• Rūdis,
 • Rūdolfs,
 • Viviāna
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Pieļauj iespēju pret Covid-19 nevakcinētajiem mediķiem neļaut doties uz darbu

Teksta izmērs Aa Aa
COVID-19
LETA 12:33, 01.04.2021 4

Šodien valdības sēdē atsevisķi ministri un premjers Krišjānis Kariņš (JV) pieļāva iespēju neļaut nevakcinētajiem mediķiem doties uz darbu, lai pasargātu pacientus no inficēšanās ar Covid-19.


Avots: LETA

Diskusiju par šo jautājumu sāka zemkopības ministrs Kaspars Gerhards (NA), paužot bažas par to, ka ļoti daudzi cilvēki ar Covid-19 inficējas tieši slimnīcā.

Premjers pauda viedokli, ka tos mediķus, kuri izvēlas nesaņemt vakcīnu, varētu aicināt nedoties uz darbu vai pat liegt doties uz darbu. "Nav spiesta lieta vakcinēties, un nav spiesta lieta iet uz darbu," teica Kariņš.

Veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP) skaidroja, ka saslimstība stacionāros ir samazinājusies un tur novērojama krītoša tendence. Ministrs uzsvēra, ka slimnīcas, līdzīgi kā citas vietas, kur pulcējas daudz cilvēku, ir paaugstināta riska zona, tāpēc mediķi tika vakcinēti kā pirmie.

Vairums medicīnas personāla šo iespēju izmantoja, tomēr atsevišķas personas savu apsvērumu dēļ atteicās no vakcinācijas. Vienlaikus Pavļuts teica, ka slimnīcās parādās domstarpības, jo personālam noteikti dažādi testēšanas algoritmi. Tiem mediķiem, kuri nav vakcinējušies, testi jāveic biežāk, nekā vakcinētajam personālam. Ventspils slimnīcā testi esot veikti pat trīs reizes nedēļā.

Pavļuts norādīja, ka par šo algoritmu bijuši strīdi, un Veselības ministrija šīs situācijas risina.

Pēc Lieldienām esot plānots iepazīstināt ar priekšrocībām un atšķirībām, kādas būs pieejamas cilvēkiem, kuri ir pilnībā vakcinēti. Tas attieksies uz visu sabiedrību, ne tikai mediķiem. "Pie pabeigtas vakcinācijas jāsaprot, kas ir droši un ko drīkst darīt cilvēki, kuri ir pilnībā vakcinēti," teica veselības ministrs, vienlaikus piebilstot, ka valdībā vēl runās par šīm priekšrocībām.

Gerhards apgalvoja, ka tas ir absolūts drošības jautājums, jo šādu gadījumu, kad persona ar Covid-19 inficējas slimnīcā, ir ļoti daudz. Viņaprāt, šim jautājumam jāpieiet "ne ar mieru laika pieeju", un Gerhards uzskata, ka ar personāla motivāciju ir par maz.

Arī Kariņš piekrita, ka ir pienācis brīdis, kad valsts var uzstāt - ja grib zināmus darbus darīt, tad jābūt vakcinētiem. "Ja negrib vakcinēties, jāizvēlas ko citu. Tas būtu skaidrs signāls visiem," teica premjers.

Tikmēr finanšu ministrs Jānis Reirs (JV) pauda bažas par to, kāpēc nodokļu maksātājiem jāmaksā līdz pat četrām reizēm dārgāk par nevakcinēto mediķu regulāro testēšanu, ja lētāk būtu vakcinēties. No ministra teiktā izrietēja iespēja nevakcinētajiem mediķiem pašiem segt testēšanas izmaksas.

Pavļuts sacīja, ka Reira priekšlikums ir apsverams, un risinājumi iespējami dažādi. Tāpat viņš teica, ka ir bijuši radikālāki gadījumi, piemēram, Itālijā, kas pieņēma lēmumu, ka mediķiem obligāti jābūt vakcinētiem pret Covid-19. Pavļuts atgādināja, ka Latvijā līdz šim ir uzstāts, ka vakcinācijas process ir brīvprātīgs.

Lasīt visus komentārus (4)

