• Kadrija,
 • Kate,
 • Katrīna,
 • Trīne
RU
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Saeimā rosina neielaist veikalos pircējus bez maskām

Teksta izmērs Aa Aa
COVID-19
LETA 15:42, 20.10.2020 5

Lai mazinātu riskus sabiedrības veselībai Covd-19 apstākļos, tirdzniecības vietām būtu jāpieņem nepopulārs lēmums neielaist pircējus bez sejas maskām, uzskata Jaunās konservatīvās partijas Saeimas frakcijas priekšsēdētāja vietnieks Krišjānis Feldmans.


Avots: LETA

Feldmans aģentūrai LETA skaidroja, ka jautājumā par sodu politiku par Covdid-19 noteikumu neievērošanu viņš vēlētos paļauties uz tiesību ekspertiem, kuri ir izvērtējuši iespējamo soda un tā apjoma nepieciešamību par noteikto piesardzības mehānismu neievērošanu.

Deputāts uzsvēra, ka sodiem būtu jāstrādā kā preventīviem mehānismiem, atturot cilvēkus no noteikumu pārkāpšanas. Politiķis gan arī sagaida atbildīgu attieksmi no mazumtirdzniecības nozares un īpaši no lielajām veikalu ķēdēm, jo tām, kā liecina pavasara pieredze, ir iespējas kontrolēt noteikumu ievērošanu savās telpās.

Feldmans arī skaidroja, ka tirdzniecības vietām parast ir noslēgti līgumi ar apsardzes firmām, kuru uzdevums arī ir sekot notiekošajam un noteikumu ievērošanai veikalu telpās.

"Ja mazumtirdzniecības veikals ir sociāli atbildīgs, tad varbūt nevajadzētu ielaist cilvēkus veikalos, ja viņiem nav noteikumos noteikto sejas masku. Tāpat varētu piedāvāt bezmaksas sejas maskas pircējiem. Ja es būtu piemēram, liels pārtikas mazumtirdzniecības ķēdes vai veikala vadītājs, tad es kā mārketinga instrumentu nodrošinātu bezmaksas maskas un apsargi nelaistu personas, kas ignorē noteikumus. Tas varētu izskatīties nepopulāri, bet vadītājiem ir jāprot lemt un rīkoties," teica Feldmans.

Kā ziņots, Tieslietu ministrija (TM) sagatavojusi grozījumus likumā, kas paredz, ka policija par mutes un deguna aizsegu nelietošanu sabiedriskās vietās iedzīvotājiem piemēro brīdinājumu vai līdz 50 eiro lielu naudas sodu, aģentūrai LETA pastāstīja TM valsts sekretāra vietniece Laila Medina.

Minētās sankcijas paredzētas tajos gadījumos, kur saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem mutes un deguna aizsegi jālieto obligāti, norādīja Medina.

Patlaban Ministru kabineta noteikumi paredz, ka no 7.oktobra līdz 6.novembrim sabiedriskajā transportlīdzeklī transportlīdzekļa vadītāji, kuri nav atdalīti ar fizisku barjeru no pasažieriem, kā arī pasažieri, izņemot bērnus līdz 13 gadu vecumam, lieto mutes un deguna aizsegus.

Tāpat no 14.oktobra līdz 6.novembrim iedzīvotāji, izņemot bērnus līdz 13 gadu vecumam, darbinieki, kuri no apmeklētājiem nav nodalīti ar fizisku barjeru, lieto mutes un deguna aizsegus kultūrvietās un izstāžu norises vietās, tirdzniecības vietās un sabiedriskā transporta pakalpojuma sniegšanas vietās. Tāpat mutes un sejas aizsegi jālieto reliģiskās darbības veikšanas vietās, ja tur netiek rīkots pasākums.

LETA jau rakstīja, ka patlaban Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likums paredz atbildību par izolācijas, pašizolācijas, karantīnas vai mājas karantīnas, kā arī pulcēšanās ierobežojumu neievērošanu. Par to piemēro naudas sodu fiziskajai personai no 10 līdz līdz 2000 eiro, bet juridiskajai personai - no 140 līdz 5000 eiro.

Savukārt par personai noteiktā pienākuma iekļaut ziņas personu uzraudzības informācijas sistēmā jeb anketas "covidpass.lv" nepildīšanu piemēro naudas sodu no desmit līdz 2000 eiro.

