• Felicita,
 • Fēlikss
RU
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Nav jābaidās! Iedzīvotājiem skaidro, ka "Moderna" vakcīna nesatur vīrusu

Teksta izmērs Aa Aa
COVID-19
LETA 11:44, 13.01.2021 2

Eiropas Zāļu aģentūras (EZA) un Eiropas Komisijas apstiprinātā ražotāja "Moderna" vakcīnas pret Covid-19 nesatur vīrusu un nevar izraisīt saslimšanu ar to, liecina Zāļu valsts aģentūras (ZVA) sniegtā informācija.ZVA skaidroja, ka "Moderna" vakcīna ir paredzēta Covid-19 novēršanai personām no 18 gadu vecuma. "Vakcīna satur molekulu, ko dēvē par matrices RNS (mRNS) un kas satur instrukcijas SARS-CoV-2 vīrusa proteīna veidošanai. Vakcīna nesatur pašu vīrusu un nevar izraisīt Covid-19," atzina aģentūrā.

Aģentūrā piebilda, ka pētījumos "Moderna" vakcīna ir uzrādījusi 94,1% efektivitāti. Tiesa, vēl nav zināma vakcīnas ietekme uz "SARS CoV 2" vīrusa izplatību sabiedrībā, tostarp cik lielā mērā vakcinētās personas var nēsāt un izplatīt šo vīrusu. Tāpat patlaban nav zināms, cik ilgstošu aizsardzību nodrošina vakcīna. ZVA norādīja, ka klīnisko pētījumu ietvaros vakcinētās personas tiks apsekotas divu gadu garumā, lai iegūtu plašāku informāciju par aizsardzības ilgumu.

ZVA arī informēja, ka pašlaik "Moderna" vakcīnu bērniem lietot neiesaka, jo tam vēl nepieciešami padziļinātāki pētījumi. EZA ir vienojusies ar ražotāju par plānu klīnisko pētījumu veikšanai bērnu populācijā vēlākā laika posmā.

Tāpat ZVA norādīja, ka vakcīna sagatavo organismu cīņai pret Covid-19 infekciju. "Moderna" vakcīnu paredzēts ievadīt divu injekciju veidā ar 28 dienu intervālu, un visbiežāk injekcija tiek veikta augšdelma muskulī.

Skaidrojot "Moderna" vakcīnas ieguvumus, ZVA atzina, ka ļoti plašā klīniskajā pētījumā tika pierādīts, ka vakcīna efektīvi novērš Covid-19 infekciju cilvēkiem no 18 gadu vecuma. Klīniskajos pētījumos bija iekļautas personas ar dažādu etnisko izcelsmi un dzimumiem. "Vakcīnas augstā efektivitāte tika saglabāta dažādās dzimumu, rases un etniskās izcelsmes grupās," piebilda ZVA.

"Šajā pētījumā bija iesaistīti kopā aptuveni 30 000 cilvēku. Puse no pētījuma dalībniekiem saņēma vakcīnu, un otra puse saņēma vakcīnu nesaturošas injekcijas. Pētījuma dalībnieki nezināja, vai saņem vakcīnu vai vakcīnu nesaturošu injekciju. Vakcīnas efektivitāte tika aprēķināta, balstoties uz datiem par aptuveni 28 000 cilvēku vecumā no 18 līdz 94 gadiem bez iepriekšējām infekcijas pazīmēm," pauda ZVA.

Tāpat pētījumā tika novērota 90,9% liela efektivitāte pētījuma dalībniekiem ar augstu risku smagai Covid-19 slimības norisei, tostarp personām ar hroniskām plaušu slimībām, sirds slimībām, aptaukošanos, aknu slimībām, cukura diabētu vai HIV infekciju.

343 personām, kuras pētījuma ietvaros saņēma vakcīnu un bija iepriekš pārslimojušas Covid-19, netika novērotas nekādas papildu blakusparādības. Vienlaikus pētījums nesniedza pietiekami daudz datu, lai izdarītu secinājumus par vakcīnas efektivitāti personām, kuras iepriekš pārslimojušas Covid-19.

