• Ēriks,
  • Inese,
  • Inesis
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Pavļuts aicinās veidot vakcinācijas uzraudzības padomi

Teksta izmērs Aa Aa
COVID-19
LETA 16:19, 11.01.2021 27

Ņemot vērā, ka vakcinācija pret Covid-19 ir valstiska mēroga un nozīmes projekts, koalīcijas partneri šodien tiks aicināti šonedēļ sākt valdībā veidot uzraudzības padomi Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa (JV) vadībā, Latvijas Radio informēja veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP).


Avots: LETA

"Aicināšu koalīcijas partnerus veidot un valdībā pieņemt attiecīgu lēmumu jau šonedēļ - veidot šim projektam uzraudzības padomi Ministru prezidenta vadībā politiskā līmenī," sacīja veselības ministrs.

Ministrs skaidroja, ka rosinās veidot projekta vadības biroju un piesaistīt darbā cilvēkus, "kas strādās tikai un vienīgi ar šo projektu - pieredzējušus projekta vadītājus, komunikācijas vadītājus, informāciju tehnoloģiju (IT) vadītājus, kas varētu šo projektu profesionāli novadīt tādā ātrumā, tādā līmenī un ar tik daudziem šobrīd vēl nezināmiem faktoriem, kādi pašlaik ir".

Tāpat iesaistīties tiks aicināti arī padomdevēji no jomām, kur "ir mums vajadzīgie profesionāļi", - loģistikā, medicīnā, komunikācijā un IT nozarē.

Pavļuts atkārtoti uzsvēra, ka šis ir valstiska mēroga projekts.

Vaicāts par armijas iesaisti, viņš norādīja, ka ir paudis nostāju, ka ir "jāizmanto visas iespējamās zināšanas, kādas Latvijā ir, šādu sarežģītu projektu īstenošanā". Šeit noderīgas varētu būt armijas plānošanas prasmes un loģistikas iespējas, par ko šonedēļ Pavļuts plāno runāt ar aizsardzības ministru Arti Pabriku (AP).

Kā ziņots, Ministru prezidents 5.janvārī atbrīvoja no amata veselības ministri Ilzi Viņķeli (AP), bet 7.janvārī Saeima veselības ministra amatā ievēlēja deputātu Pavļutu.

Par Pavļuta iecelšanu ministra amatā nobalsoja 61 deputāts, trīs balsoja pret, savukārt 32 parlamentārieši balsojumā nepiedalījās.

Kariņš pauda pārliecību, ka Pavļuts ir gatavs sākt darbu veselības ministra amatā. Tiekoties ar Pavļutu, Kariņš noskaidrojis, ka topošā ministra prioritātes saskan ar premjera viedokli - valstij jāmeklē iespējas būt proaktīvākai un kā galveno prioritāti izvirzīt skaidru un ātru vakcinācijas procesu. Tāpat ministram labi jākomunicē ar savu ministriju, nozari un skaidri jāpauž, jāaizstāv un jāskaidro viedoklis plašākai sabiedrībai.

Pavļuts norādījis, ka prioritāte veselības ministra darbā būs panākt visas valdības atbalstu un visas sabiedrības līdzdalību vakcinācijas īstenošanā.

Prezidents iepriekš paudis, ka jaunais veselības ministrs ir labi kvalificēts, lai veiktu uzticētos pienākumus. Viņš uzsvēra, ka Pavļuts ir pieredzējis politiķis, strādājis arī valdībā un vadījis parlamenta frakciju.

Lasīt visus komentārus (27)

Lasiet arīARĪ KATEGORIJĀ

COVID-19 Covid-19: vēl 291 saslimušais un ziņas par diviem mirušajiem (+INFOGRAFIKA)

Aizvadītajā diennaktī Latvijā konstatēts 291 jauns Covid-19 gadījums un saņemtas ziņas par divu pacientu nāvi, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotie dati.

COVID-19 Covid-19 pacientu skaits slimnīcās samazinājies līdz 219 (+INFOGRAFIKA)

Pirmdien Covid-19 pacientu skaits Latvijas slimnīcās samazinājās no 241 līdz 219, liecina Nacionālā veselības dienesta apkopotā informācija.

COVID-19 Šī gada pirmajos 4 mēnešos kopumā miruši 1195 ar Covid-19 inficētie pacienti

Šī gada pirmajos četros mēnešos kopumā miruši 1195 ar Covid-19 inficētie pacienti, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) provizoriskie dati par iedzīvotāju nāves cēloņiem.

COVID-19 Brīvdienās Covid pacientu skaits slimnīcās samazinājies līdz 241 (+INFOGRAFIKA)

Brīvdienās Covid-19 pacientu skaits Latvijas slimnīcās samazinājās no 245 līdz 241, liecina Nacionālā veselības dienesta apkopotā informācija.

Lasiet arī

Pasaule "Pfizer", "BioNTech" un "Moderna" ik sekundi nopelna 1000 dolāru

Farmācijas uzņēmumi "Pfizer", "BioNTech" un "Moderna", pateicoties to izstrādātajām Covid-19 vakcīnām, kopumā ik sekundi nopelna vairāk nekā 1000 dolāru (874 eiro), kamēr pasaules nabadzīgajās valstīs vakcinācijas aptvere joprojām saglabājas zema, liecina organizācijas "People's Vaccine Alliance" veikts pētījums.

Pasaule Eiropā sāk izskatīt Ķīnas "Sinovac" Covid-19 vakcīnu

Eiropas Zāļu aģentūra (EZA) otrdien paziņoja, ka sākusi izskatīt Ķīnas uzņēmuma "Sinovac" izstrādāto Covid-19 vakcīnu, lai novērtētu tās efektivitāti un drošumu, kas ir pirmais solis uz tās iespējamu apstiprināšanu izmantošanai Eiropas Savienībā (ES).

Sabiedrība LTV neatsauks pausto informāciju par vakcīnas "AstraZeneca" efektivitāti

Latvijas Televīzija (LTV) neuzskata, ka raidījumā "Aizliegtais paņēmiens" paustā informācija par vakcīnas "AstraZeneca" efektivitāti būtu atsaucama, kā arī medijs nesodīs raidījuma komandu jebkādā veidā, paziņo LTV komunikācijas speciāliste Krista Luīze Priedīte.