• Klaudijs,
  • Sabīne,
  • Sarma
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Rēzeknes slimnīcā ārstējas ar AstraZeneca un Johnson&Johnson vakcinētie

Teksta izmērs Aa Aa
COVID-19
LETA 13:16, 27.10.2021

Tie Covid-19 pacienti, kas ir vakcinējušies un nonākuši stacionārā, ir saņēmuši "AstraZeneca" un "Johnson&Johnson" (J&J) vakcīnu vai nav pabeiguši vakcinācijas kursu, liecina Rēzeknes slimnīcas statistika par stacionārā esošiem sasirgušajiem.


Avots: LETA

Saskaņā ar datiem uz otrdienu Rēzeknes slimnīcā ārstējās 73 ar Covid-19 inficēti pacienti, 12 no viņiem ir smaga slimības gaita. Vidēji 50% stacionēto Covid-19 pacientu nepieciešama skābekļa terapija.

8% no stacionētajiem Covid-19 pacientiem ir vakcinēti. Viņi ir saņēmuši "AstraZeneca" vai J&J vakcīnu vai nav pabeiguši vakcinācijas kursu. Slimnīcas pārstāve Laura Sondore skaidroja, ka vakcinācijas kursu nepabeigušie ir citu vakcīnu saņēmēji.

Slimnīcas pieredze liecina, ka pret Covid-19 vakcinēto cilvēku skaits, kas nonāk slimnīcā, svārstās ap 7%-9%.

Kopš 6.septembra, kad Rēzeknē atsākta Covid-19 inficētu pacientu stacionēšana, slimnīcā ārstējušies 318 Covid-19 pacienti. 40 pacienti vecumā no 32 līdz 90 gadiem ir miruši. Neviens no mirušajiem pacientiem nav bijis vakcinēts pret Covid-19.

Tiek novērots, ka pašlaik vidēji smagi un smagi slimo arvien gados jaunāki iedzīvotāji, arī no 13 līdz 27 gadiem. Jaunākajam Covid-19 pacientam, kas pašlaik ārstēšanos saņem slimnīcā, ir tikai trīs mēneši.

Rēzeknes slimnīca nepārtraukti pārorganizē darbu, lai primāri nodrošinātu palīdzības sniegšanu Covid-19 neatliekamiem un akūtiem pacientiem. Pašlaik Covid-19 inficēto pacientu ārstēšanai paredzēto gultas vietu skaits Rēzeknes slimnīcā ir 77, kas ir 30% no kopējā slimnīcas gultu fonda. Jau šonedēļ tiks veiktas izmaiņas, samazinot citu profilu gultas vietas, lai izvērstu papildu gultas Covid-19 pacientu ārstēšanai.

Ņemot vērā, ka ar Covid-19 stacionēto pacientu skaits turpina pieaugt, iedzīvotāji aktīvi izmanto iespēju vakcinēties. Rēzeknes slimnīcas Vakcinācijas punktā ik dienu tiek veiktas vairāk nekā 300 vakcīnas pret Covid-19.

Jau ziņots, ka otrdien Latvijā pret Covid-19 vakcinēti 9605, to skaitā 5111 saņēmuši pirmo poti no divām, 1587 - otro poti, bet 2434 sapotēti ar J&J meitasuzņēmuma ražoto vakcīnu, kurai nepieciešama tikai viena deva, taču jāņem vērā, ka dati par pēdējās dienās vakcinētajiem vēl tiks papildināti, jo ne visi mediķi tos ievada vienotajā datubāzē tajā pašā dienā, kad pacients tiek sapotēts - bieži tas tiek darīts pat ar vairāku dienu nobīdi.

Otrdien Latvijā vakcinēšanā pret Covid-19 iesaistījās 361 ārstniecības iestāde. Visaktīvākie potētāji bijuši "Veselības centru apvienības", "Veselības centra 4" un "Dzelzceļa veselības centra" mediķi, sapotējot attiecīgi 1491, 613 un 495 pacientus.

No visiem otrdien poti pret Covid-19 saņēmušajiem lielākā daļa bijuši cilvēki, kuri neietilpst nevienā prioritāri vakcinējamajā grupā. Sapotēti arī 1902 seniori vecumā virs 60 gadiem, 784 personas ar hroniskām slimībām un 363 ārstniecības personas.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arī

Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu
Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu
Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

COVID-19 Šonedēļ Covid-19 balstvakcīnu vidēji dienā saņēmuši vairāk nekā 5100 cilvēki

Šonedēļ vakcīnas pret Covid-19 trešo poti jeb balstvakcīnu vidēji dienā saņēmuši vairāk nekā 5100 cilvēki, liecina Nacionālā veselības dienesta (NVD) apkopotie dati.

COVID-19 Covid-19 pacientu skaits Latvijas slimnīcās - jaunākā informācija (+INFOGRAFIKA)

Aizvadītajā diennaktī Covid-19 pacientu skaits Latvijas slimnīcās sarucis no 814 līdz 810 cilvēkiem, liecina Nacionālā veselības dienesta informācija.

COVID-19 Latvijā pēta pirmos aizdomīgos Covid-19 paraugus ar omikrona variantu

Laboratorijā Latvijā sākta astoņu aizdomīgu Covid-19 paraugu sekvenēšana, kam ir jaunajam omikrona variantam raksturīgas mutācijas, šovakar vēstīja Latvijas Televīzijas raidījums "Panorāma".

COVID-19 Lietuva un Igaunija atklājusi Covid-19 saslimšanas datus (+INFOGRAFIKA)

Lietuvā aizvadītajā diennaktī inficēšanās ar koronavīrusu apstiprināta vēl 1813 cilvēkiem un vīrusa izraisītā slimība Covid-19 prasījusi 20 cilvēku dzīvību, ceturtdien paziņojis Statistikas departaments.

Lasiet arī

COVID-19 SPKC nosauc, kuros novados ir augstākais saslimstības līmenis (+INFOGRAFIKA)

Augstākais saslimstības līmenis ar Covid-19 Latvijā ir Gulbenes, Ķekavas, Siguldas un Olaines novados, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotie dati.

Sabiedrība Sinoptiķi: Svētdiena būs līdz šim aukstākā diena šoziem

Svētdiena Latvijā būs dzestrākā diena kopš pagājušās ziemas, liecina sinoptiķu prognozes.

Sabiedrība "Lielajā dzintarā" notiks Imanta Kalniņa operas "Matīss, kausu bajārs" pirmatskaņojums
Rīga, 5.dec., LETA. Šodien plkst.19 Liepājā koncertzālē "Lielais dzintars" notiks Imanta Kalniņa operas "Matīss, kausu bajārs" pirmatskaņojums, aģentūru LETA informēja organizatori.