• Justs,
  • Skaidra,
  • Skaidrīte
RU
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


VM valsts sekretāre: Lielās slimnīcas jāsagatavo Covid-19 trešajam vilnim

Teksta izmērs Aa Aa
COVID-19
LETA 20:37, 27.01.2021

Ņemot vērā, ka jau citviet Eiropā sācies jauns Covid-19 izplatības vilnis, Latvijas pašreizējā prioritāte ir sagatavot lielo slimnīcu infrastruktūru nākamajam Covid-19 vilnim, trešdien Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas sēdē sacīja Veselības ministrijas (VM) valsts sekretāre Daina Mūrmane-Umbraško.


Avots: LETA

Šādu atbildi sēdē valsts sekretāre sniedza uz deputātes Andas Čakšas jautājumu par to, kas ir universitāšu slimnīcu padomju prioritātes šim gadam. "Šajā gadā kopēji tās lietas, kas ir jāizdara, ir, viens - jāsamazina transmisija, bet tā arī samazināsies, ņemot vērā, ka mediķi tiek vakcinēti. Otrs, pašreiz tas, ko mēs darām ar slimnīcām, tieši konkrēti ar lielajām kapitālsabiedrībām, mēs sagatavojam infrastruktūru "trešajam" vilnim," pavēstīja Mūrmane-Umbraško.

Pēc viņas sacītā tā, līdz ar Covid-19 transmisijas mazināšanu, patlaban ir galvenā prioritāte īstermiņā - pusgada garumā.

Vaicāta par izmaiņām slimnīcu līmeņu plānā, valsts sekretāre skaidroja, ka pašreizējā situācija izgaismojusi, ka būtu nepieciešams samazināt vai izņemt ķirurģijas pakalpojumus no to līmeņu slimnīcām, kur nav liels pieprasījums. Tomēr kopējais virziens, viņasprāt, būtu jāsaglabā, kamēr vienlaikus būtu jārisina cilvēkresursu jautājumi visās slimnīcās.

Sēdē komisijas priekšsēdētājs Andris Skride (AP) un Čakša uzdeva jautājumu par to, vai slimnīcu padomes ir atvieglojušas valžu darbu. Vienlaikus, sēdes sākuma Skride teica, ka šobrīd neredz, ka padomes būtu atvieglojusi slimnīcu darbu.

Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas padomes priekšsēdētāja Tīna Kukka, klāstot pērn padarīto, sacīja, ka padome citu starpā strādājusi pie ārstniecības pakalpojumu kvalitātes uzlabošanas un uz cilvēkiem-orientētas slimnīcas veidošanu. Tāpat padome fokusējusies uz slimnīcas kā uzņēmuma pozitīvas naudas plūsmas veicināšanu un apstiprinājusi vidēja termiņa stratēģiju.

Pēc padomes priekšsēdētājas paustā, universitāšu slimnīcu padomes arī sanāk kopā, lai risinātu, piemēram, informācijas tehnoloģiju nodrošinājuma un iepirkumu jautājumus.

Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas padomes priekšsēdētājs Reinis Ceplis savukārt atzīmēja, ka padomes darbības rezultātā VM ir atvieglojies darbs, jo padome palīdz ar administratīvajām funkcijām, turklāt tā izvēlas valdes locekļus.

Tāpat Stradiņa slimnīcas padome ir rosinājusi un sākusi iekšējo auditu, kā arī patlaban izstrādā jaunu vidējā termiņa stratēģiju.

Tikmēr Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas padomes priekšsēdētāja Katrīne Judovica pērn padarīto darbu vidū izcēla piecu gadu stratēģijas apstiprināšanu, kurā uzsvars likts uz kvalitatīvu ārstniecības pakalpojumu nodrošināšanu pacientiem neatkarīgi no sociālekonomiskiem vai ģeogrāfiskiem faktoriem. Turklāt kā viena no padomes prioritātēm patlaban ir investīciju apguve un infrastruktūras uzlabošana.

Vadoties pēc sēdē paustās informācijas, Rīgas Austrumu slimnīcā pērn bijusi 31 padomes sēde, Stradiņa slimnīcā - 17 padomes sēdes, bet Bērnu slimnīcā - 12 sēdes.

Jau ziņots, ka nolūkā veicināt lielāku atklātību kapitālsabiedrību darbībā un ieviest starptautiski atzītus labas pārvaldības nosacījumus, VM pērn gada sākumā izveidoja universitāšu slimnīcu padomes.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arī

Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

COVID-19 Vakcinācijas birojs paziņo, cik seniori šonedēļ vakcinēti pret Covid-19

Šīs nedēļas laikā Latvijā pret Covid-19 vakcinēti vairāk nekā 8500 senioru vecumā virs 70 gadiem, bet kopumā pirmo vakcīnu pret Covid-19 saņēmuši jau 9456 seniori, informēja Vakcinācijas projekta biroja pārstāve Agnese Strazda.

COVID-19 Piektdien turpinājis sarukt Covid-19 pacientu kopskaits slimnīcās

Piektdien slimnīcās ievietoti 74 Covid-19 pacienti, tostarp seši pārvesti, bet kopējais Covid-19 pacientu skaits salīdzinājumā ar ceturtdienu sarucis no 772 līdz 739, liecina Nacionālā veselības dienesta (NVD) dati.

COVID-19 Igaunijā dienā ar Covid-19 inficējušos skaits pārsniedz 1500 (+INFOGRAFIKA)

Igaunijā aizvadītajā diennaktī inficēšanās ar jauno koronavīrusu atklāta vēl 1570 cilvēkiem un reģistrēti deviņi Covid-19 izraisīti nāves gadījumi, sestdien paziņojis Veselības departaments.

COVID-19 Piektdien Latvijā reģistrēti 827 jauni Covid-19 gadījumi (+INFOGRAFIKA)

Piektdien Latvijā atklāti 827 jauni saslimšanas ar Covid-19 gadījumi un saņemta informācija par 13 ar Covid-19 sasirgušu personu nāvi, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotā informācija.

Lasiet arī

Veselība 4 gados reģistrēto reto slimību pacientu skaits pieaudzis 50 reizes

Ja 2016.gadā Latvijas Reto slimību pacientu reģistrā fiksēto pacientu skaits bija 224, tad 2020.gada nogalē, pateicoties reģistra pilnveidei, reģistrēto pacientu skaits bija jau vairāk nekā 50 reizes lielāks un sasniedza 11 777, informēja Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas pārstāve Dace Zaldāte-Rozentāle.

Pasaule Mjanmā protesti pret militāro apvērsumu; policija nogalinājusi 3 cilvēkus

Mjanmas dienvidu pilsētā Davei (Tavojā), svētdien policijai izklīdinot demonstrāciju pret valstī notikušo militāro apvērsumu, nogalināti trīs un ievainoti 20 protestētāji, vēsta glābšanas dienesti un vietējie mediji.

Ekonomika Latvijā ienāk Lietuvas urbānās piegādes uzņēmums Ziticity. Ko tas sola?

Latvijas tirgū ienācis Lietuvas urbānās piegādes uzņēmums "Ziticity", kas šī gada laikā attīstībai Latvijas tirgū plāno investēt apmēram miljonu eiro, aģentūru LETA informēja kompānijas izpilddirektors un līdzdibinātājs Laimons Noreika.