• Aurēlija,
 • Evelīna,
 • Mētra
RU
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Saeimā rosina neielaist veikalos pircējus bez maskām

Teksta izmērs Aa Aa
COVID-19
LETA 15:42, 20.10.2020 5

Lai mazinātu riskus sabiedrības veselībai Covd-19 apstākļos, tirdzniecības vietām būtu jāpieņem nepopulārs lēmums neielaist pircējus bez sejas maskām, uzskata Jaunās konservatīvās partijas Saeimas frakcijas priekšsēdētāja vietnieks Krišjānis Feldmans.


Avots: LETA

Feldmans aģentūrai LETA skaidroja, ka jautājumā par sodu politiku par Covdid-19 noteikumu neievērošanu viņš vēlētos paļauties uz tiesību ekspertiem, kuri ir izvērtējuši iespējamo soda un tā apjoma nepieciešamību par noteikto piesardzības mehānismu neievērošanu.

Deputāts uzsvēra, ka sodiem būtu jāstrādā kā preventīviem mehānismiem, atturot cilvēkus no noteikumu pārkāpšanas. Politiķis gan arī sagaida atbildīgu attieksmi no mazumtirdzniecības nozares un īpaši no lielajām veikalu ķēdēm, jo tām, kā liecina pavasara pieredze, ir iespējas kontrolēt noteikumu ievērošanu savās telpās.

Feldmans arī skaidroja, ka tirdzniecības vietām parast ir noslēgti līgumi ar apsardzes firmām, kuru uzdevums arī ir sekot notiekošajam un noteikumu ievērošanai veikalu telpās.

"Ja mazumtirdzniecības veikals ir sociāli atbildīgs, tad varbūt nevajadzētu ielaist cilvēkus veikalos, ja viņiem nav noteikumos noteikto sejas masku. Tāpat varētu piedāvāt bezmaksas sejas maskas pircējiem. Ja es būtu piemēram, liels pārtikas mazumtirdzniecības ķēdes vai veikala vadītājs, tad es kā mārketinga instrumentu nodrošinātu bezmaksas maskas un apsargi nelaistu personas, kas ignorē noteikumus. Tas varētu izskatīties nepopulāri, bet vadītājiem ir jāprot lemt un rīkoties," teica Feldmans.

Kā ziņots, Tieslietu ministrija (TM) sagatavojusi grozījumus likumā, kas paredz, ka policija par mutes un deguna aizsegu nelietošanu sabiedriskās vietās iedzīvotājiem piemēro brīdinājumu vai līdz 50 eiro lielu naudas sodu, aģentūrai LETA pastāstīja TM valsts sekretāra vietniece Laila Medina.

Minētās sankcijas paredzētas tajos gadījumos, kur saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem mutes un deguna aizsegi jālieto obligāti, norādīja Medina.

Patlaban Ministru kabineta noteikumi paredz, ka no 7.oktobra līdz 6.novembrim sabiedriskajā transportlīdzeklī transportlīdzekļa vadītāji, kuri nav atdalīti ar fizisku barjeru no pasažieriem, kā arī pasažieri, izņemot bērnus līdz 13 gadu vecumam, lieto mutes un deguna aizsegus.

Tāpat no 14.oktobra līdz 6.novembrim iedzīvotāji, izņemot bērnus līdz 13 gadu vecumam, darbinieki, kuri no apmeklētājiem nav nodalīti ar fizisku barjeru, lieto mutes un deguna aizsegus kultūrvietās un izstāžu norises vietās, tirdzniecības vietās un sabiedriskā transporta pakalpojuma sniegšanas vietās. Tāpat mutes un sejas aizsegi jālieto reliģiskās darbības veikšanas vietās, ja tur netiek rīkots pasākums.

LETA jau rakstīja, ka patlaban Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likums paredz atbildību par izolācijas, pašizolācijas, karantīnas vai mājas karantīnas, kā arī pulcēšanās ierobežojumu neievērošanu. Par to piemēro naudas sodu fiziskajai personai no 10 līdz līdz 2000 eiro, bet juridiskajai personai - no 140 līdz 5000 eiro.

