• Lāsma,
  • Zanda,
  • Zandis
RU
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


No Igaunijas jāsteidz mājup - nosaka pašizolāciju! Aizliedz lidošanu uz Franciju

Teksta izmērs Aa Aa
COVID-19
lsm.lv 17:33, 11.09.2020

30 Eiropas valstīs Covid-19 izplatība tiek uzskatīta par tik augstu, ka, atgriežoties Latvijā pēc šo valstu apmeklējuma, jāievēro divu nedēļu pašizolācija. Tajā skaitā pašizolācija jāievēro, ieceļojot no Igaunijas.


Avots: LETA

Turpmāko nedēļu pašizolācija nav jāievēro, atgriežoties vien no 5 valstīm, savukārt lidojumu un citu starptautisko pasažieru pārvadājumu ierobežojumi no nākamās nedēļas skars 3 Eiropas valstis, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) informācija.

Ņemot vērā epidemioloģiskās izmeklēšanas rezultātus, SPKC speciālisti rekomendē rūpīgi apsvērt nepieciešamību doties uz ārvalstīm un izvērtēt riskus savai un tuvinieku veselībai, nepakļaujot tos inficēšanās riskam.

Tāpat rekomendēts nebraukt uz Krieviju, Baltkrieviju un citām sarakstā neminētajām valstīm.

Latvija šajā sarakstā ir gandrīz zemākajā vietā ar kumulatīvo rādītāju 4,3 jeb tādu pašu kā pagājušajā nedēļā. Zemāks rādītājs ir tikai Vatikānā, kur nav neviena saslimušā, un Kiptrā, kur tas ir 4,1.

Atgriežoties no šīm valstīm, kā arī no Somijas, Lihtenšteinas un Lietuvas, nav jāievēro 14 dienu pašizolācija. Lietuva izvairījās no nokļūšanas "dzeltenajā sarakstā" ar rādītāju 15,6.

Attiecībā uz valstīm, kas ir ārpus Eiropas, pašizolācija turpmāk būs jāievēro, ceļojot no Kanādas un Tunisijas.

Prasība par pašizolāciju vairs netiek attiecināta uz Austrāliju, Gruziju, Japānu, Jaunzēlandi, Ruandu, Dienvidkoreju, Taizemi, un Urugvaju.

Sarakstā norādīts 14 dienu kumulatīvais Covid-19 gadījumu skaits uz 100 000 iedzīvotājiem. Šis saraksts ir spēkā no 12. septembra līdz 18. septembrim.

Starptautiskie pasažieru pārvadājumi atļauti uz Eiropas valstīm, kur kumulatīvais saslimstības rādītājs nepārsniedz ES vidējo vairāk kā divas reizes.

Līdz ar to nākamnedēļ lidojumu ierobežojumi atteiksies uz 3 valstīm - Andoru, Spāniju un Franciju.

Svarīgākais epidemioloģiskais pasākums, lai noturētu esošo situāciju valstī, ir godprātīgi ievērot pašizolāciju tiem, kuri atgriezušies no augsta riska valstīm, atgādina SPKC.

Igaunijas pierobežas iedzīvotājiem – īpašie nosacījumi

Veselības ministrija informēja, ka prasība, iebraucot Latvijā no Igaunijas, ievērot pašizolāciju stājas spēkā no 12.septembra plkst.00:00.

Veselības ministrija arī atgādina, ka valdība apstiprināja īpašos nosacījumus pierobežas teritoriju iedzīvotājiem, kuri ikdienā šķērso Latvijas – Igaunijas robežu darba vai mācību vajadzībām.

Arī turpmāk ikdienā šīs personas varēs brīvi doties uz Igauniju, kā arī atpakaļ uz Latviju:
lai pildītu darba pienākumus Igaunijā (ja var uzrādīt nodarbinātības faktu apliecinošu dokumentu);
lai saņemtu bērnu uzraudzības pakalpojumus vai apmeklētu pirmskolas izglītības iestādi (ja var uzrādīt pakalpojuma sniedzēja vai izglītības iestādes izsniegtu izziņu);
lai apmeklētu izglītības iestādes, kā arī interešu izglītības pulciņus (ja var uzrādīt izglītības iestādes izsniegtu izziņu);
lai pavadītu personas ar speciālām vajadzībām uz izglītības iestādi, piemēram, skolām un bērnudārziem, kā arī interešu izglītību (ja var uzrādīt iestādes izsniegtu izziņu personai);
lai saņemtu ārsta nozīmētus veselības aprūpes pakalpojumu, kas nav pieejami Latvijas teritorijā.

