• Andrejs,
  • Andrievs,
  • Andris
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Lielajām slimnīcām palīgos Covid-19 slimnieku ārstēšanā vajag ap 300 mediķu

Teksta izmērs Aa Aa
COVID-19
LETA 08:36, 21.10.2021

Austrumu un Stradiņa slimnīcām palīgos Covid-19 slimnieku ārstēšanā vajag ap 300 mediķu, raksta žurnāls "Ir".


Avots: LETA

Personāla piesaistei tiekot izvērtēta mobilizācijas iespēja, proti, ticams, ka drīzumā veselības aprūpes sistēmā tiks izsludināta studentu, rezidentu un privātajā sektorā strādājošo mediķu mobilizācija. Veselības ministrija (VM) pie šī scenārija strādājot kopā ar Aizsardzības ministriju, kas šobrīd gatavojot mobilizācijas pieprasījumu, informējusi VM Ārstniecības kvalitātes nodaļas vadītāja Sanita Janka. Līdztekus normatīvajos aktos noteiks, ka ar Covid-19 pacientiem ārkārtējā situācijā var strādāt jebkuras specialitātes ārsts un arī students, ja tiek nodrošināta virsuzraudzība.

Ministrijai vēl nav aplēšu, cik daudz speciālistu šādā veidā varētu izdoties piesaistīt, atzīmē "Ir". Paralēli vēl esot jāatrisina virkne juridisku jautājumu, piemēram, ārsti mudina veikt kļūdu dekriminalizāciju, jo - ja ķirurgs iet ārstēt Covid-19 pacientus, viņš nestrādā savā specialitātē un var gadīties arī kļūdas.

Par iespējamo darbinieku mobilizāciju darbam valsts slimnīcās nav sajūsmā privātā "Veselības centra 4" (VC4) valdes priekšsēdētājs Māris Rēvalds. "Slimnīcas ir pārtraukušas plānveida darbību. To darbu, ko neveic slimnīcas, daļēji mēģinās veikt privātie un pašvaldībām piederošās poliklīnikas. Un ar atlikušo personālu mums jānodrošina ļoti svarīgais analīžu ņemšanas process un vakcinācija. Kur ķert to personālu? Tas ir neiespējami! Ja mums viņus atņems, tad katastrofa pasliktināsies, tikai citā kontekstā. Tad būs iespējams glābt kovidniekus, bet vairs nebūs iespēju palīdzēt tiem, kas smagi cieš, bet nav Covid-19 pacienti," sacījis speciālists.

Savukārt meklējot telpas iespējamam pagaidu hospitālim, viskonkrētākā ideja šobrīd ir par bijušo bērnu slimnīcu Juglas ielā Rīgā. Tā 80.gados būvēta kā bērnu infektoloģijas slimnīca, tāpēc salīdzinoši viegli pielāgojama, informējusi Janka. Tur jau oktobra beigās vai novembra sākumā plānots izveidot 200 pacientu gultas.

Šī ēka tiktu nodota Austrumu slimnīcai, taču tās valdes loceklis Haralds Plaudis uzsver, ka slimnīcai nav sava personāla, lai tajās strādātu. "Ne ārstu, ne māsu, ne sanitāru, lai mēs varētu ar saviem resursiem šīs 200 gultas izvērst un nodrošināt ārstniecības procesu. Cilvēki nāk uz slimnīcu, lai nevis gulētu, bet lai viņus ārstētu," sacījis Plaudis.

Kā atzīmē žurnāls, līdzīga situācija ir vēl citās vietās, kuras ministrija apsver kā iespējamus Covid-19 hospitāļus. Piemēram, VC4 diagnostikas centrs Grebenščikova ielā Rīgā, kas ierīkots skolas telpās. Tur pieejama diagnostika un analīžu veikšana, bet skolas sporta un aktu zālēs varētu izvietot pacientus, ir arī ēdināšanas iespējas, pieejama vide, bet telpās būtu jāizbūvē skābekļa pievades sistēma, elektrības pievade, arī tualetes. "Tur ir jāveic pietiekami nopietni būvniecības darbi. Tas prasa laiku un resursus. Bet trakākais, ka mēs nevaram piedāvāt savu personālu. Mums nav arī iekārtu - ne ventilatori, ne monitori. Varam atvēlēt telpas, bet reālajam izpildītājam jābūt kādam citam, piemēram, kādai no lielajām slimnīcām," sacījis Rēvalds.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arī

Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu
Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu
Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

COVID-19 Diennaktī reģistrēti 488 Covid-19 gadījumi

Pagājušajā diennaktī Latvijā atklāti 488 Covid-19 gadījumi un reģistrēti kopumā 16 Covid-19 pacientu nāves gadījumi, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotie dati.

COVID-19 Piektdien reģistrēti 919 Covid-19 gadījumi un 17 saslimušo nāves gadījumi

Pagājušajā diennaktī Latvijā atklāti 919 Covid-19 gadījumi un reģistrēti kopumā 17 Covid-19 pacientu nāves gadījumi, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotie dati.

COVID-19 Valdība nosaka aizliegumu ceļojumiem uz vairākām Āfrikas dienvidu daļas valstīm

Saistībā ar jauna Covid-19 izraisošā vīrusa paveida izplatību līdz nākamā gada 11.janvārim noteikts aizliegums organizēt ceļojumus uz Dienvidāfrikas Republiku (DĀR), Lesoto, Botsvānu, Zimbabvi, Mozambiku, Namībiju, Esvatīni (Svazilendu) un Malāviju, piektdien lēmusi valdība.

COVID-19 Balstvakcināciju pret Covid-19 Latvijā veikuši 3% iedzīvotāju

Līdz šim balstvakcināciju pret Covid-19 Latvijā veikuši aptuveni 56 000 cilvēku jeb 3% no visiem valsts iedzīvotājiem, liecina Nacionālā veselības dienesta (NVD) dati.

Lasiet arī

COVID-19 Diennaktī smagā stāvoklī esošo Covid-19 pacientu skaits pieaudzis par 33,3%

Latvijas slimnīcās pagājušajā diennaktī ievietoti 190 Covid-19 pacienti, savukārt 132 pacienti no tām izrakstīti, liecina Nacionālā veselības dienesta informācija.

Sabiedrība Sarucis Covid-19 pacientu skaits Latvijas slimnīcās

Latvijas slimnīcās pagājušajā diennaktī ievietoti 211 Covid-19 pacienti, savukārt 186 pacienti no tām izrakstīti, liecina Nacionālā veselības dienesta informācija.

COVID-19 Mēneša laikā trīskāršojies ar Covid-19 inficēto slimnīcu darbinieku skaits

Aizvadītā mēneša laikā trīskāršojies ar Covid-19 inficēto darbinieku skaits Latvijas slimnīcās, liecina Veselības ministrijas apkopotā statistika.