• Daina,
  • Dainida,
  • Dainis
RU
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


No šodienas uz pasākumiem iekštelpās drīkst pulcēties līdz 100 cilvēkiem

Teksta izmērs Aa Aa
COVID-19
LETA 07:58, 10.06.2020

No šodienas līdz mēneša beigām pasākumos iekštelpās varēs pulcēties ne vairāk kā 100, bet ārtelpās - ne vairāk kā 300 cilvēku, paredz otrdien pieņemtie Ministru kabineta noteikumi "Epidemioloģiskās drošības pasākumi un pretepidēmijas pasākumi Covid-19 izplatības ierobežošanai".


Avots: LETA

Pasākumu organizatoriem, kas ārtelpās plāno uzņemt ne vairāk kā 300 cilvēkus, jāievēro, lai vienai personai ir nodrošināti ne mazāk kā četri kvadrātmetri no pasākuma norises telpas platības.

Savukārt no 1.jūlija līdz 31.jūlijam vienlaikus iekštelpās, kuru kopējā publisko telpu platība ir mazāka par 1000 kvadrātmetriem, varēs uzturēties ne vairāk kā 100 cilvēki. Telpās, kuru kopējā platība ir lielāka par 1000 kvadrātmetriem, vienlaikus varēs uzturēties līdz 500 cilvēkiem.

Šajā gadījumā pasākumu organizatoriem ir jānodrošina, ka telpās atrodas ne vairāk kā 50% no kopējā iespējamā cilvēku skaita, ko pieļauj pasākuma norises telpas platība un infrastruktūra. Tāpat uz vienu personu jānodrošina ne mazāk kā četri kvadrātmetri no pasākuma norises telpas platības. Pasākuma organizatoriem ir jānodrošina publiski pieejama informācija par maksimālo pieļaujamo cilvēku skaitu pasākuma norises vietā.

No 1.jūlija līdz 31.jūlijam ārtelpās varēs pulcēties līdz 1000 cilvēkiem, ievērojot, ka uz vienu personu tiek nodrošināti ne mazāk kā četri kvadrātmetri no pasākuma norises telpas platības.

No 1.augusta līdz 31.augustam pasākumā iekštelpās, kuru kopējā platība ir mazāka nekā 1000 kvadrātmetri, vienlaikus varēs uzturēties ne vairāk kā 250 cilvēki. Savukārt telpās, kuru platība ir lielāka par 1000 kvadrātmetriem, varēs pulcēties ne vairāk kā 500 cilvēki. Līdzīgi kā iepriekš, arī augustā pasākuma organizatoriem ir jānodrošina, ka telpās atrodas ne vairāk kā 50% no kopējā iespējamā cilvēku skaita, ko pieļauj pasākuma norises telpas platība un infrastruktūra. Tāpat uz vienu personu jānodrošina ne mazāk kā četri kvadrātmetri no pasākuma norises telpas platības. Pasākuma organizatoriem ir arī jānodrošina publiski pieejama informācija par maksimālo pieļaujamo cilvēku skaitu pasākuma norises vietā.

Ievērojot, ka uz vienu personu tiek nodrošināti ne mazāk kā četri kvadrātmetri no pasākuma norises telpas platības, no 1.augusta līdz 31.augustam ārtelpās varēs pulcēties ne vairāk kā 1000 cilvēki.

Pulcēšanās ierobežojumu prasības neattiecas uz izstāžu, kultūras, organizētu sporta treniņu vai nodarbību norises vietām, tirdzniecības, sabiedriskās ēdināšanas pakalpojumu sniegšanas vietām, kā arī sabiedriskā transporta pakalpojuma sniegšanas vietām, piemēram, dzelzceļa stacijas, autoostas, lidosta un tamlīdzīgi, kā arī uz dabas takām, ja šajās vietās netiek rīkots pasākums.

Turklāt maksimālais personu skaits neietver darbiniekus, kas ir tieši saistīti ar pasākuma norises nodrošināšanu.

Pasākumu organizatoram katrā vietā un gadījumā ir jāizvērtē iespēja ievērot divu metru distanci, pasākuma norises laiks, vieta un piekļuves apstākļi, norisē iesaistīto personu skaits un veselības stāvoklis. Pasākumu organizators būs atbildīgs par pamatprincipu ievērošanu pakalpojuma organizēšanas vietā.

Organizējot pasākumu objektā, kura platība pārsniedz 1000 kvadrātmetrus, pasākuma organizatoram vajadzēs izstrādāt plānu, lai nodrošinātu piesardzības pasākumus distancēšanās īstenošanai. Tāpat pasākuma organizators varēs noteikt par pienākumu fiziskai personai nodrošināt sevi ar mutes un deguna aizsegu, ja tas ir iepriekš darīts zināms, ieskaitot ar publiski redzamu paziņojumu pie pasākuma norises vietas.