Lasiet arī

 • Pirktspēja 02.04.2021 17:39
  Bizness prasa attaisnojumu.
  Ziņot redaktoram Atbildēt
 • paredzu 01.04.2021 18:58
  paredzu, ka tas neies cauri, vismaz ar māsām. Viņām vēl ir cilvēciskās cieņas un taisnīguma izjūta. Dakteri, tie gan var nobīties. Neskatoties uz savas izredzētības un pārākuma sajūtām, tie, pārsvarā, ir bailīgi kā...Nekā personīga, tikai pieredze.
  Ziņot redaktoram Atbildēt
 • XXX 01.04.2021 13:58
  Vai mediķi nav nodokļu maksātāji?Mēs visi dzīvojam brīvā valstī un kāpēc kāds var rīkoties ar manu veselību ,piespiežot mani vakcinējoties?Tas ir cilvēktiesību pārkāpums!!!Tā jau mediķu trūkst ! Kariņa kungs un Pavļuts laikam vēlas,lai arī atlikušie mediķi brauktu prom no valsts,kur viņu tiesības netiks ierobežotas!Kāpēc jāvakcinējas jau izslimojušim cilvēkiem un kuriem ir antivielas? Kāpēc par to neviens nerunā?Vakcinācija nepasargā no saslimšanas!
  Ziņot redaktoram Atbildēt
 • Oooo 01.04.2021 13:40
  Te kaut kas neiet kopā-, ja saslimt un pārnēsāt var arī vakcinējies, tad kāpēc jāuzspiež vakcinēties. Vakcīna tikai atvieglos slimības gaitu ( varbūt:), bet nepasargās citus no inficēšanās. Manas domas ir tādas, ka vispirms jāsakārto medicīnas sistēma. Lai cilvēki varētu savlaicīgi saņemt medicinisko palīdzību, un neielaist slimības. Vairāk jau mirst cilvēki ar hroniskām, ielaistām kaitēm. Tagad arī cilvēki neapmeklē ārstus, gaida, kad šis idiotisms beigsies. bet ir taču slimības, kas progresē! Par šo naudu, ko iztērē visādiem birojiem un covidreklāmām, būtu labāk no pirkuši papildus diagnostikas iekārtas, atmaksājuši izmeklēšanas procedūras, lai cilvēkiem nav gadu jāgaida uz izmeklēšanu. Un slimnīcās arī pirms c19 smagi slimie cilvēki ir inficējušies ar plaušu slimībām. Vēl pirms pandēmijas manā ģimenē divi jauni cilvēki saslima ar plaušu infekciju un nomira nesagaidot operāciju. Mums medicīna paliek arvien katostrofāla. Par valsts noteiktiem maksājumiem jāgaida garas rindas, pie maksas dakteriem jāmaksā 40-60 eur par 10 minušu parunāsanu. Vēl arvien Rīgas dakterīši gaida ( daži arī nekautrējas bezkaunīgi paprasīt) "aploksnītes". Un ne jau ar 10 eirikiem, tur jābūt 300-500 vismaz. Lai atvaino tie dakterīši, kas ārstē un neņem aploksnītes! Bet viņu ir tik maz ! Nu, tā! Sirds nedaudz būs izkratīta.
  Ziņot redaktoram Atbildēt
Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

COVID-19 Latvija papildus saņems vairāk nekā 210 000 "Pfizer" vakcīnu devas

Līdz vasaras beigām Latvija saņems vēl papildu vairāk nekā 210 000 "Pfizer"/"BioNTech" vakcīnu devas pret Covid-19, aģentūru LETA informēja Veselības ministrijas pārstāve Sintija Gulbe.

COVID-19 Nedēļas nogalē septiņās pilsētās varēs vakcinēties ikviens iedzīvotājs

Šajā nedēļas nogalē septiņās Latvijas pilsētās - Rīgā, Daugavpilī, Liepājā, Rēzeknē, Jelgavā, Jūrmalā un Cēsīs - būs iespēja vakcinēties ikvienam Latvijas iedzīvotājam, kurš to vēlas, aģentūru LETA informēja Vakcinācijas projekta biroja pārstāve Agnese Strazda.

COVID-19 Pieaudzis slimnīcās ievietoto Covid-19 pacientu skaits

Aizvadītajā diennaktī Latvijas slimnīcās ievietoti 74 Covid-19 pacienti, līdz ar to kopējais Covid-19 pacientu skaits slimnīcās ir pieaudzis no 658 otrdien līdz 660 trešdien, liecina Nacionālā veselības dienesta apkopotie dati.

COVID-19 Diennaktī Latvijā atklāti 643 jauni Covid-19 gadījumi

Aizvadītajā diennaktī Latvijā atklāti kopumā 643 Covid-19 gadījumi un saņemtas ziņas par 11 sasirgušo nāvi, liecina Slimību profilakses un kontroles centra apkopotā informācija.

Lasiet arī

COVID-19 Otrdien Latvijā atklāti 733 Covid-19 gadījumi

Aizvadītajā diennaktī Latvijā atklāti kopumā 733 Covid-19 gadījumi un saņemtas ziņas par 17 sasirgušo nāvi, liecina Slimību profilakses un kontroles centra apkopotā informācija.

Pasaule Saeimas komisija atbalsta Latvijas pozīciju par digitālo zaļo sertifikātu

Saeimas Eiropas lietu komisijas deputāti šodien lēma atbalstīt Latvijas nacionālo pozīciju Eiropas Parlamenta un Padomes regulai par digitālo zaļo sertifikātu, kā arī lēma ieviest dažas korekcijas.

COVID-19 Slimnīcās ievietoto Covid-19 pacientu skaits atkal nokrities zem 700

Aizvadītajā diennaktī Latvijas slimnīcās ievietots 81 Covid-19 pacients, kas ir lielākais pacientu skaits kopš 27.marta, bet kopējais stacionāros esošo ar koronavīrusu sirgstošo pacientu skaits nokrities no 726 otrdien līdz 699 trešdien, liecina Nacionālā veselības dienesta apkopotie dati.