• Romāns,
  • Romualda,
  • Romualds
RU
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lenta
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Arvien vairāk Covid-19 gadījumu saistīti ar Krieviju, Ukrainu un Zviedriju

Teksta izmērs Aa Aa
COVID-19
LETA 15:00, 18.06.2020

Pēdējo divu nedēļu laikā arvien vairāk jauno Covid-19 inficēšanās gadījumu saistīti ar ceļojumiem no primāri trīs valstīm - Krievijas, Ukrainas un Zviedrijas, aģentūrai LETA pavēstīja Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) komunikācijas nodaļas vadītāja Ilze Arāja.


Avots: LETA

Raugoties uz inficēšanās gadījumiem pēdējo 14 dienu ciklā, vērojams pieaugums no ārvalstīm ieceļojušo inficēšanās gadījumu īpatsvarā, skaidroja Arāja.

Tomēr joprojām parādās saslimušie, kas ir kontaktējušies ar inficētajiem, tāpat ir atsevišķi gadījumi, kur inficēšanās avots patlaban vēl tiek meklēts, norādīja SPKC pārstāve.

Kā vēstīts, Latvija ir atcēlusi pašizolācijas prasību iebraucējiem no tādām Eiropas Savienības un Eiropas Ekonomiskās zonas valstīm, kurās 14 dienu kumulatīvie saslimstības rādītāji uz 100 000 iedzīvotājiem nepārsniedz 15 gadījumiem. Šī prasība attiecināta arī uz Šveici.

Patlaban 14 dienu pašizolācijas prasība neattiecas uz kopumā 27 Eiropas Savienības un Eiropas Ekonomiskās zonas valstīm, kā arī Šveici, kur minētais rādītājs ir zemāks par 15.

Šo valstu vidū ir Luksemburga, Nīderlande, Itālija, Dānija, Polija, Rumānija, Francija, Somija, Vācija, Čehija, Igaunija, Austrija, Bulgārija, Lietuva, Ungārija, Norvēģija, Šveice, Kipra, Grieķija, Islande, Īrija, Slovākija, Horvātija, Slovēnija, Lihtenšteina, Malta un Spānija.

Pašizolācija joprojām jāievēro ceļotājiem no Lielbritānijas, Zviedrijas, Portugāles un Beļģijas.

Vienlaikus LETA arī vēstīja, ka Eiropas Savienības augstais ārlietu pārstāvis Žozeps Borreljs nesen sacījis, ka dalībvalstīm tiks ieteikts atvērt savas ārējās robežas ceļotājiem no blokā neietilpstošajām valstīm, sākot ar 1.jūliju.

Savukārt Latvijas Veselības ministrijas pārstāve Anna Strapcāne aģentūrai LETA norādīja, ka šim ieteikumam ir rekomendējošs raksturs. "Attiecībā uz ceļojumiem uz trešajām valstīm Latvijas pozīcija joprojām ir piesardzīga," atzīmēja ministrijas pārstāve. Tas atteicas it īpaši uz valstīm, kur 14 dienu kumulatīvie saslimstības rādītāji uz 100 000 iedzīvotājiem ir virs 15 gadījumiem.

"Šo jautājumu nevajadzētu sasteigt, īpaši ņemot vērā, ka citās valstīs saslimstības rādītāji ir augstāki," skaidroja Strapcāne. Tāpat, pēc viņas paustā, būtu jāņem vērā, ka valstu dati var nebūt salīdzināmi, jo valstīs, kur veic vairāk testu, var atklāt vairāk saslimušo un otrādi.

SPKC Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs nesen norādīja, ka atsevišķas valstis pāragri "sāka svinēt", bet tagad tajās var novērot saslimšanas gadījumu skaita pieaugumu. Kā piemēru viņš minēja Zviedriju.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arī

Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

COVID-19 Ar Covid-19 inficētie no jauna konstatēti Tukuma un Kokneses novados

Aizvadītajā diennaktī Covid-19 saslimušie no jauna konstatēti Tukuma un Kokneses novados, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotā informācija.

COVID-19 Igaunijā ar jauno koronavīrusu inficējušies vēl 7 cilvēki

Igaunijā aizvadītajā diennaktī inficēšanās ar jauno koronavīrusu atklāta septiņiem cilvēkiem, liecina Veselības departamenta apkopotie dati.

COVID-19 Lietuvā ar jauno koronavīrusu inficējušies vēl 17 cilvēki

Lietuvā aizvadītajā diennaktī inficēšanās ar jauno koronavīrusu apstiprināta 17 cilvēkiem, svētdien paziņojusi Veselības ministrija.

COVID-19 Reģistrēti vēl 5 jauni Covid gadījumi - kontaktējot ar no ārzemēm atbraukušiem

Aizvadītajā diennaktī Latvijā reģistrēti pieci jauni Covid-19 gadījumi, liecina jaunākā Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotā statistika.

Lasiet arī

Pasaule ASV atkal aug bezdarbs

Bezdarbnieka pabalsta jauno pieprasījumu skaits ASV pagājušajā nedēļā pieaudzis par 109 000, tādējādi reģistrēts pirmais kāpums pēdējās sešpadsmit nedēļās, liecina valsts Nodarbinātības ministrijas apkopotie dati.

COVID-19 Vēl pieci novadi atbrīvojušies no Covid-19

Saslimšana ar Covid-19 vairs nav reģistrēts Bauskas, Ciblas, Ludzas, Ozolnieku un Saldus novados, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotā informācija.

Sabiedrība Atrasti atbildīgie par Tērbatas ielas pasākumiem

Atbildība par Tērbatas ielas pasākumu organizēšanu ir sadalīta starp vairākām Rīgas pašvaldības struktūrvienībām, aģentūru LETA informēja Rīgas domes pagaidu administrācijas padomniece sabiedrisko attiecību jautājumos Jana Jentkus.