• Lida,
  • Lidija
RU
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Stingrie Covid-19 ierobežojumi būs vēl 3 novados, tostarp, Ķekavā (+INFOGRAFIKA)

Teksta izmērs Aa Aa
COVID-19
LETA 14:25, 01.12.2020

No ceturtdienas stingrāki Covid-19 ierobežojumi būs jāievēro arī Ķekavas, Auces un Daugavpils novados, liecina Slimību profilakses kontroles centra (SPKC) publicētā informācija.Katru otrdienu SPKC savā mājaslapā publicē jaunākos saslimstības rādītājus pašvaldībās. Tajās vietvarās, kurās 14 dienu kumulatīvā saslimstība uz 100 000 iedzīvotājiem par 50% pārsniedz valsts vidējo rādītāju, ir jāievēro stingrāki Covid-19 ierobežošanas pasākumi. Attiecībā uz sarakstā iekļautajām jaunajām pašvaldībām ierobežojumi stājas spēkā ceturtdienā. Šajā gadījumā - 3.decembrī.

14 dienu kumulatīvā saslimstība uz 100 000 iedzīvotāju Latvijā 1.decembrī bija 503,1 gadījums.

No šī saraksta nav izdevies izkļūt tajā kopš 26.novembra bijušajai Daugavpils pilsētai, kā arī Varakļānu, Salacgrīvas, Aknīstes, Mārupes un Baldones novadiem.

Daugavpilī gadījumu skaits uz 100 000 iedzīvotājiem bija 894,6, Varakļānu novadā - 1668,8, Salacgrīvas novadā - 1438,8 gadījumi, Aknīstes novadā - 1324,2, Mārupes - 644,8, bet Baldones novadā 14 dienu gadījumu skaits uz 100 000 iedzīvotājiem bija 530,4.

Savukārt Ķekavas novadā 14 dienu kumulatīvā saslimstība uz 100 000 iedzīvotāju bija 586,5 gadījumi, Auces novadā - 536,3, bet Daugavpils novadā - 511,2 gadījumi.

Tikmēr Krāslavas, Mālpils, Smiltenes, Garkalnes, Limbažu un Salaspils novadā saslimstība vairs nepārsniedz noteikto slieksni. Iepriekš tika skaidrots, ka ierobežojumi visās pašvaldībās, kurās tie tika noteikti 26.novembrī, būs spēkā līdz ārkārtējās situācijas beigām jeb 6.decembrim.

SPKC pārstāve Ilze Arāja aģentūrai LETA skaidroja, ka patlaban visām minētajām pašvaldībām īpašie nosacījumi ir spēkā līdz ārkārtējās situācijas beigām - šobrīd līdz 6.decembrim - neatkarīgi no tā, vai saslimstības līmenis ir samazinājies vai nē. Vienlaikus viņa aicināja sekot līdzi šodien valdības pieņemtajiem lēmumiem.

Uz 1.decembri 14 dienu kumulatīvā saslimstība uz 100 000 iedzīvotāju Krāslavas novadā bija 416,8 gadījumi, Mālpils novadā - 477,6, Smiltenes novadā - 66,6, Garkalnes novadā - 479,1, Limbažu novadā - 374,2, savukārt Salaspils novadā- 454,6 gadījumi.

Jau ziņots, pašvaldībās ar augstāku Covid-19 izplatību papildus jau noteiktajiem piesardzības pasākumiem valsts mērogā ir jāpārtrauc jebkāda veida izglītības procesa norise klātienē, izņemot pirmsskolas izglītības programmas apguvi un mācības 1.-4.klasē.

Lai mazinātu cilvēku pulcēšanos pašvaldībās, kur ir augsta Covid-19 izplatība, noteikts, ka konkrētajās pašvaldībās nedarbojas kultūrvietas, izstāžu norises vietas un arī gadatirgi, tāpat arī noteikts, ka sporta nodarbības notiek tikai brīvā dabā. Izņēmums ir bibliotēkas, kurās varēs saņemt grāmatas līdzņemšanai.

