• Egita,
  • Emīls,
  • Monvīds
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Tirdzniecības centri apņēmības pilni savās telpās ierīkot vakcinācijas punktus

Teksta izmērs Aa Aa
COVID-19
LETA 18:01, 08.06.2021

Tirdzniecības centri Rīgā ir apņēmības pilni savās telpās ierīkot vakcinācijas pret Covid-19 punktus, pauda vairāku tirdzniecības centru pārstāvji.


Avots: LETA

Tirdzniecības centra "Galerija Centrs" direktore Iveta Priedīte atzina, ka "Galerija Centrs" ir jau vairākkārt runājusi ar Veselības ministriju (VM) par iespējamu vakcinācijas punkta izveidošanu mūsu telpās.

"Patlaban izskatām plašas telpas ar labu ventilāciju piedāvājumu centra 4.stāvā, kur mēs varam nodrošināt gan uzgaidīšanas iespēju lielākam cilvēku skaitam, ievērojot drošās distances, gan uzkavēšanās iespēju noteiktās 15 minūtes pēc vakcinēšanās. Tāpat būtu iespēja organizēt rindu, nodrošinot distanci un paredzot navigācijas norādes, lai neveidots drūzmēšanās," sacīja Priedīte.

Viņa uzsvēra, ka telpā ir papildu ērtības medicīnas personālam. Tās visas minētas nosacījumos, kas jāizpilda vakcinēšanās punktiem. "Mēs atrodamies pašā pilsētas centrā, tuvu Vecrīgai - esam ērti sasniedzami ne tikai centra apmeklētājiem, bet arī vecpilsētā un tās tuvumā strādājošiem un dzīvojošiem cilvēkiem, un, protams, jauniešiem, kam Vecrīga ir ierasta apmeklējumu vieta. Tāpēc redzam, ka vakcinācijas kontaktpunkts "Galerijā Centrs" varētu būt labi apmeklēts," pauda tirdzniecības centra direktore.

Pēc Priedīte teiktā, "Galerija Centrs" jau ir apliecinājusi VM, ka telpas vakcinācijas punktam tirdzniecības centrs atradīs un nodos izmantošanā bez atlīdzības, tādējādi apliecinot gan izpratni par vakcinācijas procesa nepieciešamību pandēmijas ierobežošanā, gan sniedzot savu ieguldījumu šajā procesā kā daļu no "Galerijas Centrs" korporatīvās atbildības.

"No "Galerijas Centrs" puses gribu apliecināt, ka mēs esam ieinteresēti, lai pēc iespējas ātri situācija normalizējas, un ja varam kaut kā to veicināt, ar prieku darām," uzsvēra Priedīte.

Arī tirdzniecības centra "Domina Shopping" direktore Dina Bunce apliecināja, ka "Domina" ir gatava savās telpās iekārtot vakcinācijas punktu, lai šo procesu padarītu pieejamāk un ērtāku gan tirdzniecības centra apmeklētājiem, gan visiem citiem interesentiem. Par to jau ir informēta Nacionālā veselības dienesta (NVD) Vakcinācijas projekta nodaļa, un tagad "Domina Shopping" gaida norādes par tālākajiem soļiem.

"Ticam, ka spēsim vakcinācijas punktu pie mums ierīkot un tajā plūsmu organizēt veiksmīgi, jo iepriekšējos gados jau guvām līdzīgu pieredzi, organizējot vēlēšanu iecirkņu darbību. Vienlaikus vēršam uzmanību - "Domina Shopping" iestājas ne vien par drošu iepirkšanos, bet arī vienlīdzīgām tiesībām un viedokļu dažādību, tāpēc pie mums gaidīts ir ikviens apmeklētājs," uzsvēra Bunce.

Tāpat arī tirdzniecības centra "Rīga Plaza" pārstāvji apliecināja gatavību savās telpās izvietot vakcinācijas punktu. Pašreiz notiekot sarunas ar NVD Vakcinācijas projekta nodaļu par visu nepieciešamo, kas abām iesaistītajām pusēm paveicams, lai "Rīga Plaza" telpās varētu tuvākajā laikā atvērt vakcinācijas punktu.

