• Edmunds,
  • Edžus,
  • Vidmants
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Pusaudži no 14 gadiem vakcinēšanai pret Covid-19 var pieteikties paši

Teksta izmērs Aa Aa
COVID-19
BB.LV 14:19, 01.06.2021 1

Pusaudži no 14 gadiem vakcinēšanai pret Covid-19 var pieteikties paši, turklāt bez vecāku atļaujas, otrdien žurnālistiem atklāja Nacionālā veselības dienesta Vakcinācijas projekta vadītāja Eva Juhņēviča.No rītdienas, 2.jūnija, Latvijā tiks sākta 12-15 gadu vecu pusaudžu vakcinācija ar "Pfizer/BioNTech" vakcīnu. Saskaņā ar Centrālās statistikas pārvaldes datiem Latvijā kopumā ir 82 008 pusaudži vecumā no 12 līdz 15 gadu vecumam.

Bērnu vecumā no 12 līdz 13 gadiem vakcinēšanai var pieteikt vecāki vai citi likumiskie pārstāvji ārstniecības iestādē, pie ģimenes ārsta vai pa tālruni 8989. Vakcinācijas laikā nepieciešama mātes vai tēva, vai cita likumiskā pārstāvja klātbūtne. Tāpat vecākiem līdzi jābūt pasei vai personas apliecībai, kā arī apliecinošam dokumentam par bērnu - ierakstam par bērnu pasē, dzimšanas apliecībai vai nepieciešamības gadījumā notariāli apstiprinātai pilnvarai.

Savukārt pusaudži no 14 gadiem vakcinēšanai var pieteikties paši. To var izdarīt "manavakcina.lv", kur autentificēšanās notiek caur "latvija.lv", ja ir pieejama pilnā internetbankas vai "Smart-ID" versija, zvanot pa tālruni 8989, kā vakcinācijas vietu norādot kādu no vakcinācijas centriem. Ierodoties uz vakcināciju, pusaudzim jāņem līdzi personu apliecinošs dokuments - pase vai personas apliecību. Vecāka klātbūtne vakcinēšanas laikā nav nepieciešama, taču, ja jaunietim nav pases vai personas apliecības, tad jādodas uz vakcināciju ar likumisko pārstāvi.

Veselības ministrija arī atgādina, ka atbilstoši Pacientu tiesību likuma 13.pantam nepilngadīgiem pacientiem no 14 gadu vecuma ārstniecība ir pieļaujama, ja saņemta viņu piekrišana. Līdz ar to pusaudži no 14 gadu vecuma paši var pieņemt lēmumu vakcinēties, un nav nepieciešama vecāku vai aizbildņu atļauja vakcīnas saņemšanai.

Vakcinācija pret Covid-19 pusaudžiem notiks tikai ar "Pfizer-BioNTech". Piesakoties, svarīgi pārliecināties, ka izvēlētajā vakcinācijas punktā ir pieejama šī tipa vakcīna. Tās ir pieejamas liela mēroga vakcinācijas centros un citās ārstniecības iestādēs vai ģimeņu ārstu praksēs.

Juhņēviča apgalvoja, ka jaunieši vecuma grupā no 16 līdz 17 gadiem ir aktīvi un jau izmanto iespēju vakcinēties. Līdz šim vakcīnu pret Covid-19 saņēmuši 3472 jeb 9,5% no 36 226 šajā vecuma grupā esošajiem jauniešiem.

"Tāpat kā pieaugušajiem vakcinēties pēc Covid-19 pārslimošanas noteikti iesakām, jo vakcinācijas radītā aizsardzība ir noturīga un augstvērtīgāka," aicināja Imunizācijas valsts padomes priekšsēdētāja Dace Zavadska.

Vienlaikus viņa atzina, ka nedrīkst pieļaut situāciju, kad, sākoties pusaudžu vakcinēšanai, samazinātos pieaugušo vakcinācijas tempi un izpratne arī par pieaugušo vakcinēšanas nepieciešamību. Pieaugušo potēšana svarīga ir arī tāpēc, lai no inficēšanās ar Covid-19 pasargātu bērnus, kas netiek potēti pret Covid-19, uzsvēra Zavadska.

"Joprojām būtiski atcerēties, ka vakcīnas uzdevums ir pasargāt no nāves un smagas saslimšanas," piebilda Zavadska.

Jau vēstīts, ka Eiropas Zāļu aģentūra pagājušajā nedēļā ieteica apstiprināt "Pfizer"/"BioNTech" vakcīnu lietošanai bērniem vecumā no 12 līdz 15 gadiem.

Šī vakcīna jau līdz šim ir bijusi apstiprināta lietošanai pieaugušajiem no 16 gadu vecuma.

Lasīt visus komentārus (1)

Lasiet arī

Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu
Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu
  • Jūs- 01.06.2021 14:56
    SLEPKAVAS!
    Ziņot redaktoram Atbildēt
Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

COVID-19 Viskūtrāk pret Covid-19 Latvijā vakcinējas vismaz 90 gadus veci seniori

Līdz šim vakcīnu pret Covid-19 viskūtrāk saņēmuši vismaz 90 gadus veci iedzīvotāji, aģentūra LETA noskaidroja Nacionālajā veselības dienestā.

COVID-19 Sestdien Latvijā atklāti 56 jauni Covid-19 inficēšanās gadījumi

Aizvadītajā diennaktī Latvijā konstatēti 56 jauni inficēšanās ar Covid-19 gadījumi, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) sniegtā informācija.

COVID-19 Krievijā Covid-19 nāves gadījumu skaits sasniedz rekordaugstu atzīmi

Krievijā ar Covid-19 saistīto nāves gadījumu skaits diennaktī atkal sasniedzis rekordaugsto atzīmi, kāda kopš pandēmijas sākuma bija pieredzēta tikai vienreiz, liecina oficiālās statistikas dati.

COVID-19 Vēl nevarot noteikt, vai un kad būs nepieciešama revakcinācija pret Covid-19

Saskaņā ar Imunizācijas valsts padomes (IVP) un Zāļu valsts aģentūras (ZVA) sniegto informāciju, pašlaik nav iespējams noteikt, vai un kad būs nepieciešama revakcinācija jeb balstvakcinācija pret Covid-19, aģentūrai LETA pavēstīja Veselības ministrijā (VM).

Lasiet arī

COVID-19 Juhņēviča atklāj jaunās vakcinēšanās kampaņas galveno mērķi

Jaunās vakcinēšanās pret Covid-19 kampaņas galvenais mērķis ir dot stimulu tiem šaubīgajiem, kuri vēl nav pieņēmuši lēmumu doties un saņemt savu poti, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam "Rīta panorāma" sacīja Nacionālā veselības dienesta (NVD) Vakcinācijas projekta nodaļas vadītāja Eva Juhņēviča.

Sabiedrība Sestdien pirmo vakcīnas devu saņēmuši 1562 cilvēki

Sestdien pirmo vakcīnas pret Covid-19 devu saņēmuši 1562 cilvēki, liecina Nacionālā veselības dienesta (NVA) publicētā informācija.

COVID-19 Latvijā joprojām trešā augstākā saslimstība ar Covid-19 ES un EEZ valstu vidū

Turpinot kristies saslimstības līmenim ar Covid-19, Latvija aizvadītajās divās nedēļās ir noslīdējusi līdz trešajai vietai starp Eiropas Savienības (ES) un Eiropas ekonomiskās zonas (EEZ) valstīm, kurās ir visaugstākais inficēšanās līmenis ar Covid-19, liecina Eiropas Slimību un profilakses centra (ECDC) apkopotie dati.