• Jadviga,
  • Laura
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Kā izskatās novadu Covid-19 karte pēc pēdējām saslimšanām? (+INFOGRAFIKA)

Teksta izmērs Aa Aa
COVID-19
LETA 09:49, 07.03.2021

Rīgā piektdien reģistrēts 181 no jaunajiem ar Covid-19 inficētajiem un kopumā 14 dienu kumulatīvais saslimušo skaits galvaspilsētā ir sarucis līdz 2917, kas ir zemākais rādītājs kopš novembra.


Avots: LETA

Kopumā piektdien Latvijā atklāti 595 jauni Covid-19 gadījumi.

Liepājā atklāti 38 jauni inficētie, pēdējās 14 dienās saslimušo kopskaitam samazinoties līdz 321 iedzīvotājam.

Daugavpilī reģistrēti 33 jauni inficētie un pēdējo divu nedēļu saslimušo kopskaits ir sarucis līdz 442 iedzīvotājiem. Jelgavā atklāti 23 jauni inficētie, pēdējās 14 dienās saslimušo kopskaitam augot līdz 271 iedzīvotājam.

Balvu un Olaines novadā piektdien atklāti katrā pa 20 jauniem inficētiem, Jūrmalā - 14, Ogres novadā - 12, Ventspilī - desmit, bet Alūksnes, Rēzeknes, Salaspils, Smiltenes un Tukumā novadā - katrā pa deviņiem saslimušajiem. Virknē citu pašvaldību piektdien reģistrēts mazāks inficēto skaits.

Lielākais pēdējās divās nedēļās saslimušo kopskaits ir Rīgā - 2917, Daugavpilī - 442, Liepājā - 321, Jelgavā - 271, Jūrmalā - 244, Olaines novadā - 222, Balvu novadā - 209, Gulbenes novadā - 185, kā arī Ventspilī - 169 iedzīvotāji.

Aģentūras LETA aprēķini, kas balstās uz Centrālās statistikas pārvaldes datiem par iedzīvotāju skaitu novados pēc faktiskās dzīvesvietas 2020.gadā un SPKC datiem par pēdējās 14 dienās saslimušajiem Latvijas pašvaldībās, liecina, ka 14 dienu kumulatīvā saslimstība uz 100 000 iedzīvotāju Latvijā patlaban ir 466,5 gadījumi.

40 pašvaldībās šis rādītājs ir augstāks, tostarp 17 tiek pārsniegts par 50%.

Rēķinot pēdējo 14 dienu saslimušo skaitu uz 100 000 iedzīvotāju pēc aizvadītajā diennaktī notikušajām izmaiņām, visaugstākais tas ir Balvu, Viļakas, Olaines, Līvānu, Brocēnu, Amatas, Varakļānu, Gulbenes, Alūksnes, Cesvaines un Kokneses novadā.

14 dienu saslimstības līmenis uz 100 000 iedzīvotāju ir teorētisks rādītājs, kurš ļauj salīdzināt saslimstības līmeni teritorijās ar atšķirīgu iedzīvotāju skaitu, un tas nenorāda konkrētu saslimušo skaitu.

No aizvadītajā diennaktī reģistrētajiem jaunajiem saslimušajiem 121 ir vecumā no 30 līdz 39 gadiem, 93 ir vecumā no 40 līdz 49 gadiem, 74 ir vecumā no 60 līdz 69 gadiem, bet citās vecuma grupās ir mazāk saslimušo.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arī

Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

COVID-19 Lielās cilvēku intereses dēļ vakcinācija ATTA centrā sākusies ātrāk

Lielās cilvēku intereses dēļ vakcinācija pret Covid-19 "ATTA" centrā sākusies jau pirms plkst.9, novēroja aģentūra LETA.

COVID-19 Latvija 19.vietā ES un EEZ valstu vidū pēc saslimstības ar Covid-19

Latvija jau otro nedēļu pēc kārtas ieņem 19.vietu starp Eiropas Savienības (ES) un Eiropas ekonomiskās zonas (EEZ) valstīm, kurās ir visaugstākais inficēšanās līmenis ar Covid-19, liecina Eiropas Slimību un profilakses centra (ECDC) apkopotie dati.

COVID-19 Latvija papildus saņems vairāk nekā 210 000 "Pfizer" vakcīnu devas

Līdz vasaras beigām Latvija saņems vēl papildu vairāk nekā 210 000 "Pfizer"/"BioNTech" vakcīnu devas pret Covid-19, aģentūru LETA informēja Veselības ministrijas pārstāve Sintija Gulbe.

COVID-19 Nedēļas nogalē septiņās pilsētās varēs vakcinēties ikviens iedzīvotājs

Šajā nedēļas nogalē septiņās Latvijas pilsētās - Rīgā, Daugavpilī, Liepājā, Rēzeknē, Jelgavā, Jūrmalā un Cēsīs - būs iespēja vakcinēties ikvienam Latvijas iedzīvotājam, kurš to vēlas, aģentūru LETA informēja Vakcinācijas projekta biroja pārstāve Agnese Strazda.

Lasiet arī

Sabiedrība Arvien biežāk vecāki šķiroties nespēj vienoties par bērna aizgādību

Ievērojami ir pieaugusi nepieciešamība sagatavot bāriņtiesu atzinumus lietās, kad vecāki šķiršanās gadījumā nespēj vienoties par bērna saskarsmes un aizgādības tiesībām, apkopojot bāriņtiesu sniegto informāciju par darbu aizvadītajā gadā, secinājusi Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija (VBTAI).

COVID-19 Latvijā turpina augt Covid-19 saslimstības rādītājs

Aizvadītajā diennaktī Latvijā atklāti kopumā 337 Covid-19 gadījumi un saņemtas ziņas par piecu sasirgušo nāvi, liecina Slimību profilakses un kontroles centra apkopotā informācija.

Sabiedrība Eksperts: videonovērošanas tīkls var izrādīties nevajadzīga naudas izsviešana

Ideja par vienotu visas valsts videonovērošanas tīklu nav slikta, tomēr ir vairākas nianses, kuras šo projektu var padarīt par milzīgas naudas nevajadzīgu izsviešanu, aģentūrai LETA atzina apsardzes kompānijas SIA "Koblenz drošība" valdes priekšsēdētājs Raivis Terinks.