• Antoņina,
  • Ņina,
  • Ninona,
  • Oksana
RU
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Saslimstība ar Covid-19 Latvijā ir teju 15 reizes zemāka nekā ES un EEZ valstīs

Teksta izmērs Aa Aa
COVID-19
LETA 22:47, 22.09.2020

Situācijai Eiropas Savienībā un Eiropas Ekonomiskajā zonā turpinot pasliktināties, divu nedēļu vidējā saslimstība ar Covid-19 šajā reģionā pieaugusi līdz 76 gadījumiem uz 100 000 iedzīvotājiem, kas ir teju 15 vairāk nekā patlaban Latvijā, žurnālistiem skaidroja Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors un epidemiologs Jurijs Perevoščikovs.Pēc epidemiologa paustā, Latvijā šis rādītājs ir sasniedzis aptuveni piecus gadījumus uz 100 000 iedzīvotājiem, kas joprojām ir zemākais rādītājs visā Eiropā, to valstu vidū, kur ir reģistrēti Covid-19 pacienti. Mērot gadījumu skaitu uz 100 000 iedzīvotājiem divu nedēļu griezumā, ir iespējams objektīvi salīdzināt dažādu valstu epidemioloģiskās situācijas sakarā ar Covid-19 izplatības ierobežošanu.

Tikmēr Baltijas valstu vidū visaugstākā Covid-19 saslimstība tiek reģistrēta Igaunijā, kur šis rādītājs sasniedzis 31 gadījumu, kamēr Lietuvā - 24.

Citviet Eiropā valstu starpā tiek konstatētas būtiskas svārstības saslimstības rādītājos. Visaugstākā saslimstība joprojām tiek reģistrēta Spānijā, kur kopumā ir vairāk nekā 300 gadījumi uz 100 000 iedzīvotājiem.

Pagājušajā nedēļā Latvijā kopumā veikti 16 575 testi, kas, pēc epidemiologa paustā, nozīmē, ka aptvere ir pietiekami laba, lai izdarītu secinājumus par patieso epidemioloģisko situāciju valstī.

Optimistiskas tendences novērojamas arī relatīvajā pozitīvo testu skaitā jeb pozitīvo gadījumu īpatsvarā no kopējā izmeklējumu skaita. Šajā ziņā Latvijā aizvadītajā nedēļā no 0,3% līdz 0,4% izmeklējumu tika atklāta inficēšanās ar Covid-19.

Tikmēr vismaz desmit Eiropas valstīs pozitīvo paraugu īpatsvars ir pārsniedzis šo 3% rādītāju, vēstīja Perevoščikovs. Šo valstu vidū tomēr nav Baltijas kaimiņvalstis, kur šis rādītājs esot krietni zemāks nekā 3%. "Mēs varam būt pietiekoši droši, ka situācija kaimiņvalstīs tiek kontrolēta," rezumēja epidemiologs.

Aizvadītajā nedēļā Latvijā tika atklāts 51 Covid-19 pacients, kas ir nedaudz vairāk nekā nedēļu pirms, kad tika atklāti 46 Covid-19 inficētie.

Divās aizvadītajās nedēļas kopumā tika atklāti 97 gadījumi, no kuriem 35 inficējušies, apmeklējot ārvalsti. Šo valstu vidū visvairāk inficēšanās gadījumi bijuši saistīti ar Krieviju, ar kuru saistīti kopumā 15 gadījumi, kā arī Ukrainu, no kuras ieradušies seši inficētie. No viena līdz trim gadījumiem arī saistīti ar tādām valstīm kā Lielbritāniju, ASV un Franciju.

Tāpat kopumā 16 gadījumi bijuši saistīti ar jau iepriekš zināmiem inficēšanās gadījumiem. Lai gan pirmdien Latvijā atklāti kopumā 34 Covid-19 gadījumi, lielākajā daļā gadījumu ir zināms, kur cilvēki inficējušies, kas, pēc epidemiologa sacītā, nozīmē, ka joprojām Covid-19 izplatība Latvijā tiek kontrolēta.

