• Jadviga,
  • Laura
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Covid-19 jaunais paveids - ar ko tas īsti atšķiras? Skaidro infektologi (+VIDEO)

Teksta izmērs Aa Aa
COVID-19
skaties.lv 14:02, 04.03.2021

Tiek vēstīts, ka pēdējo nedēļu laikā Latvijā izplatoties jauns Covid-19 paveids. Ar ko tad tas īsti atšķiras no mums jau zināmā vīrusa?Sākotnēji jaunais Covid-19 paveids konstatēts Lielbritānijā. Saistībā ar bažām par tā izplatīšanos, Latvija pat paspējusi pārtraukt pasažieru satiksmi ar Lielbritāniju, vēsta TV3 raidījums "Bez Tabu".

Pēc pēdējiem Lielbritānijas premjerministra Borisa Džonsona izteikumiem, vietējie ir cerību pilni pie ierastā ikdienas ritma atgriezties vasarā.

"Lielbritānijas celmam mums nav zināms īsti, kur viņš ir parādījies. Nav redzams šis starpposms. Bija viens cirkulējošais celms un pēkšņi parādās jauns celms. Tas nozīmē, ka kaut kur potenciāli kādā indivīdā vai dzīvniekā ir notikušas mutācijas, lai šis jaunais celms parādītos un pēc tam izplatītos.

Kas viņam ir savādāks ar to, kas mums līdz šim bija pazīstams – viņš ir infekciozāks. Potenciāli arī klīniskās pazīmes varētu būt smagākas, bet uz doto mirkli vēl trūkst precīzu epidemioloģisko datu par to, cik viņš varētu būt klīniski smagāks," skaidro veterinārmedicīnas fakultātes dekāns Kaspars Kovaļenko.

Lai turpinātu dzīvot un vairoties vīruss pielāgojas jaunai populācijai, tāpēc arī turpmāk saskarsimies ar jauniem vīrusa paveidiem.

"Šis vīruss var nonākt arī dzīvnieku populācijā. Runājot par šo Lielbritānijas celmu, potenciāli tam infekciozitāte arī dzīvnieku populācijā varētu būt augstāka. Līdz ar to dzīvnieki varētu potenciāli šo vīrusu savā starpā pavairot, pēc tam nododot cilvēkiem. Mums vēl ir daudz nezināmā par šo vīrusu.

Tas ko mēs zinām, ka šis Lielbritānijas variants izplatās tā teikt veiksmīgāk no vīrusa viedokļa un ir arī ziņas no Lielbritānijas pētniekiem, ka, iespējams, tas var izraisīt arī smagākas slimības formas," norāda infektoloģe Sniedze Laivacuma.

Esot jānovēro, kā izplatās jaunais vīrusa celms. Arī vakcīnu ražotājiem jādomā par pošu pielāgošanu jaunajiem paveidiem. Tomēr neesot šobrīd arī pamata teikt, ka esošās vakcīnas nepasargās no jaunajiem vīrusa celmiem.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arī

Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

COVID-19 Lielās cilvēku intereses dēļ vakcinācija ATTA centrā sākusies ātrāk

Lielās cilvēku intereses dēļ vakcinācija pret Covid-19 "ATTA" centrā sākusies jau pirms plkst.9, novēroja aģentūra LETA.

COVID-19 Latvija 19.vietā ES un EEZ valstu vidū pēc saslimstības ar Covid-19

Latvija jau otro nedēļu pēc kārtas ieņem 19.vietu starp Eiropas Savienības (ES) un Eiropas ekonomiskās zonas (EEZ) valstīm, kurās ir visaugstākais inficēšanās līmenis ar Covid-19, liecina Eiropas Slimību un profilakses centra (ECDC) apkopotie dati.

COVID-19 Latvija papildus saņems vairāk nekā 210 000 "Pfizer" vakcīnu devas

Līdz vasaras beigām Latvija saņems vēl papildu vairāk nekā 210 000 "Pfizer"/"BioNTech" vakcīnu devas pret Covid-19, aģentūru LETA informēja Veselības ministrijas pārstāve Sintija Gulbe.

COVID-19 Nedēļas nogalē septiņās pilsētās varēs vakcinēties ikviens iedzīvotājs

Šajā nedēļas nogalē septiņās Latvijas pilsētās - Rīgā, Daugavpilī, Liepājā, Rēzeknē, Jelgavā, Jūrmalā un Cēsīs - būs iespēja vakcinēties ikvienam Latvijas iedzīvotājam, kurš to vēlas, aģentūru LETA informēja Vakcinācijas projekta biroja pārstāve Agnese Strazda.

Lasiet arī

Sabiedrība Arvien biežāk vecāki šķiroties nespēj vienoties par bērna aizgādību

Ievērojami ir pieaugusi nepieciešamība sagatavot bāriņtiesu atzinumus lietās, kad vecāki šķiršanās gadījumā nespēj vienoties par bērna saskarsmes un aizgādības tiesībām, apkopojot bāriņtiesu sniegto informāciju par darbu aizvadītajā gadā, secinājusi Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija (VBTAI).

COVID-19 Latvijā turpina augt Covid-19 saslimstības rādītājs

Aizvadītajā diennaktī Latvijā atklāti kopumā 337 Covid-19 gadījumi un saņemtas ziņas par piecu sasirgušo nāvi, liecina Slimību profilakses un kontroles centra apkopotā informācija.

Sabiedrība Eksperts: videonovērošanas tīkls var izrādīties nevajadzīga naudas izsviešana

Ideja par vienotu visas valsts videonovērošanas tīklu nav slikta, tomēr ir vairākas nianses, kuras šo projektu var padarīt par milzīgas naudas nevajadzīgu izsviešanu, aģentūrai LETA atzina apsardzes kompānijas SIA "Koblenz drošība" valdes priekšsēdētājs Raivis Terinks.