• Amanda,
  • Amanta,
  • Kaiva
RU
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Pauž bažas par Covid-19 upuru skaita pieaugumu Eiropā

Teksta izmērs Aa Aa
COVID-19
LETA 22:48, 24.09.2020

Eiropas Slimību profilakses un kontroles centrs (ECDC) ceturtdien brīdinājis par Covid-19 upuru skaita pieaugumu septiņās Eiropas Savienības (ES) valstīs, uzsverot, ka tas ir pamats lielām bažām.Šīs septiņas valstis ir Spānija, Rumānija, Bulgārija, Horvātija, Ungārija, Čehija un Malta.

Aģentūra brīdina, ka bažas rada arī tendences vairākās citās valstīs.

Minētajās septiņās valstīs veco ļaužu vidū pieaudzis hospitalizēto un smagi slimo Covid-19 pacientu skaits un jau novērojami paaugstināti mirstības rādītāji vai arī viss lieca, ka drīzumā tādi būs novērojami, norāda aģentūra.

Citās valstīs novērojams inficēto skaita pieaugums gados jaunu cilvēku vidū. Aģentūra vēsta, ka šāda situācija ir 13 Eiropas valstīs, tostarp Francijā un Lielbritānijā.

Taču aģentūra brīdina, ka pēc pēdējo dienu notikumiem vairumā šo valstu attīstības tendences rada bažas, jo arī šajās valstīs palielinās inficēto skaits vecāku cilvēku vidū.

Eiropas Slimību profilakses un kontroles centrs norāda, ka cilvēkiem ES joprojām pastāv liels risks inficēties ar jauno koronavīrusu, jo pētījumi liecina, ka imunitātes līmenis sabiedrībā ir mazāks par 15% vairumā apgabalu ES, Eiropas Ekonomikas zonā (EEK) un Lielbritānijā.

"Vairums cilvēku joprojām var tikt inficēti," žurnālistiem sacīja ECDC direktore Andrea Ammona.

"Tas, ko mēs redzam daudzās valstīs, ne tikai Spānijā, ir, ka vīrusa pārnešana notiek privātu tikšanos laikā, lielās ģimenes pusdienās, kāzās, sanākšanās ar draugiem un ģimeni," norādīja Ammona.

Taču viņa atturējās no aicinājuma slēgt veikalus, restorānus un bārus, uzsverot, ka šādi lēmumi jāpieņem individuāli un atkarībā no tā, vai iespējams ievērot sociālās distancēšanās noteikumus.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arī

Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

COVID-19 Igaunijā tikai 17 Covid-19 gadījumi. Lūk, cik maz viņi testē! (+INFOGRAFIKA)

Igaunijā aizvadītajā diennaktī inficēšanās ar jauno koronavīrusu atklāta 17 cilvēkiem, pirmdien paziņojis Veselības departaments.

COVID-19 Svētdien slimnīcās nogādāti vēl 23 Covid-19 pacienti, bet izrakstīti tikai 2

Pagājušajā diennaktī slimnīcās ievietoti kopumā 23 Covid-19 pacienti, liecina Nacionālā veselības dienesta apkopotie dati.

COVID-19 Svētdien būtiski mazāks ar Covid-19 inficēto skaits, bet 4 pacienti miruši

Pagājušajā diennaktī atklāti 79 jauni inficēšanās ar Covid-19 gadījumi, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotie dati.

COVID-19 Zinātnieki izskaidro Covid-19 bezsimptomu norisi: Tās esot imunitātes problēmas!

Zinātnieki Covid-19 saslimšanas nesimptomātisko gaitu izskaidrojuši ar imunitātes problēmām, pavēstījis Sanktpēterburgas Politehniskās universitātes Biomedicīnisko sistēmu un biotehnoloģiju institūta vadītājs Andrejs Vasins.

Lasiet arī

COVID-19 Latvijā reģistrēts līdz šim lielākais Covid-19 gadījumu skaits - 95

Pagājušajā diennaktī Latvijā reģistrēti 95 saslimšanas ar Covid-19 gadījumi, kas ir līdz šim lielākais diennaktī atklāto saslimšanas gadījumu skaits, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotie dati.

COVID-19 Kuldīgā iet plašumā Covid-19 epidēmija

No pirmdien Kuldīgā nodotajiem un pārbaudītajiem 577 Covid-19 siekalu testiem septiņi bijuši pozitīvi, tajā skaitā divi Sociālā dienesta darbiniekiem, aģentūru LETA informēja Kuldīgas novada pašvaldības Mārketinga un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Kristīne Duļbinska.

COVID-19 Latvijā plāno plašāk izmantot Covid-19 siekalu testus

Ņemot vērā, ka standarta Covid-19 testu paņemšana bērniem nereti sagādā nepatiku un bailes, tiek plānots plašāk izmantot siekalu testus Covid-19 infekcijas noteikšanai, tostarp pielietojot tos skolās un Bērnu klīniskās universitātes slimnīcā, Ministru kabineta sēdē atklāja veselības ministre Ilze Viņķele (AP).