• Sigurds,
  • Zigurds
RU
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Atļauj atkāpi klīnisko pētījumu noteikumiem ātrākai Covid-19 vakcīnas izstrādei

Teksta izmērs Aa Aa
COVID-19
LETA 10:12, 11.07.2020 1

Eiropas Parlamenta (EP) deputāti piektdien atļāvuši īslaicīgu atkāpi no dažiem klīnisko pētījumu noteikumiem, kas ļaus ātrāk izstrādāt Covid-19 vakcīnas, aģentūru LETA informēja EP preses sekretārs Latvijā Jānis Krastiņš.EP 10.jūlijā ar 505 balsīm par, 67 pret un 109 atturoties, piemērojot steidzamības procedūru, pieņēma jaunus noteikumus ātrākai Covid-19 vakcīnas un zāļu izstrādei.

Eiropas Komisija (EK) ierosinājusi īpašu Eiropas Savienības (ES) vakcīnu stratēģiju, paredzot īslaicīgu un vienīgi uz Covid-19 attiecināmu atkāpi no dažiem klīnisko pētījumu noteikumiem, jo efektīvas un drošas vakcīnas izstrāde un lietošana ir ticamākais līdzeklis pandēmijas apturēšanai.

EP preses sekretārs Latvijā atgādināja, ka klīniskie pētījumi ir viens no laikietilpīgākajiem soļiem ārstēšanas līdzekļa atļaušanai, jo tie jāveic vairākās ES dalībvalstīs, lai nodrošinātu, ka sabiedrības, kam paredzēta vakcīna, ir pietiekami pārstāvētas.

Viņš atgādināja, ka dažas no vakcīnām un ārstēšanas līdzekļiem, ko pašlaik izstrādā, var uzskatīt par ģenētiski modificētiem organismiem (ĢMO), tāpēc uz tām attiecas arī attiecīgās ES ĢMO direktīvas. ES dalībvalstu noteikumi šajā ziņā ir ļoti atšķirīgi. Atkāpe no noteikumiem vajadzīga, lai novērstu ievērojamus kavējumus dzīvību glābšanai svarīgu vakcīnu un ārstēšanas līdzekļu izstrādē.

Jau ziņots, ka EK rosinājusi atkāpties no dažiem ĢMO direktīvas noteikumiem attiecībā uz klīniskajiem pētījumiem par Covid-19 vakcīnām un ārstēšanu, kas ietver ģenētiski modificētus organismus, kamēr Covid-19 dēļ sabiedrības veselības jomā ir ārkārtas stāvoklis. Atkāpe piemērojama tikai darbībām, kas vajadzīgas klīniskos izmēģinājumu veikšanai un lietošanai ārkārtas gadījumos saistībā ar Covid-19.

Atkāpe atvieglos Covid-19 vakcīnu un ārstēšanas metožu izstrādi, apstiprināšanu un attiecīgi arī to pieejamību.

Pagājušajās nedēļas debatēs Vides, sabiedrības veselības un pārtikas nekaitīguma komitejas deputāti vienojās, ka noteikumus pielāgot ir nepieciešams, bet uzsvēra, ka ir jāsaglabā vakcīnu kvalitātes, drošības un efektivitātes standarti.

Lasīt visus komentārus (1)

Lasiet arī

  • Vakcīnai-NĒ 11.07.2020 19:01
    Baltkrievijā pat katrs trešais tests bija ar vīrusu!Tad kāda var būt runa par vakcīnām!Ja kāds gribēs mirt,tad lai laiž vakcīnu,kā arī ir pierādīts,ka tik īsā laikā nav iespējams radīt drošu vakcīnu pret šo GRIPU,reāli vajadzīgs no 5 līdz 10 gadi mazākais!Vesels,normāls cilvēks neļaus sevi nogalināt,jo arī lai laistu to vakcīnu jāievēro daudzi faktori saistīti ar cilvēka imūnsistēmu,kas arī netiks ievērots!!!
    Ziņot redaktoram Atbildēt
Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

COVID-19 Lietuvā ar Covid-19 inficējušies vēl 773 cilvēki. Kāda situācija Igaunijā?

Lietuvā aizvadītajā diennaktī inficēšanās ar jauno koronavīrusu apstiprināta vēl 773 cilvēkiem, bet no jaunā vīrusa izraisītās slimības Covid-19 miruši 18 cilvēki, svētdien paziņojis Statistikas departaments.

COVID-19 Sestdien pret Covid-19 vakcinēti 125 cilvēki, bet otrā pote nav veikta nevienam

Sestdien pret Covid-19 Latvijā vakcinēti 125 cilvēki, visiem veikta vakcīnas pirmā pote, bet nevienam nav veikta otrā, liecina Nacionālā veselības dienesta (NVD) apkopotie dati.

COVID-19 Sestdien Latvijā reģistrēti 512 Covid-19 gadījumi; 14 sasirgušie miruši

Aizvadītajā diennaktī Latvijā atklāti 512 jauni saslimšanas ar Covid-19 gadījumi un saņemta informācija par 14 ar jauno koronavīrusu sasirgušu cilvēku nāvi, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotā informācija.

COVID-19 Lietuvā ar jauno koronavīrusu inficējies vēl 1001 cilvēks; 30 miruši

Lietuvā aizvadītajā diennaktī inficēšanās ar jauno koronavīrusu apstiprināta vēl 1001 cilvēkam, bet no jaunā vīrusa izraisītās slimības Covid-19 miruši 30 cilvēki, sestdien paziņojis Statistikas departaments.

Lasiet arī

Izklaide Elīna Maligina atklāj, ko pašlaik dara, lai nekļūtu par bubuli vai sazvērnieku

Miljonāra Valērija Maligina atraitne Elīna Mligina šobrīd pie katras iespējas bauda ziemas priekus kopā ar savu un režisora Dž. Dž. Džilindžera astoņus gadus veco meitu Hannu, vēsta žurnāls "Privātā Dzīve".

Ekonomika Vija Kilbloka paziņo, ka slēdz grāmatnīcu: Tā pēc krīzes vairs atvērta netiks!

Grāmatnīcu tīkla "Zvaigzne ABC" vadītāja Vija Kilbloka pziņojusi, ka uz visiem laikiem tiek slēgta "Zvaigzne Outlet" grāmatnīca vecrīgā, Vaļņu ielā.

Sports Bļugers tiek pacelts uz Penguins trešo maiņu un palīdz izcīnīt kārtējo uzvaru

Latvijas uzbrucējs Teodors Bļugers svētdien palīdzēja Pitsburgas "Penguins" komandai izcīnīt ceturto uzvaru pēc kārtas Nacionālās hokeja līgas (NHL) mačos.