• Andrejs,
  • Andrievs,
  • Andris
RU
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


VIDEO. NMPD mediķi pilnīgi atklāti pastāsta par darbu Covid-19 apstākļos

Teksta izmērs Aa Aa
COVID-19
lat.bb.lv 10:54, 24.04.2020

“Es mašīnā jūtos kā mājās. Katram darbiniekam ir jāzina, kur te kas atrodas. Mans pienākums ir pēc katra pacienta dezinficēt automašīnu, aparatūru, arī pašam sevi,” stāstu par savu ikdienu Covid-19 pandēmijas laikā sāk Alvis Osmanis, sertificēts neatliekamās medicīniskās palīdzības ārsta palīgs.Kā video atklāj mediķis, šobrīd teju vai katrs otrais pacients, patja guvis kājas traumu,bažīgi prasa, vai viņam nevar būt Covid-19. Netrūkst arī tādu, kuri pārjautā, vai tiešām vīruss pastāv. Par vīrusa eksistenci Alvis Osmanis un viņa kolēģi, Edgars Strupuls un Filips Aksjutins, pārliecinās ik dienas, dodoties uz daudziem izsaukumiem, pavadot garas stundas aizsargtērpos un nogādājot slimnīcā Covid-19 pozitīvus pacientus.

Alvis Osmanis atzīst, ka arī viņš, būdams mediķis, sākumā ziņas par jauno vīrusu uztvēris diezgan skeptiski, jo bijusi sajūta, ka līdz Latvijai tas nenokļūs, tomēr pavisam drīz situācija krasi mainījusies. Viņa kolēģis Filips piebilst, ka, salīdzinot ar citām valstīm, Latvija uz situāciju reaģējusi ļoti ātri un profesionāli. Pat ja kādam drošības pasākumi šķiet pārspīlēti, tie ir pareizi, kas atspoguļojas arī slimības izplatības statistikā. Puiši atceras, ka viņiem Covid-19 realitāte sākusies pēkšņi, sagaidot lidostā 25 reisus un 9 stundas pavadot aizsargtērpā.

“Lai uzvilktu visu aizsargtērpu un tas pasargātu no vīrusa, būtiska ir secība, kā to dara. Tiesa, vēl būtiskāka, tā ir, tērpu novelkot, jo, uzvelkot tērpu, tas ir tīrs, bet novelkot – tas tāds vairs nav un arī no tā var inficēties ar vīrusu,” skaidro ārsta palīgs Alvis.

Puiši norāda, ka vieglprātīga attieksme pret piesardzības pasākumiem nav pieļaujama, jo nereti pacienti melo par iespējamu inficēšanos, baidoties, ka to uzzinās līdzcilvēki un viņus nosodīs. Jaunie mediķi uzsver, kašādi rīkoties nedrīkst, jo tādējādi ārsti tiek pakļauti papildu riskam, kas ir bīstami, jo kurš gan sniegs tik nepieciešamo palīdzību tad, kad slimi būs ārsti? Viņi atzīst, ka pat aizsargtērpā saskaroties ar Covid-19 pozitīviem pacientiem, ir neomulīgi, taču no darba pienākumu veikšanas tas neattur un mediķu darbs būtiski nav mainījies – viņi to veic gluži tāpat, kā līdzšim.

“Ir jāiet un jādara! Ja es neiešu un nedarīšu un vēl desmitiem mediķu darīs tāpat, kas notiks? Tas ir mans darbs, mana izvēle. Es jau, sākot studēt medicīnu, biju tam gatavs un ar to rēķinājos. Es nezinu, ar ko tur lepoties! Es nāku un daru. Strādāju!” pieticīgs,vērtējot sava veiktā darba nozīmi,ir jaunais mediķis Alvis Osmanis. Puiši norāda, ka kopumā sabiedrības acīs mediķu darbs tik prestižs kā šobrīd nav bijis nekad. Ik dienu viņi saņem pateicības vārdus gan no savējiem, gan svešiniekiem, kas ir ļoti patīkami.

“Ir divu veidu cilvēki – vieni nāk klāt neatkarīgi no situācijas, kādā atrodies, saka paldies, citi, ieraugot mūs, baidās – izvairās, maina kustību trajektoriju, pamet telpu,ja mēs, NMPD mediķi, esam iebraukuši benzīna uzpildes stacijā paņemt kafiju,” iedzīvotāju noskaņojumu raksturo mediķis.

