• Albīna,
  • Albīns
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Pieaug iedzīvotāju interese par vakcināciju tirdzniecības centros

Teksta izmērs Aa Aa
COVID-19
LETA 18:12, 20.07.2021

Pēdējā laikā ir pieaugusi iedzīvotāju interese par vakcināciju pret Covid-19 tirdzniecības centros ierīkotajos punktos, informēja Nacionālā veselības dienesta (NVD) Vakcinācijas projekta nodaļā.


Avots: LETA

Laikā no 18.jūnija, kad sāka darboties pirmie vakcinācijas punkti tirdzniecības centros visā Latvijā, līdz 19.jūlijam ir veiktas 20 946 potes, iekļaujot gan pirmo, gan otro devu. Pagājušajā nedēļā tirdzniecības centros veiktas 6538 vakcinācijas.

Pirmdien, 19.jūlijā, tika sasniegts līdz šim lielākais veikto pošu skaits tirdzniecības centros vienā dienā - 1346, kas bija 33% no visām pirmdien veiktajām potēm. Vakcinācijas nodaļā norāda, ka šī statistika vēl var mainīties, jo vakcinācijas faktu ievade turpinās.

Šobrīd vakcinācijas punkti ir atvērti 13 tirdzniecības centros, piemēram, "Galerija Rīga", "Galerija Centrs", "Akropole", "Alfa", "Domina", "Riga Plaza" un "Origo" Rīgā. Vakcinācijas punkti tirdzniecības centros atvērti arī Daugavpilī, Liepājā, Madonā, Valdlaučos, Cēsīs un Jūrmalā. Tuvākajā laikā plānots atvērt jaunus vakcinācijas punktus Rīgā, Daugavpilī, Liepājā un citās pilsētās.

"Vakcinācijas pakalpojuma saņemšana lielveikalos ir viena no jaunās pieejas sastāvdaļām - vakcinācija pēc iespējas tuvāk cilvēku ikdienas gaitām. Redzam, kā mainās iedzīvotāju ieradumi, un iespēja saņemt pakalpojumu ātri un ērti tiek augstu novērtēta. Mūsu iecere ir palielināt šo punktu skaitu līdz 25, sasniedzot aizvien plašāku pašvaldību loku," sacījusi Vakcinācijas projekta nodaļas vadītāja Eva Juhņēviča.

Vakcinācija lielveikalos notiek gan ar iepriekšējo pierakstu, zvanot uz 8989, gan brīvajā rindā. Uz vakcināciju līdzi jāņem personu apliecinošs dokuments, potēšanas pase (ja tāda ir) un uz vakcināciju vēlams ierasties tādā apģērbā, kas ļauj viegli atbrīvot plecu. Savukārt pusaudžiem no 12 līdz 13 gadiem vakcinācijas laikā nepieciešama mātes vai tēva (vai cita likumiskā pārstāvja) klātbūtne, kā arī šādi dokumenti: likumiskajam pārstāvim - pase vai personas apliecība, kā arī apliecinošs dokuments par bērnu (ieraksts par bērnu pasē vai dzimšanas apliecība, vai nepieciešamības gadījumā notariāli apstiprināta pilnvara).

Ik pirmdienu NVD Vakcinācijas projekta nodaļa atjauno un ievieto informāciju par liela mēroga vakcinācijas centru un vakcinācijas punktu lielveikalos darbības dienām un vakcīnu izvēli tajos.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arī

Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu
Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu
Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

COVID-19 Otrdien Latvijā atklāts kopš mēneša sākuma lielākais Covid-19 gadījumu skaits

Aizvadītajā diennaktī Latvijā konstatēti 78 jauni inficēšanās ar Covid-19 gadījumi un saņemtas ziņas par divu sasirgušo nāvi, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) sniegtā informācija.

COVID-19 Viskūtrāk pret Covid-19 Latvijā vakcinējas vismaz 90 gadus veci seniori

Līdz šim vakcīnu pret Covid-19 viskūtrāk saņēmuši vismaz 90 gadus veci iedzīvotāji, aģentūra LETA noskaidroja Nacionālajā veselības dienestā.

COVID-19 Sestdien Latvijā atklāti 56 jauni Covid-19 inficēšanās gadījumi

Aizvadītajā diennaktī Latvijā konstatēti 56 jauni inficēšanās ar Covid-19 gadījumi, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) sniegtā informācija.

COVID-19 Krievijā Covid-19 nāves gadījumu skaits sasniedz rekordaugstu atzīmi

Krievijā ar Covid-19 saistīto nāves gadījumu skaits diennaktī atkal sasniedzis rekordaugsto atzīmi, kāda kopš pandēmijas sākuma bija pieredzēta tikai vienreiz, liecina oficiālās statistikas dati.

Lasiet arī

COVID-19 Slimnīcās esošo Covid-19 pacientu skaits palielinājies

Latvijas slimnīcās aizvadītajā diennaktī ievietoti pieci Covid-19 pacienti, bet divi no tām izrakstīti, un kopējais stacionēto pacientu skaits ir palielinājies no 42 līdz 44, liecina Nacionālā veselības dienesta sniegtā aktuālā informācija.

Pasaule Itālijas ugunsdzēsēji cīnās ar meža ugunsgrēkiem visā valstī

Itālijas ugunsdzēsēji turpina cīnīties ar meža ugunsgrēkiem visā valstī, no kuriem viens licis uz neilgu laiku slēgt lidostu Sicīlijā.

Sabiedrība Siltākais ūdens Rīgā ir Bābelītī un Lucavsalas peldvietā

Rīgas oficiālajās peldvietās siltākais ūdens patlaban ir Bābelīša ezerā un Lucavsalas peldvietā, aģentūru LETA informēja galvaspilsētas pašvaldībā.