Vienlaikus Perevoščikovs vēstīja, ka ik pa laikam centrā saņem signālus, ka kontaktpersonas vai inficētos identificē ar lietotnes "Apturi Covid" palīdzību.

LETA jau ziņoja, ka pagājušajā diennaktī, veicot 2690 Covid-19 testus, Latvijā reģistrēti 34 jauni saslimšanas gadījumi, liecina SPKC apkopotie dati.

Šis ir lielākais vienā dienā reģistrētais pacientu skaits kopš 3.aprīļa, kad tika konstatēti 35 inficētie.

SPKC rīcībā esošā informācija liecina, ka 24 saslimušie ir kontaktpersonas, no kuriem 19 ir viena uzņēmuma darbinieki. Astoņi saslimušie ir atgriezušies no ārvalstīm, tostarp Krievijas, Turcijas un ASV. Vēl divām personām tiek precizēti inficēšanās apstākļi. Epidemioloģiskā izmeklēšana turpinās.

Centrā aģentūra LETA noskaidroja, ka uzņēmums, kurā konstatēts Covid-19 perēklis, darbojas pārtikas nozarē.

Līdz šim Latvijā kopumā veikti 299 085 Covid-19 izmeklējumi, saslimušas 1560 personas un 1248 izveseļojušās, bet 36 mirušas.

Nacionālā veselības dienesta dati liecina, ka pēdējās diennakts laikā nav stacionētu pacientu ar Covid-19. Kopumā stacionāros ārstējas desmit pacienti, no kuriem visi ir ar vidēji smagu slimības gaitu. Līdz šim no stacionāra izrakstīti 216 pacienti, starp kuriem ir gan veselie, gan mirušie.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arī

Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

COVID-19 Latvijā otrdien atklāts 251 Covid-19 inficēšanās gadījums. No cik testiem?

Latvijā aizvadītajā diennaktī atklāts 251 jauns inficēšanās ar Covid-19 gadījums, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotā informācija.

COVID-19 Igaunijā ar Covid-19 saslimušo rekords - lūk, cik gadījumi atklāti otrdien!

Igaunijā aizvadītajā diennaktī inficēšanās ar jauno koronavīrusu atklāta 125 cilvēkiem, trešdien paziņojis Veselības departaments.

COVID-19 SPKC: Pusaudži ar Covid-19 slimo četrreiz biežāk par pirmsskolēniem

Pusaudži ar Covid-19 inficējas četrreiz biežāk par bērniem, kas apmeklē pirmsskolas izglītības iestādes, otrdien preses konferencē pēc valdības sēdes žurnālistus informēja Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs.

COVID-19 Ārstēt Covid-19 pacientus piedāvā Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienība

SIA "Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienība" piedāvājusi Veselības ministrijai (VM) ārstēt Covid-19 pacientus Gulbenē, apliecināja iestādes valdes locekle Alīda Vāne.

Lasiet arī

COVID-19 Latvijā reģistrēts līdz šim lielākais Covid-19 gadījumu skaits - 95

Pagājušajā diennaktī Latvijā reģistrēti 95 saslimšanas ar Covid-19 gadījumi, kas ir līdz šim lielākais diennaktī atklāto saslimšanas gadījumu skaits, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotie dati.

COVID-19 Kuldīgā iet plašumā Covid-19 epidēmija

No pirmdien Kuldīgā nodotajiem un pārbaudītajiem 577 Covid-19 siekalu testiem septiņi bijuši pozitīvi, tajā skaitā divi Sociālā dienesta darbiniekiem, aģentūru LETA informēja Kuldīgas novada pašvaldības Mārketinga un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Kristīne Duļbinska.

COVID-19 Latvijā plāno plašāk izmantot Covid-19 siekalu testus

Ņemot vērā, ka standarta Covid-19 testu paņemšana bērniem nereti sagādā nepatiku un bailes, tiek plānots plašāk izmantot siekalu testus Covid-19 infekcijas noteikšanai, tostarp pielietojot tos skolās un Bērnu klīniskās universitātes slimnīcā, Ministru kabineta sēdē atklāja veselības ministre Ilze Viņķele (AP).