• Lida,
  • Lidija
RU
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Daugavpilī ar Covid-19 saslimuši atskurbtuves pastāvīgie klienti (+INFOGRAFIKA)

Teksta izmērs Aa Aa
COVID-19
LETA 16:15, 23.11.2020

Daugavpilī ar Covid-19 ir inficējusies virkne personu bez noteiktas dzīvesvietas, kuri ir daļa no vietējās slimnīcas atskurbtuves-detoksikācijas palātās pastāvīgiem pacientiem.


Avots: LSM

Šiem cilvēkiem zināmu iemeslu dēļ nav iespējams ievērot pašizolāciju, līdz ar to tiek radīts inficēšanās risks visiem pārējiem iedzīvotājiem. Lai samazinātu Covid-19 izplatību pilsētā, Daugavpilī ar Covid-19 inficētos bezpajumtniekus izolēs atsevišķos slimnīcas boksos, aģentūru LETA informēja SIA "Daugavpils reģionālā slimnīca" sabiedrisko attiecību speciāliste Nataļja Bikovska.

Bikovska uzsvēra, ka šie pacienti neievēro iestādes iekšējo epidemioloģisko režīmu, patvaļīgi aizejot no slimnīcas un pēc tam pastāvīgi iestājoties atpakaļ slimnīcā akūtas intoksikācijas stāvokļa noņemšanai, veidojot papildus noslodzi uz slimnīcas un pašvaldības policijas personālu, kā arī paplašinot potenciālo kontaktpersonu skaitu. Tāpēc "Daugavpils reģionālā slimnīca" valde pieņēma lēmumu turēt Covid-19 inficētas personas bez noteiktas dzīvesvietas izolācijā atsevišķos boksos līdz brīdim, kad tiks saņemti divi negatīvi Covid-19 testēšanas rezultāti pēc kārtas.

Pēc akūtas intoksikācijas stāvokļa noņemšanas pirms nosūtīšanas izolācijā katrs atskurbtuves klients tiks iepazīstināts ar turpmāku slimnīcas rīcības plānu. Gadījumā, ja konkrētais pacients nedos personīgu piekrišanu izolācijai, paralēli neievērojot vai pārkāpjot epidemioloģiskā režīma prasības, no slimnīcas puses tiks organizēta personas atsevišķa piespiedu izolācija, lai pasargātu sabiedrību no lieka inficēšanas riska.

Slimnīcā atgādināja, ka saskaņā ar Epidemioloģiskās drošības likumu personu, kura inficējusies ar infekcijas slimību vai par kuras inficēšanos ir radušās pamatotas aizdomas, var izolēt ārstniecības iestādē, ja persona nepakļaujas ārstniecības personas norādījumiem attiecībā uz ārstēšanu un noteiktā režīma ievērošanu. Tādējādi, ja persona neievēro pretepidemioloģiskos noteikumus un normas un apdraud sabiedrību, iestāde var rīkoties, lai aizsargātu sabiedrību, izolējot slimu cilvēku.

Bikovska arī informēja, ka pirmdien slimnīcā ārstējas 47 pacienti, tais skaitā septiņi ar smagu saslimstības gaitu, kuriem ir apstiprināta Covid-19 diagnoze.

Slimību profilakses un kontroles centra apkopotie dati liecina, ka sestdien Daugavpilī reģistrēti 78 jauni Covid-19 saslimušie, un kopējais pēdējās divās nedēļās inficēto skaits sasniedzis 568 cilvēkus.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arī

Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

COVID-19 Paziņots, cik ceturtdien vakcinējušies pret Covid-19 - rekords! (+INFOGRAFIKA)

Ceturtdien Latvijā pret Covid-19 vakcinētas 1688 personas, un kopējais vakcinēto skaits sasniedzis 13 129, liecina Nacionālā veselības dienesta (NVD) apkopotie dati.

COVID-19 Prombūtnes dēļ Valmierā slēgta 8290 pacientus apkalpojošā ģimenes ārstu Jakovina un Gabrānes prakse

Prombūtnes dēļ Valmierā slēgta ģimenes ārstu Jura Jakovina un Ineses Gabrānes prakse, apstiprināja Nacionālā veselības dienesta (NVD) Vidzemes nodaļas vadītāja Sigita Alhimoviča.

COVID-19 Pavļuts komentējis iespēju vakcinācijas procesu uzticēt armijai

Veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP) pagaidām nesteigsies ar lēmumu vismaz daļu vakcinācijas pret Covid-19 procesa uzticēt Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem.

COVID-19 Valsts prezidenta kundze Andra Levite saņēmusi Covid-19 vakcīnu

Valsts prezidenta dzīvesbiedre Andra Levite saņēmusi Covid-19 vakcīnu, liecina ieraksts Valsts prezidenta kancelejas kontā mikroblogošanas vietnē "Twitter".

Lasiet arī

Sabiedrība Covid-19 inficētais otrdien braucis autobusā Rīga-Daugavpils

Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC), veicot epidemioloģisko izmeklēšanu, noskaidrojis, ka pasažieris, kuram apstiprināta Covid-19 infekcija, 12.janvārī braucis ar autobusu Rīga - Daugavpils, aģentūru LETA informēja SPKC.

Ekonomika Pozitīvu Covid-19 testu gadījumā airBaltic ļaus pasažieriem mainīt biļetes

Cilvēkiem, kuriem, dodoties uz Latviju no piektdienas obligātie Covid-19 testi būs pozitīvi, Latvijas nacionālā lidsabiedrība "airBaltic" izdos dāvanu kartes biļešu vērtībā, lai pasažieris var iegādāties jaunu biļeti, kad varēs atkal lidot, aģentūra LETA noskaidroja kompānijā.

COVID-19 ZVA: Covid-19 vakcīnās nav izmantotas cilvēku, embriju šūnas vai mikročipi

Vakcīnu pret Covid-19 izgatavošanā nav izmantotas cilvēku, embriju šūnas vai mikročipi, skaidrojumā sabiedrībai norāda Zāļu valsts aģentūra (ZVA).