Personas varēs šķērsot arī valsts robežu, ja nepieciešams organizēt vai apmeklēt bēres.

Savukārt atgriežoties Latvijā, piemēram, vakarā pēc darba pienākumu veikšanas Igaunijā, šīm personām būtu jāievēro sekojoši papildu drošības principi:
jāizvairās pakļaut citas personas inficēšanās riskam, kas nozīmē neuzņemt viesus, neorganizēt un neapmeklēt privātas tikšanās, neapmeklēt sabiedriskas un publiskas vietas un telpas, kur uzturas daudz cilvēku. Izņēmums ir, piemēram, darba vieta vai situācijas, kas saistītas iepriekš minētajiem gadījumiem robežas šķērsošanai;
veicot darba pienākumus vai sniedzot pakalpojumu, ir jāievēro noteiktos piesardzības pasākumus;
uzturoties sabiedriskās vietās jālieto mutes un deguna aizsegs;
parādoties kādām elpceļu infekcijas slimības pazīmēm, uzreiz jānodrošina pašizolāciju un jāsazinās ar ārstu.

Valkas unValgas pilsētu iedzīvotājiem

Īpašs regulējums attiecināts arī uz robežpilsētu Valkas un Valgas iedzīvotājiem. Lai netiktu ievērojami traucēta Valkas un Valgas iedzīvotāju ikdienas dzīve, saņemot ikdienas pakalpojumus, kā arī netiktu ierobežota uzņēmējdarbība šo pilsētu teritorijā, Ministru kabinets noteicis, ka Valkas un Valgas pašvaldību iedzīvotāji varēs neievērot pašizolāciju, ja tie ikdienā šķērsos Latvijas - Igaunijas robežu.

Tas attiecināms uz personām, kuras ir deklarētas šajā teritorijā. Savukārt, ja personas Valkā ieradīsies no cita Igaunijas reģiona, piemēram, Tallinas, pašizolācija būs jāievēro.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arī

Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

COVID-19 Latvijā reģistrēts līdz šim lielākais Covid-19 gadījumu skaits - 95

Pagājušajā diennaktī Latvijā reģistrēti 95 saslimšanas ar Covid-19 gadījumi, kas ir līdz šim lielākais diennaktī atklāto saslimšanas gadījumu skaits, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotie dati.

COVID-19 Kuldīgā iet plašumā Covid-19 epidēmija

No pirmdien Kuldīgā nodotajiem un pārbaudītajiem 577 Covid-19 siekalu testiem septiņi bijuši pozitīvi, tajā skaitā divi Sociālā dienesta darbiniekiem, aģentūru LETA informēja Kuldīgas novada pašvaldības Mārketinga un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Kristīne Duļbinska.

COVID-19 Latvijā plāno plašāk izmantot Covid-19 siekalu testus

Ņemot vērā, ka standarta Covid-19 testu paņemšana bērniem nereti sagādā nepatiku un bailes, tiek plānots plašāk izmantot siekalu testus Covid-19 infekcijas noteikšanai, tostarp pielietojot tos skolās un Bērnu klīniskās universitātes slimnīcā, Ministru kabineta sēdē atklāja veselības ministre Ilze Viņķele (AP).

COVID-19 Arī Covid-19 slimnieku kontaktpersonas karantīnā varēs pavadīt tikai 10 dienas

Valdība šodien nolēma Covid-19 slimnieku kontaktpersonām samazināt mājas karantīnas ilgumu no 14 līdz desmit dienām, ja ne agrāk kā desmitajā dienā pēc kontakta ar infekcijas avotu veiktais Covid-19 tests ir negatīvs.

Lasiet arī

Ekonomika Baltijas valstīs straujāko ekonomikas lejupslīdi prognozē tieši Latvijā

Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības banka (ERAB) samazinājusi Latvijas iekšzemes kopprodukta (IKP) krituma prognozi šim gadam, taču, ERAB vērtējumā, valsts ekonomikas lejupslīde būs straujākā Baltijas valstīs.

Sabiedrība Liepājā transportlīdzeklis ietriecas pūlī - VVD to izspēlē pretterorisma mācībās

Liepājā šonedēļ notikušas Valsts drošības dienesta (VDD) organizētas pretterorisma mācības, kurās izspēlēta transportlīdzekļa ietriekšanās pūlī.

COVID-19 Latvijā 44 jauni Covid-19 gadījumi; slimnīcās 2 pacienti smagā stāvoklī

Pagājušajā diennaktī Latvijā reģistrēti 44 jauni saslimšanas ar Covid-19 gadījumi, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotie dati.