• Henriete,
  • Henrijs,
  • Jete
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Latvija 19.vietā ES un EEZ valstu vidū pēc saslimstības ar Covid-19

Teksta izmērs Aa Aa
COVID-19
LETA 19:57, 15.04.2021

Latvija jau otro nedēļu pēc kārtas ieņem 19.vietu starp Eiropas Savienības (ES) un Eiropas ekonomiskās zonas (EEZ) valstīm, kurās ir visaugstākais inficēšanās līmenis ar Covid-19, liecina Eiropas Slimību un profilakses centra (ECDC) apkopotie dati.


Avots: LETA

Vienlaikus saslimstības līmenis Eiropā, salīdzinot ar iepriekšējo nedēļu, ir krities un nevienā valstī vairs nepārsniedz 1000 inficētos uz 100 000 iedzīvotāju.

ECDC aplēses par situāciju divās iepriekšējās nedēļās no 29.marta līdz 11.aprīlim liecina, ka Latvijā kumulatīvā saslimstība uz 100 000 iedzīvotāju ir 344,3 gadījumi. Līdz šīs nedēļas sākumam augstāks 14 dienu inficēšanās līmenis nekā Latvijā bijis Ungārijā, Polijā, Kiprā, Zviedrijā, Igaunijā, Francijā, Slovēnijā, Horvātijā, Bulgārijā, Čehijā, Nīderlandē, Beļģijā, Itālijā, Luksemburgā, Austrijā, Lietuvā, Itālijā, Grieķijā un Rumānijā.

Igaunijā pēdējo divu nedēļu inficēšanās līmenis uz 100 000 iedzīvotāju ir noslīdējis līdz 769,7 gadījumiem, kas ir piektais augstākais īpatsvars starp ES un EEZ valstīm. Lietuvā saslimstības līmenis pēdējās divās nedēļās ir audzis līdz 444,4 gadījumiem, un tā pašlaik ir 15.vietā, liecina ECDC dati.

Latvijā ir nedaudz audzis 14 dienu mirstības rādītājs ar diagnosticētu Covid-19, un iepriekšējās nedēļas beigās tas bija 56,6 gadījumi uz vienu miljonu iedzīvotāju. Šajā rādītājā Latvija joprojām ieņem 12.vietu starp ES un EEZ valstīm ar augstāko mirstību.

Augstāka mirstība ar diagnosticētu Covid-19 uz vienu miljonu iedzīvotāju aizvadītajās divās nedēļās bijusi Ungārijā, Bulgārijā, Slovākijā, Polijā, Čehijā, Igaunijā, Itālijā, Rumānijā, Horvātijā, Grieķijā un Francijā. Lietuvā attiecīgais rādītājs ir 49, bet Igaunijā - 118,9 gadījumi.

Tāpat Latvija joprojām ir ECDC veidotās ceļojumu brīdinājuma kartes sarkanajā zonā, kurā ir arī lielākā daļa citu Eiropas valstu. Šajā zonā atrodas Eiropas reģioni, kuros 14 dienu kumulatīvā saslimstība uz 100 000 iedzīvotāju ir starp 150 un 500 gadījumiem.

Brīdinājuma kartes tumši sarkanajā zonā, kura liecina, ka 14 dienu kumulatīvā saslimstība uz 100 000 iedzīvotāju pārsniedz 500 gadījumus, no Baltijas valstīm joprojām atrodas Igaunija, kā arī Viļņas reģions Lietuvā. Savukārt pārējā Lietuvas teritorija tāpat kā Latvija ir sarkanajā zonā.

Tumši sarkanajā zonā bez Igaunijas ir arī Zviedrija, Čehija, Ungārija, Polija, Slovēnija, Kipra, Lihtenšteina, liela daļa Francijas, kā arī atsevišķi reģioni Nīderlandē, Beļģijā, Itālijā, Horvātijā, Grieķijā, Bulgārijā un Rumānijā.

Oranžajā zonā, kur 14 dienu kumulatīvā saslimstība uz 100 000 iedzīvotāju ir starp 25 un 150 gadījumiem, atrodas Portugāle, lielākā daļa Dānijas, Somijas un Īrijas, kā arī reģioni Norvēģijā un Spānijā.

Savukārt zaļajā zonā, kur 14 dienu kumulatīvā saslimstība uz 100 000 iedzīvotāju ir mazāka par 25 gadījumiem, atrodas vien Islande un divi reģioni Norvēģijā.

ECDC dati tiek aprēķināti, vadoties pēc cita populācijas datu avota, nekā Latvijas analogās iestādes - Slimību profilakses un kontroles centra.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arī

Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu
Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu
Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

COVID-19 Indijā rekordliels Covid-19 inficēšanās un nāves gadījumu skaits

Indijā aizvadītajā diennaktī reģistrēti teju 4000 Covid-19 nāves gadījumu un vairāk nekā 412 000 inficēšanās gadījumu, kas abos rādītājos ir jauns rekords pandēmijas statistikā šajā Āzijas valstī, liecina ceturtdien izplatītie oficiālie dati.

COVID-19 Pēcsvētku dienā rekordliels skaits cilvēku tikuši pie otrās potes pret Covid-19

Trešdien Latvijā fiksēts trešais lielākais vienā dienā pret Covid-19 sapotēto personu skaits, kā arī vēsturiski lielākais to cilvēku skaits, kuri saņēmuši vakcīnas otro devu, liecina Nacionālā veselības dienesta (NVD) apkopotie jaunākie dati.

COVID-19 Perevoščikovs: iespēja inficēties ar Covid-19 ārtelpās ir minimāla

Pierādījumi liecina, ka inficēšanās ar Covid-19 ārpus telpām notiek tikai atsevišķos gadījumos un šādu iespēju skaits ir minimāls, šodien Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde sacīja Slimību profilakses un kontroles centra Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs.

COVID-19 Diennakts laikā Latvijā veikti 3883 Covid-19 testi. Kāds rezultāts?

Pagājušajā diennaktī Latvijā atklāti kopumā 358 jauni Covid-19 gadījumi un septiņi sasirgušie miruši, liecina Slimību profilakses un kontroles centra apkopotā informācija.

Lasiet arī

COVID-19 Diennaktī atklāti 425 jauni Covid-19 gadījumi

Pagājušajā diennaktī Latvijā atklāti kopumā 425 jauni Covid-19 gadījumi un saņemtas ziņas par piecu sasirgušo nāvi, liecina Slimību profilakses un kontroles centra apkopotā informācija.

Sabiedrība Pagājušajā diennaktī slimnīcās nogādāti 49 Covid-19 pacienti

Pagājušajā diennaktī Latvijā stacionēti 49 Covid-19 pacienti, bet kopējais slimnīcās esošo ar koronavīrusu sirgstošo cilvēku skaits ir palielinājies no 631 līdz 656, liecina Nacionālā veselības dienesta (NVD) apkopotie dati.

COVID-19 Svētdien atklāti 203 jauni Covid-19 gadījumi

Pagājušajā diennaktī Latvijā atklāti kopumā 203 jauni Covid-19 gadījumi un saņemtas ziņas par desmit sasirgušo nāvi, liecina Slimību profilakses un kontroles centra apkopotā informācija.