• Justs,
  • Skaidra,
  • Skaidrīte
RU
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Tiesībsargs: prasība pēc Covid-19 testa ir attaisnojama

Teksta izmērs Aa Aa
COVID-19
BB.LV 11:37, 19.12.2020

Sniedzot neatliekamo medicīnisko palīdzību slimnīcās, prasība pēc Covid-19 testa ir leģitīma un attaisnojama, uzskata tiesībsargs Juris Jansons.


Avots: LETA

Kā liecina paziņojums Tiesībsarga biroja mājsalapā, saistībā ar iedzīvotāja neapmierinātību par Covid-19 testu veikšanas obligātumu, sniedzot neatliekamo medicīnisko palīdzību slimnīcās, birojā vērš ikviena cilvēka uzmanību, ka obligātā testēšana ir saistīta ar epidemioloģisko situāciju valstī un nepieciešamajiem drošības pasākumiem ārstniecības vietās.

Tāpēc tiesībsarga ieskatā šāds solis ir uzskatāms par leģitīmu un attaisnojamu.

Nokļūstot slimnīcā, cilvēks nokļūst ne tikai medicīniskās palīdzības sniegšanas iestādē, bet arī vietā, kur pastāv paaugstināts risks inficēties pašam vai, Covid-19 saslimšanas gadījumā, inficēt personālu, citus pacientus vai apmeklētājus.

"Covid-19 nav fikcija, bet gan skarba realitāte visā pasaulē," uzsvēra Tiesībsarga birojā, piebilstot, ka Latvijā kopumā līdz šim ar Covid-19 ir saslimuši 26 472 cilvēki.

Birojā norādīja, ka inficējas, slimo un mirst arī ārsti, māsas un citi medicīnas aprūpē strādājošie. "Situācija medicīnas aprūpē šobrīd ir vērtējama kā kritiska un tiek salīdzināta pat ar kara laika situāciju, kad trūkst medicīnas personāla un nepieciešamo resursu palīdzības sniegšanā," teikts biroja paziņojumā.

Vienlaikus uzsvērts, ka neatliekamās palīdzības sniegšana saistībā ar traumām un lūzumiem parasti ir saistīta ar virkni izmeklējumiem vai vairāku speciālistu iesaisti, dažkārt pat ķirurģisku iejaukšanos. Līdz ar to, sniedzot palīdzību ar Covid-19 slimam pacientam, kas nezina, ka ir inficēts, var notikt infekcijas transmisija.

Personāla saslimšana vai pakļaušana izolācijai var paralizēt pat vairāku slimnīcas nodaļu darbu, kas tādējādi liegtu palīdzību citiem cilvēkiem veselības aprūpes sistēmas tā jau kritisko iespēju robežās. Tāpēc, lai to nepieļautu, ir jārēķinās ar ierobežojumiem un prasībām, kuras izriet no ārkārtējās situācijas valstī, Covid-19 pandēmijas un ārkārtas situācijas medicīnā, uzskata Tiesībsarga birojā.

Vienlaikus birojā vērš uzmanību, ka Covid-19 pandēmijas ierobežošanas laikā ir vitāli svarīga ikviena sabiedrības locekļa sapratne, iecietība, cieņa un solidaritāte. Tieši sabiedrības solidaritāte, esot atbildīgiem par saviem lēmumiem, respektējot epidemioloģiskos ierobežojumus, var ierobežot Covid-19 pandēmijas izplatīšanos un lielāka sloga radīšanu medicīnas sistēmai, minēja Tiesībsarga birojā.

Līdz ar to ikviens iedzīvotājs aicināts ievērot visus valsts institūciju un amatpersonu ieteikumus ārkārtējās situācijas pārvarēšanai, un iespēju robežās rūpēties par sevi, saviem tuviniekiem un sabiedrības kopējo labumu, atbildīgi līdzdarboties un sekmēt ārkārtējās situācijas pārvarēšanu.

Tiesībsarga birojā atgādināja, ka minētās vērtības ir nostiprinātas arī Satversmes preambulā, nosakot, ka ikviens rūpējas par sevi, saviem tuviniekiem un sabiedrības kopējo labumu, izturoties atbildīgi pret citiem un nākamajām paaudzēm.

Savukārt saistībā ar iespēju iepazīties ar analīžu rezultātiem e-vidē, situācijā, kad nav autentifikācijas rīku - elektroniskā paraksta vai interneta bankas, un nav vēlēšanās tos iegūt, tiesībsargs aicina sazināties ar ģimenes ārstu, kuram ir piekļuve šai sistēmai un kas var aplūkot nepieciešamo informāciju un izskaidrot analīžu rezultātus.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arī

Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

COVID-19 Piektdien turpinājis sarukt Covid-19 pacientu kopskaits slimnīcās

Piektdien slimnīcās ievietoti 74 Covid-19 pacienti, tostarp seši pārvesti, bet kopējais Covid-19 pacientu skaits salīdzinājumā ar ceturtdienu sarucis no 772 līdz 739, liecina Nacionālā veselības dienesta (NVD) dati.

COVID-19 Igaunijā dienā ar Covid-19 inficējušos skaits pārsniedz 1500 (+INFOGRAFIKA)

Igaunijā aizvadītajā diennaktī inficēšanās ar jauno koronavīrusu atklāta vēl 1570 cilvēkiem un reģistrēti deviņi Covid-19 izraisīti nāves gadījumi, sestdien paziņojis Veselības departaments.

COVID-19 Piektdien Latvijā reģistrēti 827 jauni Covid-19 gadījumi (+INFOGRAFIKA)

Piektdien Latvijā atklāti 827 jauni saslimšanas ar Covid-19 gadījumi un saņemta informācija par 13 ar Covid-19 sasirgušu personu nāvi, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotā informācija.

COVID-19 Piektdien otro dienu pēc kārtas Latvijā samazinājušies vakcinācijas tempi

Piektdien otro dienu pēc kārtas Latvijā samazinājušies vakcinācijas tempi, liecina Nacionālā veselības dienesta (NVD) sestdien apkopotie dati.

Lasiet arī

Sabiedrība Policija pārbaudīs RD deputātes Ievas Brantes frizūras taisīšanu mežā

Valsts policija (VP) pievērsusi uzmanību diviem gadījumiem, kad sabiedrībā zināmi cilvēki varētu būt pārkāpuši Covid-19 ierobežojumus, noskaidroja aģentūra LETA.

Sabiedrība Kariņš: visi noguruši no situācijas, bet nogurums nesamazinās saslimstību

Mēs visi esam noguruši no šīs situācijas, bet nogurums no Covid-19 pandēmijas nesamazinās saslimstību ar koronavīrusu, pēc attālinātās tikšanās ar Valsts prezidentu Egilu Levitu žurnālistiem sacīja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).

Ekonomika Skaistumkopšanas nozare lūdz valdību atļaut strādāt

Skaistumkopšanas nozarē jāļauj strādāt visiem pēc vienlīdzīgiem noteikumiem, aģentūrai LETA norādīja Latvijas Kosmētiķu un kosmetologu asociācijas prezidente Renāte Reinsone.