Jaunie noteikumi uzliek par pienākumu nodrošināt, ka izstāžu un kultūras norises vietā, ja netiek organizēts pasākums, vienlaicīgi atrodas ne vairāk kā 50% no kopējā cilvēku skaita, ko pieļauj apmeklētājiem pieejamā telpu platība un infrastruktūra.

Arī izstādēs un kultūras norises vietā uz vienu apmeklētāju ir paredzēti ne mazāk kā četri kvadrātmetri no publiski pieejamās telpu platības. Tāpat jānodrošina atsevišķas vai nodalītas apmeklētāju ieejas un izejas plūsmas, kā arī ejas starp izstāžu stendu rindām vismaz trīs metru platumā.

Jānodrošina, ka apmeklētājiem ir publiski pieejama informācija par maksimāli pieļaujamo personu skaitu, kas vienlaikus var atrasties norises vietā.

Savukārt, ja izstādes norises vietā rīko arī semināru vai konferenci, tā jārīko pilnībā norobežotā telpā, ievērojot maksimāli pieļaujamo personu skaitu jūnijā, jūlijā un augustā.

Pasākumiem, kuros apmeklētāji piedalās, atrodoties vieglajā transportlīdzeklī, nepiemēros maksimāli pieļaujamo personu skaitu.

Noteikumi arī nosaka, ka kultūras, sporta, izklaides, sabiedriskās ēdināšanas un reliģiskās darbības veikšanas vietas darbu uzsāk ne agrāk kā plkst.6.30 un beidz ne vēlāk kā plkst.24, izņemot brīvdabas kino demonstrācijas pasākumus, kuri jābeidz ne vēlāk kā plkst.2.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arī

Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

COVID-19 Slimnīcās Covid-19 saslimušo rekordskaits - vakar vien stacionēts vēl 31 cilvēks

Pagājušajā diennaktī slimnīcās ievietots 31 ar Covid-19 saslimušais, līdz ar to kopumā stacionāros patlaban ārstējas 105 pacienti, kas ir līdz šim lielākais Latvijas slimnīcās vienlaicīgi ievietoto Covid-19 pacientu skaits, liecina Nacionālā veselības dienesta apkopotie dati.

COVID-19 ASV amatpersonas paziņo, kad varētu būt pieejama vakcīna pret koronavīrusu

ASV veselības aizsardzības nozares amatpersonas trešdien pauda optimismu, ka vakcīna pret jauno koronavīrusu ierobežotā daudzumā varētu būt pieejama līdz gada beigām.

COVID-19 Šausmu stāsts turpinās! 161 jauns Covid-19 gadījums; vēl 2 pacienti miruši

Pagājušajā diennaktī reģistrēts 161 jauns inficēšanās ar Covid-19 gadījums, liecina Slimību profilakses un kontroles centra apkopotie dati.

COVID-19 Latvijas Radio korī un korī Latvija konstatēta saslimšana ar Covid-19

Latvijas Radio kora dalībnieki līdz oktobra beigām būs karantīnā, jo kora dalībniekiem ir konstatēta saslimšana ar Covid-19, informēja "Latvijas Radio koris" pārstāve Indra Vilipsone.

Lasiet arī

COVID-19 Latvijā reģistrēts līdz šim lielākais Covid-19 gadījumu skaits - 95

Pagājušajā diennaktī Latvijā reģistrēti 95 saslimšanas ar Covid-19 gadījumi, kas ir līdz šim lielākais diennaktī atklāto saslimšanas gadījumu skaits, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotie dati.

COVID-19 Kuldīgā iet plašumā Covid-19 epidēmija

No pirmdien Kuldīgā nodotajiem un pārbaudītajiem 577 Covid-19 siekalu testiem septiņi bijuši pozitīvi, tajā skaitā divi Sociālā dienesta darbiniekiem, aģentūru LETA informēja Kuldīgas novada pašvaldības Mārketinga un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Kristīne Duļbinska.

COVID-19 Latvijā plāno plašāk izmantot Covid-19 siekalu testus

Ņemot vērā, ka standarta Covid-19 testu paņemšana bērniem nereti sagādā nepatiku un bailes, tiek plānots plašāk izmantot siekalu testus Covid-19 infekcijas noteikšanai, tostarp pielietojot tos skolās un Bērnu klīniskās universitātes slimnīcā, Ministru kabineta sēdē atklāja veselības ministre Ilze Viņķele (AP).