• Dzelde,
  • Zelda,
  • Zenta
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Facebook Facebook


Latvijā pirmo poti arvien nav saņēmuši 165 000 senioru

Teksta izmērs Aa Aa
COVID-19
LETA 10:57, 04.11.2021 3

Neskatoties uz vakcinācijas aptveres pieaugumu senioru vidū, Latvijā arvien pirmo poti pret Covid-19 nav saņēmuši 165 000 senioru, šorīt intervijā TV3 raidījumam "900 sekundes" atzina Nacionālā veselības dienesta (NVD) Vakcinācijas projekta nodaļas vadītāja Eva Juhņēviča.


Avots: LETA

Viņa stāstīja, ka šobrīd liels akcents tiek likts uz to, lai palielinātu pirmreizējo vakcinācijas pret Covid-19 apjomu tieši iedzīvotāju vidū virs 60 gadiem.

"Šobrīd mēs jūtam atdevi no ģimenes ārstu, pašvaldību un Nevalstisko organizāciju iniciatīvām īpaši uzrunāt seniorus vakcinēties. Tāpēc būtiski tiek pārorganizēts vakcinācijas process, tādējādi lielu uzmanību liekot uz izbraukuma vakcināciju rīkošanu, kas ļauj sapotēt seniorus tuvumā viņu dzīvesvietām," stāstīja Juhņēviča.

Viņasprāt, lielu ieguldījumu ir devuši tieši ģimenes ārsti, kuriem tika lūgts līdz 7.novebrim apzināt savus pacientus un personīgi uzrunāt seniorus vakcinēties. "Mēs redzam, ka seniori ir gatavi vakcinēties un to arī darīs," piebilda Juhņēviča.

Jau ziņots, ka oktobra sākumā starp visām pirmajām potēm pret Covid-19 iedzīvotāji vecumā virs 60 gadiem veidoja 19%, taču mēneša beigās šis rādītājs audzis līdz 33%, aģentūrai LETA norādīja Nacionālā veselības dienesta Vakcinācijas projekta nodaļā.

Vaicāti, vai šobrīd kopsummā sarukušais pirmo devu īpatsvars iepretim otrajām devām nerada bažas, nodaļā atzīmēja, ka pašreizējā prioritāte ir tieši iedzīvotāju vecumā no 60 gadiem primārā vakcinācija pret Covid-19.

Mēneša laikā pieaugušo pirmo devu īpatsvaru senioru vecuma grupās nodaļā saskata kā svarīgu, jo notikusi aktīva pašvaldību un ģimenes ārstu iesaiste senioru vakcinācijas procesā.

Pēc nodaļā paustā, otrā būtiskā tendence šobrīd ir pirmo pošu īpatsvars konkrēti iedzīvotāju vecumā no 60 gadiem. Šobrīd no 60% līdz 64% no šajā vecuma grupā izlietotajām vakcīnām bija pirmās devas, kas liecinot par stabilu senioru vakcinācijas aptveres augšupeju.

Kā ziņots, vakcinācijas pret Covid-19 temps šonedēļ Latvijā būtiski neatšķiras no pagājušās nedēļas, taču ar katru dienu samazinās to cilvēku īpatsvars, kuri tiek vakcinēti pirmreizēji, liecina aģentūras LETA veiktie aprēķini, izmantojot Nacionālā veselības dienesta apkopotos datus.

Pagājušās nedēļas pirmdienā 78,72% no visiem poti pret Covid-19 saņēmušajiem bija tādi, kuri pret šo slimību vakcinējās pirmo reizi. Pēc tam pirmreizēji vakcinēto cilvēku īpatsvars ar katru dienu saruka, un šāda tendence turpinās arī šonedēļ. No visiem otrdien vakcīnu pret Covid-19 saņēmušajiem pie pirmreizējās potes ticis 53,71%, bet pārējie saņēmuši otro devu vai balstvakcīnu, liecina dienesta dati.

Lasīt visus komentārus (3)

Lasiet arīARĪ KATEGORIJĀ

COVID-19 Nedēļas nogalē būtiski audzis Covid-19 pacientu skaits slimnīcās (+INFOGRAFIKA)

Aizvadītajā nedēļas nogalē visai ievērojami ir audzis Covid-19 pacientu skaits Latvijas slimnīcās, liecina Nacionālā veselības dienesta apkopotā informācija.

COVID-19 Pēdējo 3 dienu laikā Latvijā reģistrēti 2909 jauni Covid-19 gadījumi
Pēdējo trīs dienu laikā Latvijā reģistrēti 2909 jauni inficēšanās ar Covid-19 gadījumi, bet nav saņemti ziņojumi par mirušajiem, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotie dati.
COVID-19 Zavadska: Rudenī jāvakcinējas visiem, neatkarīgi no saņemto pošu skaita
Rudenī visiem Latvijas iedzīvotājiem ir jāsaņem jauna Covid-19 vakcīnas deva, un prioritāri ar vīrusa dabai pielāgotajām vakcīnām ir jāvakcinē riska grupas, secinājuši Imunizācijas valsts padomes eksperti, vēsta "Neatkarīgā".
COVID-19 Nebūtiski samazinājies slimnīcās esošo Covid-19 pacientu skaits (+INFOGRAFIKA)

Aizvadītajā diennaktī Latvijas slimnīcās esošo Covid-19 pacientu skaits samazinājies nebūtiski - no 189 līdz 187, liecina Nacionālā veselības dienesta apkopotā informācija.

Lasiet arī

COVID-19 "Moderna" sāk omikronam izstrādātās balstdevas izmēģinājumus

ASV farmācijas uzņēmums "Moderna" trešdien pavēstīja, ka sācis klīniskos izmēģinājumus Covid-19 vakcīnas balstdevai, kas izstrādāta tieši cīņai ar koronavīrusa omikrona paveidu.

Sabiedrība Juhņēviča: cilvēki vairs neizvēlas "Johnson & Johnson" vakcīnu

Ņemot vērā pieprasījuma kritumu, vakcinācijas pret Covid-19 pakalpojuma sniedzēji vairs gandrīz nepasūta "Johnson & Johnson" ("Janssen") vakcīnu, ceturtdien TV3 raidījumā "900 sekundes" atzina Nacionālā veselības dienesta vakcinācijas projekta vadītāja Eva Juhņēviča.

Sabiedrība Policijas lietvedībā ir 52 kriminālprocesi par iespējamu fiktīvu vakcināciju

Valsts policijas (VP) lietvedībā par iespējamu fiktīvu vakcināciju patlaban ir 52 kriminālprocesi un 76 resoriskās pārbaudes saistībā ar fiktīvu vakcināciju un sertifikātu viltošanu, aģentūra LETA noskaidroja VP.