• Alnis,
  • Andulis
RU
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Šodien plānots saņemt pirmo "Moderna" vakcīnu pret Covid-19 kravu

Teksta izmērs Aa Aa
COVID-19
LETA 13:16, 12.01.2021

Pirmo ražotāja "Moderna" vakcīnu pret Covid-19 piegādi 1200 devu apmērā paredzēts saņemt šodien, Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas sēdē atklāja deputāts, Veselības ministrijas (VM) parlamentārais sekretārs Ilmārs Dūrītis (AP).Savukārt nākamo "Moderna" kravu 2000 devu apmērā plānots saņemt 25.janvārī, tomēr, vadoties pēc deputāta komisijai sniegtās informācijas, šī piegāde vēl nav apstiprināta.

Arī tālākā 5000 "Moderna" vakcīnu piegāde pagaidām nav apstiprināta, tomēr to paredzēts saņemt 8.februārī. Tikmēr februāra otrajā pusē - 22.februārī - plānots saņemt 16 000 "Moderna" devu. Arī šī piegāde vēl nav apstiprināta.

Savukārt "AstraZeneca" vakcīnu, kas vēl nav apstiprināta lietošanai Eiropas Savienībā, paredzēts saņemt februārī. Ja reģistrācija noslēgsies janvārī, kā to paredz VM, tad jau gada otrajā mēnesī būtu iespējams saņemt 127 187 šīs vakcīnas devu.

Kopumā janvārī Latvijā būs pieejami 32 000 "BioNTech" un "Pfizer" vakcīnu devu un 3200 "Moderna" vakcīnu devu.

Tāpat Dūrītis komisijā atzīmēja, ka patlaban nepieciešams nekavējoties pilnveidot pieteikšanās mehānismu prioritāro grupu vakcinēšanai, veidojot vienotu pieteikšanos un vienotu rindas vadību. Turklāt, vienojoties ar Ministru kabinetu, būtu ieteicams izveidot un iedarbināt Brīvprātīgas iepriekšpieteikšanās mehānismu vakcinēties gribētājiem no visām grupām. Tādējādi paredzēts sākt veidot kopējo vakcinējamo rindu vai datubāzi.

Šobrīd, pēc Dūrīša paustā, notiek darbs pie tehniskā risinājuma un tiek spriests par to, vai šo sistēmu veidot uz e-veselības bāzes.

Kā vēstīts, pirmdien kopumā pret Covid-19 Latvijā vakcinētas 1312 personas, tādējādi pirmo reizi pārsniegts 1000 vakcinēto slieksnis dienas laikā, liecina Nacionālā veselības dienesta (NVD) apkopotie dati. Iepriekš lielākais vienā dienā pret Covid-19 vakcinēto skaits bija 9.janvārī, kad tika sapotēts 901 cilvēks.

Kopš vakcinēšanas kampaņas sākuma Latvijā pret Covid-19 sapotētas 8274 personas. Līdz šim kopumā vakcinētas 3779 ārstniecības personas un 4495 ārstniecības iestāžu darbinieki.

Pirmdien vakcinēšanās notika 31 ārstniecības iestādē. Līdz šim kopumā vakcinācija notikusi 33 slimnīcās.

Tāpat ziņots, ka Latvija līdz šim ir saņēmusi 30 255 farmācijas uzņēmuma "Pfizer" un "BioNTech" ražotās vakcīnas "Comirnaty" devas. Tās paredzētas kopumā 15 127 cilvēkiem, jo viena vakcinēšanai nepieciešamas divas devas.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arī

Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

COVID-19 Pusei Covid-19 pārslimojušo bērnu veselības problēmas esot vēl vismaz 3 nedēļas

Aptuveni pusei - 51% - bērnu un jaunu cilvēku bez hroniskām saslimšanām pēc Covid-19 pārslimošanas vēl trīs vai vairāk nedēļas saglabājas dažādas veselības problēmas, secināts Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas pētījumā.

COVID-19 Pfizer vakcīnu kavēšanās Latvijas plānus nekā šobrīd neesot ietekmējusi

Uzņēmumu "BioNTech" un "Pfizer" izstrādātās vakcīnas pret Covid-19 piegāžu kavēšanās Latvijas plānus nekādā veidā nav ietekmējusi, jo Latvija šobrīd ir saņēmusi visas janvārī plānotās šī ražotāja piegādes, medijiem pavēstīja veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP).

COVID-19 Covid-19 saslimstība reģionos pēc svētdien atklātajiem gadījumiem (+INFOGRAFIKA)

No aizvadītajā diennaktī atklātajiem kopumā 244 Covid-19 inficēšanās gadījumiem gandrīz puse ir reģistrēti Rīgā, kamēr ievērojams skaits sasirgušo konstatēts arī Daugavpilī, Valmierā un Olaines novadā, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotie dati.

COVID-19 Slovākijā būs jāuzrada negatīvs Covid-19 tests, lai varētu doties uz darbu

Cīņā ar jaunā koronavīrusa pandēmiju Slovākija noteiks jaunus pārvietošanās ierobežojumus un turpinās masveida Covid-19 pārbaudes, svētdienas vakarā paziņojis Slovākijas premjerministrs Igors Matovičs.

Lasiet arī

Pasaule Izraēlā pret jauno koronavīrusu vakcinēti 20% iedzīvotāju

Trīs nedēļu laikā kopš vakcinācijas kampaņas sākuma Izraēlā pret jauno koronavīrusu vakcinēti 20% valsts iedzīvotāju, svētdien paziņojis Izraēlas veselības ministrs Jūlijs Edelšteins.

COVID-19 Pirmajā vakcinācijas reizē brīvdienā poti pret Covid-19 saņēmuši 309 cilvēki

Sestdien, kad pirmo reizi vakcinācija pret Covid-19 notika brīvdienā un tika uzsākta arī ģimenes ārstu vakcinēšana, sapotētas vien 309 personas, liecina Nacionālā veselības dienesta (NVD) dati.

COVID-19 Pašvaldības gatavas atbalstīt vakcinēšanas pret Covid-19 procesu

Pašvaldības dažādos veidos ir gatavas atbalstīt pēc iespējas plašāku vakcinēšanu pret Covid-19, liecina vietvaru pārstāvju paustais.