• Ineta,
  • Inta,
  • Intra
RU
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lenta
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


VM aicina stingri izvērtēt pasākumu apmeklēšanu

Teksta izmērs Aa Aa
COVID-19
LETA 16:36, 12.05.2020

Neskatoties uz ieviesto ierobežojumu mīkstināšanu, iedzīvotājiem ir jāizvērtē ar pasākumu apmeklēšanu, pulcēšanos un pakalpojumu saņemšanu saistītos riskus, aicina Veselības ministrijas Sabiedrības veselības departamenta Vides veselības nodaļas vadītāja Jana Feldmane.


Avots: LETA

Preses konferencē par pakāpenisku atsevišķu ar Covid-19 ārkārtējo situāciju saistīto ierobežojumu atcelšanu vai samazināšanu sporta, dažādu pasākumu organizēšanas un pulcēšanās jomās Feldmane sacīja, ka ierobežojumi ir mīkstināti tāpēc, ka ir samazinājusies saslimstība.

Savukārt tas noticis iepriekš pieņemto mēru dēļ, tomēr patlaban nevar uzskatīt, ka riski saslimt ar Covid-19 ir mazinājušies, uzsvēra Feldmane.

"Pieredze citās valstīs rāda, ka pat viens cilvēks, neievērojot piesardzības pasākumus, var inficēt simtiem citu cilvēku. Tādēļ, neskatoties uz to, ka ir paplašinājies pieejamo pasākumu un pakalpojumu loks, ir jāizvērtē, vai tas tiešām ir nepieciešams. Drošības apsvērumu dēļ pakalpojuma izmantošanu var arī atlikt, sacīja Feldmane.

Viņa atgādināja, ka joprojām ir jāievēro divu metru distancēšanās. Šis nosacījums ir spēkā un ir ļoti svarīgs, uzsvēra Feldmane. Tāpat ne mazāk svarīga ir roku dezinfekcija un mazgāšana, kā arī citi higiēnas nosacījumi, piemēram, virsmu, kurām pieskaras liels skaits cilvēku, tīrīšana.

Savukārt, lai varētu nodrošināt divu metru distancēšanos un ierobežot liela skaita cilvēku pulcēšanos vienuviet, svarīga ir kopējas sabiedrības attieksme un uzvedība, sacīja Feldmane, aicinot tomēr neizmantot visu to, kas no šodienas atkal pieejams.

Sabiedrībai ir jāturpina izvērtēt, cik svarīgi ir izmantot sabiedrisko transportu, ja, piemēram, attiecīgo ceļu var pieveikt ar kājām, braucot ar velosipēdu, vai izmantojot kādu citu pārvietošanās līdzekli.

Feldmane īpašu izsvēra, ka stingri jāizvērtē izklaides iespējas, jo īpaši attiecībā uz bērniem. Viņa rekomendēja neapmeklēt kopējos rotaļlaukumus, nepiedalīties tā saucamajās "bumbiņu ballēs", izvērtēt, vai doties uz izklaides parkiem.

"Kaut arī būs pieejami dažādi sporta pakalpojumi, piemēram, baseini. Ja runājam par bērnu veselību, šis lēmums arī būtu jāizvērtē. Eksperti atzīst, ka baseins ir vieta ar ļoti augstu inficēšanās risku," norādīja Veselības ministrijas pārstāve.

Pēc viņas sacītā, galvenie pamatprincipi ir sekojoši - nedrūzmēties un ievērot divu metru distanci.

Ja mīkstināto ierobežojumu dēļ plānots apmeklēt citus ģimenes locekļus, piemēram, viesoties pie vecākiem, arī šajā gadījumā ir jāizvērtē, vai iespējamās inficēšanas risks ir tā vērts, aicināja speciāliste.

Savukārt, ja pakalpojumu sniegšanā tiek iesaistīti seniori vai hronisko slimību slimnieki, pakalpojuma organizatoram ir jāizvērtē, kādi ir riski cilvēka veselībai un, ja ir iespējams, viņus pakalpojuma sniegšanā neiesaistīt, vai iesaistīt, ievērojot īpašus piesardzības pasākumus.

Ja nav iespējams ievērot divu metru distanci, ir rekomendēts izmantot sejas aizsegus - tās var būt maskas, vai cita veida materiāls, viņa piebilda.

LETA jau vēstīja, ka pagājušajā nedēļā valdība ārkārtējo situāciju valstī pagarināja līdz 9.jūnijam, vienlaikus lemjot par sociālās distancēšanās pasākumu mīkstināšanu, tostarp atļaujot pulcēšanos gan iekštelpās, gan ārā organizētos, publiskos pasākumos līdz 25 cilvēkiem.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arī

Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

COVID-19 Aizvadītajā diennaktī jauni Covid-19 gadījumi atkal krietni vairāk

Pagājušajā diennaktī, veicot kopumā 1561 Covid-19 testu, atklāti astoņi inficēšanās gadījumi, liecina Slimību profilakses un kontroles centra apkopotā informācija.

COVID-19 Kariņš: Masu pasākumu atļaušanu tuvākajā laikā tāpat varam negaidīt

Varētu tikt pieļauta pulcēšanās lielākam skaitam cilvēku, tomēr, kā uzsvērusi veselības ministre un Slimību profilakses un kontroles centrs, šovasar gan nevarētu gaidīt lielos masveida pasākumus, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam "Rīta panorāma" sacīja premjers Krišjānis Kariņš (JV).

COVID-19 Ierobežojumi mīkstināti, bet iespējamos pārkāpumus policija joprojām fiksē

Pēdējās diennaktīs mainīgs iespējamo pārkāpumu skaits par ārkārtējās situācijas ierobežojumu neievērošanu, aģentūra LETA noskaidroja Valsts policijā.

COVID-19 "Apturi Covid" paziņo, cik cilvēki līdz šim lejupielādējuši lietotni

Covid-19 pandēmijas ierobežošanai radīto mobilo lietotni "Apturi Covid" līdz šim lejupielādējuši apmēram 40 000 iedzīvotāju, informēja "Apturi Covid" komunikācijas vadītāja Elīna Lidere.

Lasiet arī

Sabiedrība No 3.jūnija atjaunos visus veselības aprūpes pakalpojumus

No 29.maija tiks paplašināti dienas stacionārā sniegtie plānveida veselības aprūpes pakalpojumi, savukārt no 3.jūnija pilnībā būs atjaunota veselības aprūpes pakalpojumu sniegšana, kas bija ierobežoti Covid-19 pandēmijas dēļ, aģentūru LETA informēja VM komunikācijas speciāliste Anna Strapcāne.

Sabiedrība Iekštelpu pasākumos varētu ļaut pulcēties līdz 50 cilvēkiem

Ja epidemioloģiskā situācija nepasliktināsies, tad atbilstoši šā brīža plānam iekštelpu publisku un privātu pasākumu apmeklētāju pieļaujamo skaitu varētu palielināt no 25 līdz 50 cilvēkiem, aģentūru LETA informēja Veselības ministrijas pārstāve Anna Strapcāne.

Sabiedrība Ārkārtējā situācijā samazinājies savācamo atkritumu daudzums

Ārkārtējā situācijā savācamo atkritumu daudzums samazinājies par aptuveni 10%, salīdzinot ar periodu pirms krīzes, intervijā aģentūrai LETA stāstīja atkritumu apsaimniekotāja "Eco Baltia vide" valdes priekšsēdētājs Jānis Aizbalts.