Atbildot uz jautājumu par to, vai personas ar alerģijām var tikt vakcinētas ar "Moderna" vakcīnu, ZVA skaidroja, ka dažām vakcīnu saņēmušajām personām novērotas alerģiskas reakcijas, kā arī ļoti neliels skaits smagas alerģiskas reakcijas gadījumu.

Tāpat norādīts, ka pētījumos novērotās "Moderna" izstrādātās vakcīnas pret Covid-19 biežākās blakusparādības bija vieglas vai vidēji smagas, un tās mazinājās pāris dienu laikā pēc vakcinācijas.

"Biežākās blakusparādības ietver sāpes un pietūkumu injekcijas vietā, nogurumu, drebuļus, drudzi, pietūkušus vai jutīgus paduses limfmezglus, galvas sāpes, muskuļu un locītavu sāpes, sliktu dūšu, vemšanu. Šīs blakusparādības skāra vairāk nekā vienu no desmit personām," informēja ZVA.

Lasīt visus komentārus (2)

Lasiet arī

 • Farmāciju bizles RulZZZ 13.01.2021 14:50
  Šitās lielās farmāciju kompānijas, vispirms ievazāja un izplatīja pa pasauli viņu tos, mēģenēs sabāstos izpētes vīrusus, ar mērķi notirgot vakcīnas un, pie reizes, pārbaudīt, kāda būs reakcija uz dažādiem rumpjiem. Skaidrs lieta, ka lieta tumša, pat ļoti tumša!!!
  Ziņot redaktoram Atbildēt
  • ezis 14.01.2021 00:47
   šitā vismodernākā vakcīna,bet jautājums vai viņa nesatur ķimikālijas un angliski smart dust tehnoloģiju?
   Ziņot redaktoram
  • Pievienojieties diskusijai
Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

COVID-19 Pavļuts komentējis iespēju vakcinācijas procesu uzticēt armijai

Veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP) pagaidām nesteigsies ar lēmumu vismaz daļu vakcinācijas pret Covid-19 procesa uzticēt Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem.

COVID-19 Valsts prezidenta kundze Andra Levite saņēmusi Covid-19 vakcīnu

Valsts prezidenta dzīvesbiedre Andra Levite saņēmusi Covid-19 vakcīnu, liecina ieraksts Valsts prezidenta kancelejas kontā mikroblogošanas vietnē "Twitter".

COVID-19 SPKC atklāj, kur reģistrēti trešdienas Covid-19 gadījumi (+INFOGRAFIKA)

No aizvadītajā dienā atklātajiem kopumā 950 Covid-19 inficēšanās gadījumiem 20% jeb piektdaļa ir reģistrēti Rīgā, bet infekcija salīdzinoši strauji atkal izplatījusies Talsu un Engures novadā, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotie dati.

COVID-19 Pētījums: Ar Covid-19 izslimojušie tik un tā var inficēt citus

Cilvēkiem, kuri iepriekš inficējušies ar jauno koronavīrusu, imunitāte var saglabāties līdz pieciem mēnešiem, bet viņi joprojām var inficēt citus, paziņojis Anglijas Sabiedrības veselības dienests.

Lasiet arī

Pasaule Izraēlā pret jauno koronavīrusu vakcinēti 20% iedzīvotāju

Trīs nedēļu laikā kopš vakcinācijas kampaņas sākuma Izraēlā pret jauno koronavīrusu vakcinēti 20% valsts iedzīvotāju, svētdien paziņojis Izraēlas veselības ministrs Jūlijs Edelšteins.

COVID-19 Pirmajā vakcinācijas reizē brīvdienā poti pret Covid-19 saņēmuši 309 cilvēki

Sestdien, kad pirmo reizi vakcinācija pret Covid-19 notika brīvdienā un tika uzsākta arī ģimenes ārstu vakcinēšana, sapotētas vien 309 personas, liecina Nacionālā veselības dienesta (NVD) dati.

COVID-19 Pašvaldības gatavas atbalstīt vakcinēšanas pret Covid-19 procesu

Pašvaldības dažādos veidos ir gatavas atbalstīt pēc iespējas plašāku vakcinēšanu pret Covid-19, liecina vietvaru pārstāvju paustais.