešami, pēc tikšanās ar Ministru prezidentu Krišjāni Kariņu (JV) žurnālistiem norādīja Valsts prezidents Egils Levits.

COVID-19 Vakcīnu smagas blakusparādības: Varēs tikt pie līdz 142 000 eiro kompensācijas

Veselības ministrija (VM) ir izstrādājusi un nodevusi sabiedriskajai apspriešanai noteikumu projektu, kas regulēs kompensāciju piešķiršanas kārtību gadījumos, kad Covid-19 vakcīnu blakusparādību rezultātā cilvēkam radies smags vai vidēji smags kaitējums veselībai vai dzīvībai, aģentūru LETA informēja VM.

Lasiet arī

Sabiedrība Covid-19 pacientu skaits Latvijas slimnīcās pārsniedzis 700

Šajā nedēļas nogalē Covid-19 pacientu skaits Latvijas slimnīcās pārsniedzis 700, liecina Nacionālā veselības dienesta informācija.

Sabiedrība Diennaktī Latvijā konstatēti vēl 4753 jauni Covid-19 gadījumi

Sestdien Latvijā konstatēti 4753 jauni Covid-19 gadījumi un saņemtas ziņas par divu inficētu personu nāvi, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotā informācija.

COVID-19 Stacionēto Covid-19 pacientu skaits diennakts laikā pieaudzis par 1,4%

Latvijas slimnīcās otrdien ievietoti 75 Covid-19 pacienti, savukārt 56 sasirgušie izrakstīti, kopējam pacientu skaitam stacionāros augot no 645 līdz 654 pacientiem, liecina Nacionālā veselības dienesta informācija.