• Margarita,
  • Margrieta
RU
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lenta
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Pirmajam Covid-19 likumam Saeimā noteikta "lielā steidzamība". Ko tas nozīmē?

Teksta izmērs Aa Aa
COVID-19
LETA 10:35, 04.06.2020 1

Pirmajam no Covid-19 likumiem Saeimā ar balsojumu noteikta tā dēvētā "lielā steidzamība", kas nepieciešama, lai nebūtu jāpagarina ārkārtējā situācija.


Avots: LETA

Paziņojot balsojuma rezultātu, no Saeimas sēžu zāles atskanēja kāda deputāta izsaukums "Jes!".

Par steidzamību balsoja 69 deputāti. Tas bija balsojums par likumprojekta steidzamību, savukārt par atbalstu pašam likumprojektam vēl nepieciešams atsevišķs balsojums.

Deputāte Dana Reizniece-Ozola (ZZS) akcentēja, ka, lai arī Saeimā likumprojektam par Covid-19 izplatības radītā valsts apdraudējuma un tā seku novēršanu un pārvarēšanu atbalstīta tā dēvētā "lielā steidzamība", viņa cer uz būtiskiem likumprojekta uzlabojumiem līdz galīgajam lasījumam.

No Saeimas vairākiem tālākajiem balsojumiem būs atkarīgs, kāda steidzamība tiks piemērota vairākiem citiem Covid-19 likumprojektiem.

Lai nenonāktu pie jautājuma par ārkārtējās situācijas pagarināšanu, Saeimai jaunajiem Covid-19 likumiem jānosaka "lielā steidzamība", tādējādi nodrošinot iespēju tiem stāties spēkā pirms paredzētās ārkārtējās situācijas beigām. Tāpat šie likumprojekti arī laicīgi jāizskata un jāapstiprina.

Valdība pagājušajā nedēļā atbalstīja un izskatīšanai Saeimā nosūtīja kopumā vairākus likumprojektus, kas nodrošina regulējumu, kas stātos spēkā pēc ārkārtējās situācijas beigām, kas paredzētas 9.jūnijā.

Lai likumi stātos spēkā vēl pirms 9.jūnija, tādējādi nodrošinot to, ka, beidzoties ārkārtējai situācijai, tajos paredzētie atbalsta mehānismi tiek turpināti, tie jāizsludina vēlākais pirmdien. To savukārt iespējams panākt vien tad, ja Saeima likumiem nodrošina tā dēvēto "lielo steidzamību".

Neoficiāli par "lielo steidzamību" tiek apzīmēta Satversmē noteiktā procedūra, ka Saeimai ar ne mazāk kā divu trešdaļu balsu vairākumu pieņem likuma steidzamību. Šādā gadījumā Valsts prezidentam likumprojekts jāizsludina ne vēlāk kā trešajā dienā pēc tam, kad prezidents to saņēmis.

Ja šādas "lielās steidzamības" nav, tad Valsts prezidents lemj par Saeimā pieņemto likumu izsludināšanu ne agrāk kā desmitā dienā pēc tā pieņemšanas. Savukārt pašlaik jau palikušas mazāk nekā desmit dienas līdz 9.jūnijam, kad noslēdzas līdz šim noteiktā ārkārtējā situācija.

Minētais likumprojekts, kam balsojumā noteikta "lielā steidzamība", cita starpā paredz noteikt Covid-19 izplatības un tā seku novēršanas un pārvarēšanas likumprojektu, kas paredz, ka atbalsts Covid-19 krīzē skartajiem iedzīvotājiem un uzņēmējiem saglabāsies līdz gada beigām. Vienlaikus likumprojekts paredz, ka dīkstāves pabalstu izmaksa tiks pārtraukta pēc 30.jūnija. Par šo likumprojektu šodienas sēdē vēl nepieciešams balsojums par konceptuālu atbalstu.

Lasīt visus komentārus (1)

Lasiet arī

  • Pirktspēja 05.06.2020 06:43
    "Grābjas, kas var".
    Сообщить редактору Ответить
Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

COVID-19 Samazinājies ar ceļošanu saistīto Covid-19 atklāto gadījumu skaita īpatsvars

Šonedēļ samazinājies ar ceļošanu saistīto Covid-19 atklāto gadījumu skaita īpatsvars un pieaudzis ar izklaides vietu apmeklējumiem saistīto gadījumu skaits, pastāstīja Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) pārstāve Ilze Arāja.

COVID-19 Eksperts: Nekas neliecina, ka izdevies izvairīties no jauna Covid uzliesmojuma

Jaunatklāto Covid-19 gadījumu neesamība vienā dienā vēl neliecina, ka būtu izdevies izvairīties no atkārtota slimības uzliesmojuma, sacīja Rīgas Stradiņa universitātes Sabiedrības veselības un epidemioloģijas katedras vadītājs, profesors Ģirts Briģis.

COVID-19 Lietuvā reģistrēti četri jauni inficēšanās gadījumi ar Covid-19

Lietuvā pēdējās diennakts laikā konstatēti četri jauni inficēšanās gadījumi ar Covid-19, svētdien paziņojis Nacionālais sabiedrības veselības centrs (NVSC).

COVID-19 Pagājušajā diennaktī Latvijā nav reģistrēti jauni Covid-19 gadījumi

Pagājušajā diennaktī Latvijā veikti 1467 Covid-19 testi un nav reģistrēts neviens jauns saslimšanas gadījums, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotā informācija.

Lasiet arī

COVID-19 Pozitīvs Covid-19 tests - Daugavpils olimpiskā centra vadītājam

Pēc Latvijas Futbola federācijas (LFF) aicinājuma veicot testu uz jaunā koronavīrusa izraisīto saslimšanu Covid-19, pozitīvs tas izrādījies Daugavpils olimpiskā centra (DOC) valdes loceklim Vladimiram Šteinbergam.

COVID-19 Kazahstānā sēru diena - piemin koronavīrusa pandēmijas upurus

Kazahstānā pirmdien izsludinātas valsts sēras, pieminot koronavīrusa pandēmijas upurus.

Sabiedrība Jelgavā skolotājiem būs iespējas saņemt 150 eiro dzīvokļa īres pabalstu

Lai piesaistītu skolotājus darbam Jelgavas pašvaldības izglītības iestādēs, pilsētā strādājošie pedagogi var pretendēt uz pašvaldības pabalstu īrētās dzīvojamās telpas apmaksai līdz 150 eiro mēnesī.