Lasīt visus komentārus (5)

Lasiet arī

 • Facecontrol 21.10.2020 23:13
  Un atkal būs zinās par izistiem zobiem un salauztiem žokļiem.
  Ziņot redaktoram Atbildēt
 • Kitija 20.10.2020 23:39
  Nemazgāšu rokas ,visu apgrābstīšu veikalā še tev pidari
  Ziņot redaktoram Atbildēt
 • Kitija 20.10.2020 23:38
  Vēl viens pidars,nu atceramie atceramies uz vēlēšanām visus pidarus ko izstrīpot.man jau liekas ka tajā cūku kūtī 80% ir pidari
  Ziņot redaktoram Atbildēt
  • Puķe 22.10.2020 13:54
   Noteikti atceries aģenti viņķelu ilzi, kura tos, kuri nepakļausies, solījās čipēt (Panorāmā).
   Ziņot redaktoram
  • Pievienojieties diskusijai
 • Esssss 20.10.2020 17:05
  II NODAĻA. Piekrišana 5. pants. Vispārīgs noteikums Jebkādu ar veselību saistītu darbību drīkst veikt tikai ar attiecīgās personas brīvprātīgu un apzinātu piekrišanu. Šai personai iepriekš jāsaņem adekvāta informācija par šīs darbības mērķi un būtību, kā arī par tās sekām un risku. Attiecīgā persona var jebkurā laikā brīvi atsaukt piekrišanu.
  Ziņot redaktoram Atbildēt
Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

COVID-19 Aptuveni 10% saslimušo ar Covid-19 inficējušies ārstniecības iestādēs

No visiem ar Covid-19 sasirgušajiem, kam pagājušajā nedēļā izdevās atrast inficēšanās avotu, aptuveni katrs desmitais inficējies ārstniecības iestādē, žurnālistiem pavēstīja Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs.

COVID-19 Vienam no smagi slimajiem Covid-19 pacientiem stabilizējusies veselība

Vienam no Liepājas reģionālās slimnīcas smagi slimajiem Covid-19 pacientiem, kurš vairākas dienas atradās Reanimācijas nodaļā, veselības stāvoklis stabilizējies un viņš pārvietots uz Infekciju nodaļu, aģentūrai LETA stāstīja Liepājas reģionālās slimnīcas sabiedrisko attiecību speciāliste Indra Grase.

COVID-19 Lietuvā vēl 17 cilvēki miruši ar Covid-19, inficējušies - 1169 (+INFOGRAFIKA)

Lietuvā aizvadītajā diennaktī inficēšanās ar jauno koronavīrusu apstiprināta vēl 1169 cilvēkiem un reģistrēti 17 jauni nāves gadījumi ar vīrusa izraisīto slimību Covid-19, otrdien paziņojusi Veselības ministrija.

COVID-19 Paziņots, kuros novados konstatēts straujš Covid-19 pieaugums (+INFOGRAFIKA)

No aizvadītajā diennaktī atklātajiem kopumā 457 Covid-19 inficēšanās gadījumiem puse reģistrēti Rīgā, bet straujš saslimstības kāpums reģistrēts arī Salacgrīvas un Auces novadā, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotie dati.

Lasiet arī

COVID-19 Viņķele par Covid-19 pacientu skaitu: "Situācija ir ļoti, ļoti nopietna"

Covid-19 pacientu gultasvietu robeža, pie kuras nav būtiski jāierobežo plānveida veselības aprūpes pasākumi, ir starp 450 līdz maksimums 500 gultām, aģentūrai LETA atklāja veselības ministre Ilze Viņķele (AP).

COVID-19 ES noslēdz vienošanos ar "Pfizer" un "BioNTech" par Covid-19 vakcīnu piegādi

Eiropas Komisija (EK) trešdien paziņoja, ka noslēgusi vienošanos ar ASV farmācijas gigantu "Pfizer" un Vācijas kompāniju "BioNTech" par līdz 300 miljoniem eksperimentālās Covid-19 vakcīnas devu piegādi.

COVID-19 Latvijā atklāts līdz šim lielākais Covid-19 gadījumu skaits

Otrdien Latvijā atklāts līdz šim vienā diennaktī lielākais jauno Covid-19 gadījumu skaits - 453 sasirgušie, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotie dati.