Savukārt tirdzniecības centra "Galleria Riga" vadītāja Zane Šulca aģentūrai LETA pastāstīja, ka "Galleria Riga" jau šā gada 9.martā toreizējam VM Vakcinācijas projekta birojam, kas tagad ir NVD Vakcinācijas projekta nodaļa, proaktīvi nosūtīja piedāvājumu izvietot vakcinācijas punktu "Galleria Riga" telpās. "Diemžēl uz to nesaņēmām atbildi, lai arī piedāvājums bija bezatlīdzības formā un bijām gatavi iesaistīties nekavējoties. Proti, jau tad bijām pārliecināti, ka mūsu iesaiste, kā arī "Galleria Riga" ērtā atrašanās vieta un pieejamība veicinātu sabiedrības vakcinēšanas procesu," sacīja Šulca.

Pašreiz gan pārrunas ar NVD notiekot un, visticamāk, jau nākamās nedēļas vidū "Galeria Riga" telpās vakcinācijas punkts uzsāks darbu. "Plānots, ka vakcinācija tiktu organizēta gan pēc pieraksta, gan brīvās rindas formā," skaidroja Šulca.

Tirdzniecības centra "Akropole" vadītāja Zane Kaktiņa atzīmēja, ka veikt vakcināciju pret Covid-19 "Akropole" zemāk telpās jau ir iespējams - to nodrošina tirdzniecības centrā esošais vakcinācijas kabinets "Veselības centrs 4" filiālē.

"Patlaban izskatām iespējas izvietot savās telpās vēl vienu vakcinācijas punktu un esam sarunu procesā ar Vakcinācijas centru; skaidrība par to varētu būt tuvākajā laikā," sacīja Kaktiņa.

Jau vēstīts, ka vakcinācijas pret Covid-19 punkti tirdzniecības centros varētu pakāpeniski sākt darboties no 16.jūnija, otrdien valdības sēdē informēja veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP).

Plānots, ka vakcinācijas punktu darbības laiks būs līdz šī gada 31.decembrim.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arī

Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu
Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu
Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

COVID-19 Vakcināciju noslēdzis katrs ceturtais Latvijas iedzīvotājs (+INFOGRAFIKA)

Vakcinācijas pret Covid-19 procesu Latvijā noslēguši jau 25,18% iedzīvotāju, liecina Nacionālā veselības dienesta dati.

COVID-19 Tiesa liek "AstraZeneca" līdz 27.septembrim piegādāt ES 50 miljonus Covid-19 vak

Beļģijas tiesa piektdien likusi Zviedrijas farmācijas uzņēmumam "AstraZeneca" piegādāt Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm līdz 27.septembrim 50 miljonus Covid-19 vakcīnas devu, kas ir mazāk, nekā Brisele bija pieprasījusi.

COVID-19 Saslimstības kumulatīvais rādītājs sarucis līdz 117,8 (+INFOGRAFIKA)

Pagājušajā diennaktī Latvijā atklāti 108 jauni Covid-19 gadījumi un divu nedēļu kumulatīvais rādītājs uz 100 000 iedzīvotāju samazinājies no 125,8 līdz 117,8 gadījumiem, informēja Slimību profilakses un kontroles centrā.

COVID-19 Vismaz vienu poti pret Covid-19 Latvijā saņēmuši 30% cilvēku (+INFOGRAFIKA)

Kopš vakcinācijas procesa sākuma Latvijā vismaz vienu poti pret Covid-19 saņēmuši jau 30% iedzīvotāju, liecina Nacionālā veselības dienesta dati.

Lasiet arī

Sabiedrība Saeima pavasara sesijā pieņēmusi 106 likumus

Šī gada pavasara sesijā - no 6.aprīļa līdz 21.jūnijam – 13.Saeima pieņēmusi 106 likumus: 17 jaunus likumus un 89 grozījumus likumos, lat.bb.lv informēja Saeimā.

Pasaule ES vienojas par sektorālām sankcijām pret Baltkrieviju

Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu ārlietu ministri pirmdien vienojušies par sankcijām pret Baltkrievijas tautsaimniecības svarīgākajām nozarēm, blokam cenšoties pastiprināt spiedienu uz Aleksandra Lukašenko autoritāro režīmu pēc lidsabiedrības "Ryanair" lidmašīnas piespiedu nosēdināšanas, vēsta diplomāti.

COVID-19 Svētdien Latvijā nav saņemtas ziņas par Covid-19 nāves gadījumiem

Aizvadītajā diennaktī Latvijā atklāti 40 jauni Covid-19 gadījumi un nav saņemtas ziņas par ar šo slimību saistītiem nāves gadījumiem, liecina Slimību profilakses un kontroles centra apkopotie dati.