• Lita,
  • Sibilla,
  • Teika
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Kā izskatās Covid-19 saslimstības novadu karte nedēļas sākumā (+INFOGRAFIKA)

Teksta izmērs Aa Aa
COVID-19
LETA 10:35, 12.04.2021

Rīgā aizvadītajā diennaktī reģistrēti aptuveni 40% no jaunajiem Covid-19 gadījumiem, bet salīdzinoši daudz inficēto atklāts arī Jelgavā un Daugavpilī, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotie dati.


Avots: LETA

Rīgā sestdien atklāti 144 jauni Covid-19 gadījumi, un kopumā pēdējo 14 dienu laikā galvaspilsētā fiksēti 2347 saslimušie.

Jelgavā vakar atklāti 23 jauni inficēšanās gadījumi, kopējam saslimušo skaitam pēdējās divās nedēļās sasniedzot 313 pilsētas iedzīvotājus. Daugavpilī reģistrēti 15 jauni saslimušie, divās nedēļās inficēto skaitam samazinoties līdz 279 novada iedzīvotājiem.

Mārupes un Ogres novadā atklāti katrā pa 12 jauniem saslimušajiem, 14 dienu kumulatīvajam saslimušo skaitam sasniedzot attiecīgi 69 un 189 iedzīvotājus. Jūrmalā un Salaspils novadā aizvadītajā dienā atklāti pa deviņiem jauniem inficētiem, Tukuma novadā - septiņi, Liepājā un Daugavpils, Krāslavas un Limbažu novadā - katrā seši, bet Rēzeknes un Talsu novadā - katrā pieci. Virknē citu pašvaldību aizvadītajā diennaktī reģistrēts mazāks inficēto skaits.

Lielākais pēdējās divās nedēļās saslimušo kopskaits ir Rīgā - 2347, Jelgavā - 313, Daugavpilī - 279, Jūrmalā un Ogres novadā - pa 189, Rēzeknē - 163, Gulbenes novadā - 148, Liepājā - 144, bet Salaspils novadā - 108. Savukārt pārējās pašvaldībās pēdējās divās nedēļās saslimušo skaits nepārsniedz 100.

Alsungas, Baltinavas, Rojas, Rucavas un Strenču novadā pēdējo 14 dienu laikā nav reģistrēti jauni Covid-19 slimnieki, bet 23 novados slimo skaits ir no viena līdz pieciem.

Aģentūras LETA aprēķini, kas balstās uz Centrālās statistikas pārvaldes datiem par iedzīvotāju skaitu novados pēc faktiskās dzīvesvietas 2020.gadā un SPKC datiem par pēdējās 14 dienās saslimušajiem Latvijas pašvaldībās, liecina, ka 14 dienu kumulatīvā saslimstība uz 100 000 iedzīvotāju Latvijā patlaban ir 344,3 gadījumi.

34 pašvaldībās šis rādītājs ir augstāks, tostarp 13 tiek pārsniegts par 50%.

Rēķinot pēdējo 14 dienu saslimušo skaitu uz 100 000 iedzīvotāju pēc aizvadītajā diennaktī notikušajām izmaiņām, visaugstākais tas ir Vecpiebalgas, Rūjienas, Zilupes, Gulbenes, Viļakas, Aknīstes un Ludzas novadā, Rēzeknē, Ogres un Balvu novadā, Jelgavā, kā arī Aglonas un Alūksnes novadā.

14 dienu saslimstības līmenis uz 100 000 iedzīvotāju ir teorētisks rādītājs, kas ļauj salīdzināt saslimstības līmeni teritorijās ar atšķirīgu iedzīvotāju skaitu, un tas nenorāda konkrētu saslimušo skaitu.

No aizvadītajā diennaktī reģistrētajiem jaunajiem saslimušajiem 74 ir vecumā no 50 līdz 59 gadiem, 59 ir vecumā no 30 līdz 39 gadiem, 52 ir vecumā no 40 līdz 49, bet citās vecuma grupās ir mazāk saslimušo.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arī

Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu
Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu
Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

COVID-19 Plāno sākt pusaudžu vecumā no 16 gadiem vakcināciju pret Covid-19

Šodien plānots sākt pusaudžu vecumā no 16 gadiem vakcināciju pret Covid-19 vispārējā kārtā, aģentūrai LETA pavēstīja Nacionālā veselības dienesta Vakcinācijas projekta nodaļā.

COVID-19 Covid-19 pacientu skaits slimnīcās pieaudzis līdz 668

Sestdien Latvijas slimnīcās ievietoti 54 Covid-19 pacienti, bet izrakstīti pieci, līdz ar to kopumā stacionāros ārstējas 668 ar Covid-19 sirgstošie, kas ir par 36 vairāk nekā dienu iepriekš, liecina Nacionālā veselības dienesta apkopotie dati.

COVID-19 Sestdien Latvijā atklāts 381 Covid-19 gadījums

Sestdien Latvijā atklāts 381 jauns Covid-19 gadījums un deviņi sasirgušie miruši, liecina Slimību profilakses un kontroles centra apkopotā informācija.

COVID-19 Vēl 160 ar Moderna vakcinētajiem Ķīpsalā norādīts nepareizs otrās potes datums

Liela mēroga vakcinācijas centrā Ķīpsalas hallē vēl aptuveni 160 personām, kas iepriekš saņēmušas ražotāja "Moderna" poti pret Covid-19, norādīts nepareizs revakcinācijas datums, aģentūra LETA uzzināja Nacionālā veselības dienesta Vakcinācijas projekta nodaļā.

Lasiet arī

Sports Nodarbības svaigā gaisā varēs rīkot līdz 20 personām vienā grupā

Turpmāk nodarbības, tostarp sporta nodarbības, svaigā gaisā varēs rīkot līdz 20 personām vienā grupā, līdzšinējo 10 personu vietā, otrdien lēma Ministru kabinets.

Sabiedrība Raidījumu vadītāji un dalībnieki varēs nelietot maskas

Masu informācijas līdzekļu raidījumu vadītāji un dalībnieki raidījuma laikā varēs nelietot mutes un degunu aizsegus, šodien lēma valdība.

Sabiedrība Mediķi bažīgi par pašnāvību mēģinājumu skaita pieaugumu jaunieši vidū

Ir jādomā par jauniešu psihisko veselību, jo pieaug pašnāvību mēģinājumu skaits viņu vidū, otrdien valdības sēdē atzina Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Neatliekamās medicīnas un pacientu uzņemšanas klīnikas vadītājs Aleksejs Višņakovs.