• Dzelde,
  • Zelda,
  • Zenta
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Facebook Facebook


Portugāle piedāvā par labu Latvijai pārdalīt 376 689 "BioNTech"/"Pfizer" vakcīnu

Teksta izmērs Aa Aa
COVID-19
LETA 10:14, 31.03.2021 1

Eiropas Savienības (ES) prezidētājvalsts Portugāle ierosinājusi izdalīt 3 miljonus "BioNTech"/"Pfizer" Covid-19 vakcīnas devu dalībvalstīm ar augstāku inficēšanās un zemāku vakcinācijas līmeni, un 376 689 no šīm devām paredzētas Latvijai.


Avots: LETA

Kā liecina priekšlikums, ar kuru iepazinies izdevums "Politico", vakcīnas devas tiktu izdalītas "solidaritātes garā", bet vēl 7 miljoni devu tiktu izdalīti proporcionāli visām ES valstīm.

Ierosinājums izteikts laikā, kad ES valstis debatē par to, kā sadalīt papildu 10 miljonus "BioNTech"/"Pfizer" vakcīnas devu, kas gaidāmas līdz 30.jūnijam un ir daļa no lielāka 100 miljonu devu iepirkuma.

Trīs miljoni devu valstīm, kurām tās nepieciešamas vairāk, ļaus tām katrai līdz otrā ceturkšņa beigām vakcinēt 45% iedzīvotāju, lēš ierosinājuma autori.

Priekšlikums paredz izdalīt 2 857 060 devas Bulgārijai, Horvātijai, Igaunijai, Latvijai un Slovākijai, kuras visas pasūtījušas vismazāk "BioNTech"/"Pfizer" vakcīnas devu. Pa valstīm devas tiktu sadalītas sekojoši: 1 151 889 devas Bulgārijai, 684 009 - Horvātijai, 41 553 - Igaunijai, 376 689 - Latvijai un 602 921 - Slovākijai. Vēl 142 940 devas paredzētas Čehijai, lai palīdzētu tai vakcinēt 45% iedzīvotāju.

ES diplomāti Portugāles priekšlikumu apspriedīs trešdien.

Lasīt visus komentārus (1)

Lasiet arīARĪ KATEGORIJĀ

COVID-19 Nedēļas nogalē būtiski audzis Covid-19 pacientu skaits slimnīcās (+INFOGRAFIKA)

Aizvadītajā nedēļas nogalē visai ievērojami ir audzis Covid-19 pacientu skaits Latvijas slimnīcās, liecina Nacionālā veselības dienesta apkopotā informācija.

COVID-19 Pēdējo 3 dienu laikā Latvijā reģistrēti 2909 jauni Covid-19 gadījumi
Pēdējo trīs dienu laikā Latvijā reģistrēti 2909 jauni inficēšanās ar Covid-19 gadījumi, bet nav saņemti ziņojumi par mirušajiem, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotie dati.
COVID-19 Zavadska: Rudenī jāvakcinējas visiem, neatkarīgi no saņemto pošu skaita
Rudenī visiem Latvijas iedzīvotājiem ir jāsaņem jauna Covid-19 vakcīnas deva, un prioritāri ar vīrusa dabai pielāgotajām vakcīnām ir jāvakcinē riska grupas, secinājuši Imunizācijas valsts padomes eksperti, vēsta "Neatkarīgā".
COVID-19 Nebūtiski samazinājies slimnīcās esošo Covid-19 pacientu skaits (+INFOGRAFIKA)

Aizvadītajā diennaktī Latvijas slimnīcās esošo Covid-19 pacientu skaits samazinājies nebūtiski - no 189 līdz 187, liecina Nacionālā veselības dienesta apkopotā informācija.

Lasiet arī

Pasaule "Pfizer", "BioNTech" un "Moderna" ik sekundi nopelna 1000 dolāru

Farmācijas uzņēmumi "Pfizer", "BioNTech" un "Moderna", pateicoties to izstrādātajām Covid-19 vakcīnām, kopumā ik sekundi nopelna vairāk nekā 1000 dolāru (874 eiro), kamēr pasaules nabadzīgajās valstīs vakcinācijas aptvere joprojām saglabājas zema, liecina organizācijas "People's Vaccine Alliance" veikts pētījums.

Pasaule Eiropā sāk izskatīt Ķīnas "Sinovac" Covid-19 vakcīnu

Eiropas Zāļu aģentūra (EZA) otrdien paziņoja, ka sākusi izskatīt Ķīnas uzņēmuma "Sinovac" izstrādāto Covid-19 vakcīnu, lai novērtētu tās efektivitāti un drošumu, kas ir pirmais solis uz tās iespējamu apstiprināšanu izmantošanai Eiropas Savienībā (ES).

Sabiedrība LTV neatsauks pausto informāciju par vakcīnas "AstraZeneca" efektivitāti

Latvijas Televīzija (LTV) neuzskata, ka raidījumā "Aizliegtais paņēmiens" paustā informācija par vakcīnas "AstraZeneca" efektivitāti būtu atsaucama, kā arī medijs nesodīs raidījuma komandu jebkādā veidā, paziņo LTV komunikācijas speciāliste Krista Luīze Priedīte.