Nedrīkst notikt privāti pasākumi ārpus vienas mājsaimniecības, izņemot bēres un atsevišķos gadījumos arī kristību ceremonijas. Turklāt bērēs un kristībās jālieto mutes un deguna aizsegi.

Noteikts arī, ka pilsētas sabiedriskajā transportā jānodrošina ne vairāk kā 50% no maksimāli iespējamās transporta līdzekļa kapacitātes, jo autobusos ir grūti ievērot divu metru distanci.

Veikalos un citās tirdzniecības pakalpojumu sniegšanas vietās iekštelpās un ārtelpās jānodrošina, ka šajās vietās atrodas ne vairāk par 20% no maksimāli iespējamā cilvēku skaita, ko pieļauj konkrētās vietas infrastruktūra. Lai cilvēki varētu izvēlēties apmeklēt konkrēto tirdzniecības vai pakalpojuma sniegšanas vietu, pie ieejas jābūt pieejamai informācijai, cik cilvēki konkrētajā vietā var atrasties ņemot vērā 20% piepildījumu. Minētais nosacījums attiecas arī uz tirdzniecības vietām un tirgiem ārtelpās.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arī

Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

COVID-19 Paziņots, cik ceturtdien vakcinējušies pret Covid-19 - rekords! (+INFOGRAFIKA)

Ceturtdien Latvijā pret Covid-19 vakcinētas 1688 personas, un kopējais vakcinēto skaits sasniedzis 13 129, liecina Nacionālā veselības dienesta (NVD) apkopotie dati.

COVID-19 Prombūtnes dēļ Valmierā slēgta 8290 pacientus apkalpojošā ģimenes ārstu Jakovina un Gabrānes prakse

Prombūtnes dēļ Valmierā slēgta ģimenes ārstu Jura Jakovina un Ineses Gabrānes prakse, apstiprināja Nacionālā veselības dienesta (NVD) Vidzemes nodaļas vadītāja Sigita Alhimoviča.

COVID-19 Pavļuts komentējis iespēju vakcinācijas procesu uzticēt armijai

Veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP) pagaidām nesteigsies ar lēmumu vismaz daļu vakcinācijas pret Covid-19 procesa uzticēt Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem.

COVID-19 Valsts prezidenta kundze Andra Levite saņēmusi Covid-19 vakcīnu

Valsts prezidenta dzīvesbiedre Andra Levite saņēmusi Covid-19 vakcīnu, liecina ieraksts Valsts prezidenta kancelejas kontā mikroblogošanas vietnē "Twitter".

Lasiet arī

Sabiedrība Covid-19 inficētais otrdien braucis autobusā Rīga-Daugavpils

Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC), veicot epidemioloģisko izmeklēšanu, noskaidrojis, ka pasažieris, kuram apstiprināta Covid-19 infekcija, 12.janvārī braucis ar autobusu Rīga - Daugavpils, aģentūru LETA informēja SPKC.

Ekonomika Pozitīvu Covid-19 testu gadījumā airBaltic ļaus pasažieriem mainīt biļetes

Cilvēkiem, kuriem, dodoties uz Latviju no piektdienas obligātie Covid-19 testi būs pozitīvi, Latvijas nacionālā lidsabiedrība "airBaltic" izdos dāvanu kartes biļešu vērtībā, lai pasažieris var iegādāties jaunu biļeti, kad varēs atkal lidot, aģentūra LETA noskaidroja kompānijā.

COVID-19 ZVA: Covid-19 vakcīnās nav izmantotas cilvēku, embriju šūnas vai mikročipi

Vakcīnu pret Covid-19 izgatavošanā nav izmantotas cilvēku, embriju šūnas vai mikročipi, skaidrojumā sabiedrībai norāda Zāļu valsts aģentūra (ZVA).