Savukārt par personai noteiktā pienākuma iekļaut ziņas personu uzraudzības informācijas sistēmā jeb anketas "covidpass.lv" nepildīšanu piemēro naudas sodu no desmit līdz 2000 eiro.

Lasīt visus komentārus (5)

Lasiet arī

 • Facecontrol 21.10.2020 23:13
  Un atkal būs zinās par izistiem zobiem un salauztiem žokļiem.
  Ziņot redaktoram Atbildēt
 • Kitija 20.10.2020 23:39
  Nemazgāšu rokas ,visu apgrābstīšu veikalā še tev pidari
  Ziņot redaktoram Atbildēt
 • Kitija 20.10.2020 23:38
  Vēl viens pidars,nu atceramie atceramies uz vēlēšanām visus pidarus ko izstrīpot.man jau liekas ka tajā cūku kūtī 80% ir pidari
  Ziņot redaktoram Atbildēt
  • Puķe 22.10.2020 13:54
   Noteikti atceries aģenti viņķelu ilzi, kura tos, kuri nepakļausies, solījās čipēt (Panorāmā).
   Ziņot redaktoram
  • Pievienojieties diskusijai
 • Esssss 20.10.2020 17:05
  II NODAĻA. Piekrišana 5. pants. Vispārīgs noteikums Jebkādu ar veselību saistītu darbību drīkst veikt tikai ar attiecīgās personas brīvprātīgu un apzinātu piekrišanu. Šai personai iepriekš jāsaņem adekvāta informācija par šīs darbības mērķi un būtību, kā arī par tās sekām un risku. Attiecīgā persona var jebkurā laikā brīvi atsaukt piekrišanu.
  Ziņot redaktoram Atbildēt
Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

COVID-19 AstraZeneca Latvijai paredzētās tuvākās vakcīnas piegādās vēlāk un mazāk

Vakcīnu ražotāja "AstraZeneca" ir pārcēlusi tuvāko Latvijai paredzēto vakcīnu piegādes termiņu un arī samazinājusi piegādes apjomus.

COVID-19 Polijā kā sejas aizsegus vairs nevarēs izmantot vien šalles vai lakatus

Polijā no svētdienas tiks ieviestas stingrākas sejas masku valkāšanas prasības, kā arī noteikumi padarīti stingrāki cilvēkiem, kas valstī iebrauc no dienvidu kaimiņvalstīm, trešdien pavēstīja Polijas veselības ministrs Adams Ņedzelskis.

COVID-19 Mediķe pāstāsta, kādas ilgas komplikācijas var būt arī viegli pārslimojot Covid

Ilgtermiņa Covid-19 komplikācijas var parādīties ne tikai riska grupās esošajiem pacientiem, bet arī vieglā formā pārslimojušiem un gados jauniem pacientiem, žurnālistiem pastāstīja Latvijas Infektoloģijas centra Intensīvās terapijas un reanimācijas nodaļas vadītāja un reanimatoloģe Inga Krupnova.

COVID-19 Latvija saņēmusi vēl 8400 Moderna Covid-19 vakcīnu devas

Latvija saņēmusi 8400 ražotāja "Moderna" vakcīnas pret Covid-19 devas, aģentūru LETA informēja Nacionālajā veselības dienestā (NVD).

Lasiet arī

COVID-19 Diennaktī stacionāros ievietoti 110 Covid-19 pacienti

Iepriekšējā diennaktī stacionāros ievietoti 110 Covid-19 pacienti, savukārt no slimnīcas izrakstīti 83, liecina Nacionālā veselības dienesta (NVD) apkopotie dati.

COVID-19 Trešdien Latvijā reģistrēti 842 Covid-19 gadījumi

Aizvadītajā diennaktī Latvijā atklāti 842 jauni saslimšanas ar Covid-19 gadījumi un saņemta informācija par 21 ar koronavīrusu sasirguša cilvēka nāvi, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotā informācija.

COVID-19 Latvijā samazinājies stacionēto Covid-19 pacientu skaits

Vakar slimnīcās ievietoti 77 Covid-19 slimnieki, tajā skaitā astoņi pārvesti, kas ir nedaudz mazāk, salīdzinot ar divām iepriekšējām dienām, liecina Nacionālā veselības dienesta (NVD) apkopotie dati.