Savukārt NMPD Operatīvā darba organizēšanas nodaļas vadītājsIgors Bobrovs sniedz ieskatu dienesta mediķu ikdienas operatīvā darba organizēšanā, kur šobrīd liela nozīme ir LMT sniegtajam tehnoloģiskajam atbalstam.Igors Bobrovsvideo uzsver,cik nozīmīgas krīzes situācijā ir tehnoloģijas un ka, operatīvimobilizējoties, var paveikt daudz vairāk:

“Operatīvās vadības grupa videokonferencē var sanākt jebkurā diennakts laikā, jebkurā vietā,izmantojot tālruņus un internetu. Īpaši svarīga videozvanu iespēja ir analīžu ņemšanas grupai, jo varam viņus konsultēt neskaidros jautājumos. Šobrīd tiek paplašinātas grupas, kam veicam testēšanu, tāpēc operatīvi risināmu jautājumu netrūkst.”

Viņš atgādina – NMPD mediķu darbsir sarežģīts, tomēr viņiredz tikai virsotni. Ļoti svarīgu un smagu darbu veic arī dispečeri, kuriem pēc pacienta teiktā jāizvērtē, vai vajadzīga neatliekamā palīdzība, cik steidzami tā vajadzīga, jāapzina, kur atrodas tuvākā brigāde, varbūt jānosūta vairākas, varbūt jāizsūta divas vienlaikus, nezinot, kura paspēs ierasties ātrāk. Palikt mājās nav privilēģija, tas ir pienākums, ko ārsti nevar atļauties.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arī

Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

COVID-19 Pirmoreiz vairāk nekā 500! Slimnīcās atkal pieaaudzis Covid-19 pacientu skaits

Pagājušajā diennaktī Latvijā stacionēti 44 Covid-19 pacienti, līdz ar to kopumā slimnīcās patlaban ārstējas 510 ar jauno koronavīrusu sasirgušie, kas ir par 26 vairāk nekā diennakti iepriekš, liecina Nacionālā veselības dienesta (NVD) apkopotie dati.

COVID-19 Sestdienas faktors: Latvijā atklāti 414 Covid-19 gadījumi, 4 sasirgušie miruši

Sestdien Latvijā atklāti 414 jauni Covid-19 gadījumi, bet četri Covid-19 pacienti miruši, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotie dati.

COVID-19 Vai tiek plānots noteiktās profesijās veikt prioritāru Covid-19 testēšanu?

Pašreiz nav plānots paplašināt Covid-19 testēšanas algoritmu, tādējādi iekļaujot tajā noteiktas profesijas, kā tas bija pavasarī, pavēstīja Veselības ministrijas (VM) pārstāve Anna Strapcāne.

COVID-19 Austrumu slimnīcā trūkst 140 ārstu un 120 māsu

Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā (RAKUS) patlaban ir 140 ārsta vakances, liecina slimnīcas apkopotie dati.

Lasiet arī

Veselība Piemaksas mediķiem par darbu Covid-19 apstākļos rosinās noteikt 100% apmērā

Veselības ministre Ilze Viņķele (AP) rosinās piemaksas mediķiem par darbu Covid-19 apstākļos noteikt 100% apmērā, izriet no ministres sacītā intervijā Latvijas Radio.

Pasaule Svētdien Baltkrievijā - masveida aizturēšanas: vairāk nekā 400 cilvēki (+VIDEO)

Baltkrievijā svētdien notikušajās protesta akcijās pret autoritārā prezidenta Aleksandra Lukašenko režīmu aizturēti vairāk nekā 400 cilvēku, liecina cilvēktiesību aizstāvības centra "Vjasna" ("Pavasaris") apkopotā informācija.

Sabiedrība Var sākt pieprasīt pabalstu bērnu pieskatīšanai Covid-19 laikā. Kā tas notiek?

No šodienas iespējams pieprasīt slimības palīdzības pabalstu bērnu līdz desmit gadu vecumam pieskatīšanai Covid-19 pandēmijas laikā, paredz grozījumi likumā "Par maternitātes un slimības apdrošināšanu".